آیا فدرال رزرو در طول یک بحران بانکی نرخ بهره را افزایش می دهد؟

شکست بانک سیلیکون ولی و سه وام دهنده دیگر در 11 روز گذشته، فدرال رزرو را در موقعیت دشواری قرار داده است زیرا آماده می شود تا روز چهارشنبه یکی از مهم ترین تصمیمات مربوط به نرخ بهره در دوره جی پاول را ارائه دهد.

رئیس بانک مرکزی قبلاً به دلیل کندی برای کاهش نرخ ها و تحت کنترل درآوردن تورم بدون وارد کردن اقتصاد به رکود مورد انتقاد قرار گرفته بود. اکنون، یک بحران بانکی سومین چالش مهم را به بانک مرکزی می‌دهد: چگونه می‌توان بخش بانکی را از مخمصه خارج کرد و اعتماد را به این بخش بازگرداند.

خبر بدیک مطالعه آکادمیک جدید محاسبه می کند که ممکن است نزدیک به 190 وام دهنده در معرض خطر شکست باشند. سرمایه‌گذاران طوری رفتار می‌کنند که گویی First Republic، که شاهد سقوط ۴۷ درصدی سهام خود در روز دوشنبه بود، در این فهرست قرار دارد.

اردوگاه محتاط از فدرال رزرو می‌خواهد که ترمز افزایش نرخ بهره را بگیرد. اقتصاددانان گلدمن ساکس در یادداشتی در پیش نمایش تصمیم نرخ روز چهارشنبه نوشتند که نرخ های بالاتر خطر بی ثباتی بیشتر بانک های کوچک و متوسط ​​را به همراه دارد. اقتصاددانان Nomura هفته گذشته استدلال کردند که فدرال رزرو باید این کار را انجام دهد برش نرخ‌ها، “برای کاهش خطرات بیشتر بانکی.”

میلیاردرها در این بحث نقش داشتند بیل آکمن سوگند الون ماسک. آقای. آکمن می خواهد که فدرال رزرو به دلیل آشفتگی در بانک ها متوقف شود، در حالی که آقای. ماسک در توییتی نوشت: «فدرال رزرو باید حداقل 50 واحد بر ثانیه نرخ را کاهش دهد».

اجماع بر افزایش 0.25 درصدی است. گروهی از اقتصاددانان، از جمله لری سامرز، وزیر سابق خزانه داری، می گویند که بی ثباتی بخش بانکی نباید فدرال رزرو را در کمپین مبارزه با تورم منحرف کند. برخی دیگر استدلال می‌کنند که بی‌ثباتی در بخش بانکی اثر کاهش‌دهنده‌ای خواهد داشت، زیرا وام‌دهندگان ریسک کمتری با ذخایر سرمایه‌شان می‌کنند، اما فکر نکنید که فدرال رزرو باید افزایش نرخ‌ها را متوقف کند. در همین حال، جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا قصد دارد روز سه شنبه به یک گروه صنعتی بگوید که سیستم بانکی در حال تثبیت است و در صورت نیاز، دولت می تواند سپرده های بیشتری را متوقف کند.

تمرکز بازارها روی هرگونه اخبار مثبت در مورد سپرده های بانکی خواهد بود. جرارد کسیدی، تحلیلگر بانکی RBC Capital Markets، در یادداشتی برای سرمایه گذاران می نویسد: «پس از رفع ترس از خروج سپرده ها، ما معتقدیم که قیمت سهام بانک ها شروع به بهبود خواهند کرد.»

اعتبار فدرال رزرو به عنوان یک جنگنده بحران ممکن است در خط باشد. محمد الاریان، مشاور ارشد اقتصادی آلیانز و منتقد تند مدیریت تورم فدرال رزرو، در فایننشال تایمز می نویسد که دستان فدرال رزرو تا حد زیادی بسته است. او استدلال می‌کند که هر چیزی کمتر از افزایش نرخ استقراض اصلی، «تغییرهای سیاستی بیشتری ایجاد می‌کند که نمی‌توانند یک فرود نرم را ایجاد کنند و در عین حال نوسانات مالی نگران‌کننده را تقویت می‌کنند».

آمازون قصد دارد 9000 کارگر دیگر را اخراج کند. این کاهش به 18000 اخراج اعلام شده در ماه های اخیر اضافه می کند و کمتر از 3 درصد از نیروی کار شرکت را تشکیل می دهد. برخی از سودآورترین واحدهای شرکت از جمله محاسبات ابری، تبلیغات و پلتفرم پخش زنده Twitch تحت تأثیر قرار خواهند گرفت.

سازمان ملل می گوید جهان کمتر از یک دهه فرصت دارد تا گرمایش جهانی را متوقف کند. گزارش جدید حاکی از آن است که میانگین دمای کره زمین در اوایل دهه 2030 حدود 1.5 درجه سانتیگراد افزایش می یابد که آستانه ای حیاتی برای گرم شدن زمین است و از دولت ها خواسته است تا تلاش ها برای دور شدن از سوخت های فسیلی را تسریع بخشند.

مدیرعامل جدید استارباکس تقریباً دو هفته زودتر جانشین هاوارد شولتز می شود. Laxman Narasimhan، که قبلاً غول کالاهای مصرفی Reckitt را اداره می کرد، قرار بود در 1 آوریل شروع به کار کند. انتظار می رود او در جلسه سالانه سهامداران شرکت قهوه در روز پنجشنبه سخنرانی کند.

دولت فرانسه با اختلاف اندکی از رای عدم اعتماد جان سالم به در می برد. را نتیجه تضمین کرد که لایحه رئیس جمهور امانوئل ماکرون برای افزایش سن قانونی بازنشستگی از 62 سال به 64 سال تبدیل به قانون شد، اما در میان خشم گسترده نسبت به اصلاحات بازنشستگی، نتوانست اعتراضات را سرکوب کند.

سهام در First Republic، وام دهنده درگیر، در معاملات قبل از بازار افزایش یافتند، اما تنها پس از از دست دادن تقریباً نیمی از ارزش بازار خود در روز دوشنبه. این بانک و مشاوران آن، از جمله جیمی دیمون از جی پی مورگان چیس، در حال بررسی گزینه هایی برای نجات وام دهنده و مهار وحشت در میان سرمایه گذاران بانکی هستند.

برخی از آنها شدید خواهند بود. به گفته وال استریت ژورنال، یکی از گزینه ها تبدیل بخشی از 30 میلیارد دلاری است که جی پی مورگان و سایر بانک های بزرگ هفته گذشته در First Republic سپرده گذاری کردند. سایر موارد می تواند شامل فروش مستقیم وام دهنده یا تزریق دیگری از سرمایه خصوصی باشد.

هر طرحی باید به سرعت انجام شود: First Republic در هفته‌های اخیر حدود 70 میلیارد دلار از سپرده‌هایش را از دست داده است و بعید است مشکلات ادامه دار آن به کسانی که پولشان در بانک باقی مانده است اطمینان دهد.

به نظر می رسد چشم انداز سایر وام دهندگان در حال بهبود است:

  • سهام PacWest در معاملات قبل از بازار افزایش یافته است، زیرا بانک همچنان به مذاکره برای تزریق سرمایه بالقوه از سوی سرمایه گذاران ادامه می دهد.

  • چارلز شواب، کارگزاری و بانکی که سهام آن در روزهای اولیه وحشت بانکی سقوط کرد، گفت که هفته گذشته نزدیک به 17 میلیارد دلار دارایی جدید جمع آوری کرده است.

  • در سراسر اقیانوس اطلس، سهام وام دهندگانی مانند Commerzbank و Deutsche Bank آلمان و BNP Paribas و Société Générale فرانسه نیز افزایش یافتند.

با این حال، در سوئیس همه چیز خوب نیست. انتظار می‌رود ده‌ها هزار شغل در Credit Suisse به عنوان بخشی از فروش وام‌دهنده به UBS کاهش یابد، در حالی که اپوزیسیون سیاسی کشور از قرارداد نجات به دلیل هزینه آن و اخراج احتمالی آن انتقاد کردند.

همچنین پیامدهایی از تصمیم تنظیم‌کننده سوئیس برای حذف 17 میلیارد دلار بدهی Credit Suisse و در عین حال تضمین پرداخت ناچیز برای سهامداران وجود دارد. سرمایه گذاران در آن اوراق بهادار – که به عنوان اوراق قرضه ردیف 1 اضافی شناخته می شوند – تهدید می کنند که نسبت به این اقدام اقدام قانونی می کنند.

اما سایر سرمایه گذاران از خشم نسبت به این اقدام سوئیس انتقاد کردند. “شلوار پسر بزرگت را بپوش و در آینه نگاه کن” جف گوندلاخ توییت کرد، مدیر صندوق میلیاردر. “یاد بگیرید چگونه ریسک را مدیریت کنید!”


پس از فروپاشی بانک سیلیکون ولی، سیاستگذاران در حال بررسی قوانین موسسات مالی هستند. کارشناسان می گویند که هر مقررات جدید باید بر دو سوال تمرکز کند.

چه چیزی یک بانک را از نظر سیستمی مهم می کند؟ بانک ها به محض داشتن 250 میلیارد دلار دارایی، مشمول الزامات سرمایه سخت گیرانه تر می شوند، آستانه ای که از 50 میلیارد دلار در سال 2018 برداشته شد. هفته گذشته، قانونگذاران پیشنهاد معکوس کردن این تغییرات را دادند.

اما سیلیکون ولی زمانی که مشتریان پول خود را برداشت کردند تا حدودی به دلیل انتشار سریع اطلاعات به صورت آنلاین و ایجاد وحشت، تحت تأثیر بانک قرار گرفت. اسوار پراساد، استاد سیاست تجاری در دانشگاه کرنل، می گوید: «ما باید در مورد اتصالات و چگونگی تقویت جریان اطلاعات فکر کنیم.

آیا سقف بیمه سپرده گذاران باید بیشتر باشد؟ تمام سپرده گذاران در بانک سیلیکون ولی و بانک امضا، از جمله آنهایی که دارایی بیش از حداکثر 250,000 دلار برای بیمه شرکت بیمه سپرده فدرال دارند، تحت پوشش قرار گرفته اند. طبق گزارش‌ها، تنظیم‌کننده‌ها در حال مطالعه راه‌هایی برای افزایش موقت سقف در مواقع اضطراری هستند و برخی از قانون‌گذاران می‌خواهند آن را به‌طور دائم افزایش دهند.

اما این می تواند عواقب ناخواسته ای داشته باشد. آمیت سرو، استاد امور مالی در استنفورد که تحقیقات جدیدش نشان می‌دهد که بسیاری از بانک‌ها ممکن است با موقعیت‌هایی مشابه دره سیلیکون مواجه شوند، می‌گوید: «وقتی همه بیمه شدند، برای اقتصاد مشکل ایجاد می‌کنید.

آقای. سرو یکی از نویسندگان مطالعه‌ای است که ارزش دارایی‌های بانکی را با افزایش نرخ‌های بهره ردیابی کرد و دریافت که ارزش کل بازار آنها ۲ تریلیون دلار کمتر از ارزش دفتری است. این به این دلیل بود که بسیاری از آنها دارایی‌هایی را که در یک دوره طولانی سررسید می‌شوند، با استفاده از بدهی‌های کوتاه‌مدت، مانند سپرده‌های مشتریان، تامین مالی می‌کنند.

اگر نرخ‌ها افزایش پیدا کنند، وقتی سپرده‌گذاران ناگهان پول نقد خود را برداشت می‌کنند، بانک‌ها را می‌گیرند – همانطور که در مورد بانک سیلیکون ولی اتفاق افتاد. این نشان می‌دهد که بسیاری از بانک‌ها در حال حاضر ریسک‌های غیرضروری را متحمل می‌شوند و تمدید بیمه تنها ممکن است این رفتارها را تشویق کند. او گفت: «این امر مشکلات اخلاقی بزرگی را در این بخش ایجاد خواهد کرد.


در حالی که رهبران دولت سوئیس روز یکشنبه در برن، سوئیس گرد هم آمدند تا اعلام کنند که UBS Credit Suisse را به قیمت فروش آتش می‌خرد، یک ایرلندی با آن‌ها روی بارو نشسته بود که به نمایندگی از بانک سوئیسی بازمانده صحبت می‌کرد.

این کولم کلهر، 65 ساله، رئیس UBS و یکی از چهره های کلیدی در رویدادهای خارق العاده هفته گذشته بود. سقوط کردیت سوئیس تنها آخرین بحران بانکی بود که او در طول 34 سال فعالیت خود در این صنعت از نزدیک با آن دست و پنجه نرم کرد.

آقای. کلهر در بحران مالی 2008 در ردیف اول قرار داشت. به عنوان مدیر مالی مورگان استنلی، زمانی که این بانک پس از تأسیس Lehman Brothers به ​​دنبال بقا بود. چالش در آن زمان این بود که مورگان استنلی سرمایه کافی برای سرپا ماندن پیدا کند. پاسخی که آقای کلهر و دیگران تزریق بیش از 8 میلیارد دلاری از سوی گروه مالی میتسوبیشی UFJ ژاپن بود. (گزینه ای که به نتیجه نرسید، ادغام با Wachovia بود.)

او در کنفرانس خبری روز یکشنبه به آن تجربه اشاره کرد. او گفت: «من که در طول آخرین بحران مالی جهانی مدیر مالی بودم، به خوبی از اهمیت یک ترازنامه قوی، به ویژه در زمان‌های چالشی مانند این، آگاه هستم. “و UBS ثابت خواهد ماند.”

آقای. کلهر اکنون بر تنها غول بانکی باقی مانده سوئیس نظارت خواهد کرد. از جمله یک بازوی بسیار ارزشمند مدیریت ثروت و به زودی، یک بانک خرده فروشی داخلی غالب. اما او و سایر مدیران UBS قصد دارند تا حد زیادی بانک سرمایه گذاری مشکل دار Credit Suisse را نابود کنند.

این آخرین دستاورد در حرفه ای است که برای صعود به صنعت مالی سپری شده است. آقای. کلهر در سال 1989 به مورگان استنلی پیوست و به سرعت رشد کرد. (او در سال 2020 گفت که در سال 2001 به همراه جان مک، رئیس وقتش، به سختی از پریدن به Credit Suisse اجتناب کرده است.)

پس از خدمت به عنوان مدیر مالی، آقای. کلهر رئیس شرکت مورگان استنلی شد و بعداً این واحد را بر عهده گرفت. آقای. کلهر در نهایت رئیس مورگان استنلی شد و در سال 2019 از سمت خود کناره گیری کرد.

در سال 2021، او به طور غیرمنتظره ای به عنوان رئیس UBS انتخاب شد، تا حدی به دلیل تجربه بانکداری سرمایه گذاری. این پیشینه در نهایت مفید بود زیرا مقامات سوئیسی UBS برای خرید Credit Suisse تحت فشار قرار دادند.

معاملات

خط مشی

بهترین از بقیه

ما بازخورد شما را می خواهیم! لطفا نظرات و پیشنهادات خود را به [email protected] ایمیل کنید.

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبردانشگاهGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channel