اتفاقا برای تیم های آفریقایی در جام جهانی جالب و تاریخی است

هر 5 مربی تیم های آفریقایی حاضر در جام جهانی بومی هستند.

به گزارش ستاره نیوز، جام جهانی 2022 قطر برای فوتبال آفریقا تاریخی خواهد بود چرا که هدایت هر 5 کشور آفریقایی در این جام بر عهده مربیان آفریقایی یعنی مراکش، سنگال، کامرون، تونس و غنا خواهند بود. وحید هلیل هودزیچ سرمربی بوسنی از هدایت تیم ملی مراکش استعفا داد و بدین ترتیب در توافقی تاریخی برای قاره آفریقا تمامی سرمربیان تیم های این قاره در جام جهانی بومی هستند.

کنفدراسیون فوتبال آفریقا (CAF) این حرکت را گامی بزرگ برای رشد مربیان آفریقایی توصیف کرد که اکنون شجاعت رهبری در بالاترین سطح را دارند.

سرمربیان آفریقایی در جام جهانی 2022 قطر

ولید الرارکی – مراکش

این فوتبالیست مراکشی الاصل که در کوربیل – آسون فرانسه به دنیا آمد، کار خود را به عنوان یک بازیکن حرفه ای با چندین باشگاه فرانسوی از جمله تولوز، آژاکسیو، دیژون و گرنوبل آغاز کرد. او مربیگری خود را از سال 2012 با منصوب شدن به عنوان مربی تیم ملی مراکش آغاز کرد.

او هفته ها قبل از انتخاب سرمربی جدید “شیرهای اطلس” اعلام کرد که از باشگاه اتلتیک مراکش که یک فصل سرمربی آن بود جدا می شود و در نهایت وحید هلیل هوزیچ جایگزین او شد.

آلیو سیسه – سنگال

آلیو سیسه بازیکن سابق سنگالی از سال 2015 مربیگری تیم ملی فوتبال جوانان را برعهده دارد. او در ابتدای امسال موفق شد شیرهای تارنگا را به اولین قهرمانی جام ملت های آفریقا برساند. تیم او توانست در فینال مصر را شکست دهد و امسال نیز در مراسم برترین های این قاره به عنوان بهترین مربی سال آفریقا انتخاب شد.

ریگوبرت سانگ – کامرون

ریگوبرت سانگ که بازیکن سابق تیم ملی کامرون است در فوریه 2022 به عنوان سرمربی شیرها منصوب شد. سانگ که در طول دوران بازی خود به مهارت های دفاعی شهرت دارد، با مجموع 137 بازی، رکورددار بیشترین بازی در تاریخ تیم ملی کامرون است.

جلیل کادری – تونس

جلیل کادری در ژانویه 2022 به عنوان سرمربی تونس منصوب شد. چند روز پس از حذف Eagles of Carthage از مرحله یک چهارم نهایی AFCON مقابل بورکینافاسو، سرمربی تیم ملی نوجوان شد و توانست تونس را به جام جهانی برساند. او پس از ناکامی در جام ملت های آفریقا توانست تونس را بازسازی کند و این تیم را برای ششمین بار در تاریخ خود به جام جهانی برساند.

آتو آدو – Gna

Ато Аду бых типу еки диге з фотобалистей пишин، اندکی پس از حذف “ستاره های سیاه” از جام ملت های آفریقا و همچنین در مرحله گروهی، سرمربی تیم فوتبال مورد ضرب و شتم قرار گرفت. آدو که در سال 1975 در آلمان به دنیا آمد، همچنین به عنوان مربی تمرینی برای بوروسیا دورتموند مشغول به کار است.

Izaiah Harrison

سازمان دهنده کل مبشر موسیقی شیطانی. گیک قهوه. خالق برنده جایزه متعصب الکل مزاحم عمومی

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان