آتش‌سوزی فیرویو در نزدیکی همت، کالیفرنیا، منفجر شد و تقریباً 20 هزار هکتار را سوزاند و مجبور به تخلیه شد.CNN

آتش‌سوزی مرگبار فیرویو در کالیفرنیای جنوبی زندگی بسیاری از ساکنان شهرستان ریورساید را که می‌گویند از شعله‌های آتشی که از روز دوشنبه به سرعت در حال گسترش است، نابینا شده‌اند.

نورمن نیلسن، 65 ساله، پنجشنبه به CNN گفت که او و همسرش در حال رفتن به رختخواب بودند که کلانتر برای تخلیه اجباری در خانه او را زد. این زوج در 10 سال گذشته در پارک خانه متحرک فیرویو زندگی می‌کردند و به این فکر می‌کردند که در راه رسیدن به پناهگاه چه وسایلی را ببندند.

نیلسن می‌گوید: «فکر نمی‌کردم هرگز به این نتیجه برسد. “(این) ترسناک است زیرا شما … هرگز نمی دانید که چه زمانی ممکن است نفر بعدی باشید.”

در 7 سپتامبر 2022 در نزدیکی همت، کالیفرنیا، یک هلیکوپتر آتش نشانی هنگام آتش زدن آتش فیرویو آب می ریزد.

او گفت که آتش‌نشانان به درب کریستینا دلمارک در همت نیز زدند.

او گفت: «من فقط تمام چمدان‌هایم را برای بچه‌ها برداشتم، چون چهار بچه با خودم آمدم و مادرم را اینجا آوردم. نرو تو شعله های آتش

“خیلی خوشحالم که همه با هم هستیم. و مهم نیست کجا هستیم، آن خانه است.”

نیلسون و دلمارک تنها دو نفر از هزاران نفری هستند که احتمالاً در جامعه ریورساید کانتی هستند که این هفته تحت دستور تخلیه جدید قرار گرفتند، زیرا آتش سوزی Fairview تقریباً چهار برابر شده است.

کال فایر، که رسماً به عنوان اداره جنگلداری و حفاظت از آتش کالیفرنیا شناخته می شود، گفت: از بعد از ظهر پنجشنبه، آتش 18657 هکتار سوخته است و فقط 5 درصد مهار شده است. مقامات گفتند که این درحالی است که منطقه با موج گرمای سوزان دست و پنجه نرم می کند.

کال فایر گفت که علت آتش سوزی که احتمال می رود بعد از ظهر دوشنبه آغاز شده باشد، در دست بررسی است.

آتش سوزی که در اوایل هفته جاری باعث کشته شدن دو نفر در یک وسیله نقلیه شد، یک رشته دستورات و هشدارهای جدید تخلیه در منطقه که Cal Fire اوایل پنجشنبه اعلام کرد. جزئیات در مورد تعداد افرادی که تحت تأثیر سفارشات قرار گرفته اند بلافاصله در دسترس نیست.

کن ریگر، ناظر پناهگاه، گفت که یک پناهگاه صلیب سرخ در همت روز دوشنبه برای مهاجران باز شد.

وی با بیان اینکه کنترل حیوانات شهرستان حیوانات خانگی را به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می دهد، گفت: «ما به صورت 24 ساعته و 7 ساعته کار می کنیم و در حال حاضر حدود 55 مشتری داریم. بسیاری از آنها نمی دانند که آیا خانه دارند یا نه.

جاش جانسن، رئیس گردان آتش کال، گفت که آتش سوزی صبح چهارشنبه “در همه جهات، در همه جناح” در حال شعله ور بود.

این آتش سوزی به سرعت در حال رشد در حالی رخ می دهد که کالیفرنیا و بسیاری از ایالت های ساحل غربی در یک موج گرما وحشیانه غوطه ور شده اند، که دمای بالایی را ثبت می کند، آتش سوزی های ویرانگر را دامن می زند و خطر قطع برق در کالیفرنیا را تهدید می کند. به دلیل تأثیرات یک طوفان قوی در امتداد سواحل اقیانوس آرام مکزیک، موج گرما می تواند حتی بیشتر ادامه یابد.

مدارس در منطقه یکپارچه مدرسه همت به دلیل آتش سوزی بسته شد. معلوم نبود کی دوباره باز می شوند.

آتش سوزی با حرکت اولیه به سمت شرق به دلیل وزش باد غربی فعال می شود. زهکشی های شیب دار با بادهای دره بالا/بالا شیب و سوخت های سنگین به گسترش کمک می کند.

در حالی که آتش‌نشانان برای مهار آتش‌سوزی جنگلی در امتداد جاده باتیستا کانیون در طول آتش‌سوزی Fairview در جنگل ملی سن برناردینو در نزدیکی همت، کالیفرنیا، در ۷ سپتامبر ۲۰۲۲ تلاش می‌کنند، دود به ابر pyrocumulus بلند می‌شود.

ادیسون جنوبی کالیفرنیا در گزارشی در روز دوشنبه گفت که فعالیت مدار “نزدیک به زمان” شروع آتش سوزی رخ داده است، اما این شرکت گفت “توافق نمی کند که تجهیزاتش باعث آتش سوزی شده است.”

بر اساس سند دیگری که در هماهنگی با این گزارش ثبت شده است، این اطلاعیه در نظر گرفته شده است تا کمیسیون خدمات عمومی کالیفرنیا را از این حادثه آگاه کند تا آژانس بتواند تحقیقاتی را انجام دهد.

در نتیجه آتش سوزی فیرویو، شهرستان ریورساید وضعیت اضطراری اعلام کرد. طبق وب سایت شهرستان، این اعلامیه باید ظرف هفت روز به هیئت نظارت برود تا رسماً تصویب شود. جلسه بعدی هیئت مدیره سه شنبه است.

«اعلام اضطراری می‌تواند به واجد شرایط شدن این شهرستان برای کمک‌های احتمالی فدرال و ایالتی و بازپرداخت هزینه کمک کند. علاوه بر این، این اعلامیه به شهرستان اجازه می‌دهد تا خدمات و اقلام مورد نیاز را برای پاسخ به شرایط اضطراری آسان‌تر تهیه کند.»

دو نفر در آتش سوزی سریعی که به سرعت روی پوشش گیاهی خشک شده متورم شد، کشته شدند. این دو نفر از اعضای خانواده، گروهبان گشت بزرگراه کالیفرنیا بودند. برندی سوان چهارشنبه گفت.

سوان گفت: «به نظر می رسد که دو قربانی پیدا شده در خودرو سعی در فرار از آتش داشتند.» وی افزود که قربانیان شناسایی نشده اند.

او گفت که زن سوم، یکی از بستگان دو مرد که جان خود را از دست دادند، بیرون از خودرو پیدا شد.

سوان گفت: “او صدمات جدی دیده و در بیمارستان در حال بهبودی است.” “همیشه وقتی فقدانی وجود دارد، همیشه آن را احساس می کنیم. غم انگیز است که فکر کنیم آتش آنقدر سریع حرکت کرد که آنها نتوانستند آنجا را ترک کنند.”

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان