از درد پریود رنج می برید؟ برای رهایی از این 5 تغییر سبک زندگی آسان را بررسی کنید سلامت نیوز

دهلی نو: درد و ناراحتی اغلب بخشی از قاعدگی در نظر گرفته می شود. 80 درصد زنان در دوره ای از زندگی خود در دوران قاعدگی دچار درد می شوند. با این حال، برای برخی از آنها، ممکن است از ابتدای قاعدگی تا یائسگی طول بکشد. برای اکثر زنان، درد پریود را می توان از طریق برخی تغییرات سبک زندگی کنترل کرد. در صحبت با IANSlife آستا شارما، یکی از بنیانگذاران Imbue Natural نکاتی را به اشتراک می گذارد که می تواند به شما در کاهش درد پریود و مدیریت موثر آن کمک کند:

تغییر به میان وعده های سالم: رژیم غذایی شما نقش مهمی در حفظ سلامت رحم دارد. عدم تعادل هورمونی در طول قاعدگی اغلب منجر به هوس غذایی ناسالم می شود. در حالی که به هوس غذایی خود تسلیم می شوید، اطمینان حاصل کنید که تنقلاتی نیز می خورید که سالم هستند و مواد مغذی ضروری را در اختیار شما قرار می دهند. مطمئن شوید که اسیدهای چرب سالم مانند امگا 3 را در رژیم غذایی خود بگنجانید. غذاهای سرشار از فیبر مانند سبزیجات سبز، حبوبات و غلات کامل برای کاهش گرفتگی عضلات در طول دوره شناخته شده است.

ورزش: انجام فعالیت های بدنی نیز ثابت کرده است که درد پریود را کاهش می دهد. پیاده روی، دویدن، شنا یا یوگا می تواند به شما در تسکین درد کمک کند. ورزش هورمون هایی مانند اندورفین و سروتونین را آزاد می کند که به عنوان مسکن های طبیعی عمل می کنند.

هیدراته بمانید: گرفتگی های پریود در صورت کم آبی دردناک تر خواهد شد. اطمینان حاصل کنید که حداقل 2 تا 3 لیتر آب در روز بنوشید. همچنین می توانید آب میوه هایی را در رژیم غذایی خود بگنجانید که در عین هیدراته نگه داشتن بدن شما را تغذیه می کند.

گرما درمانی: نوازش بدن در دوران پریود نه تنها می تواند درد را کاهش دهد بلکه به آرامش بدن شما نیز کمک می کند. خانم‌ها اغلب از کیسه‌های آب گرم برای کاهش گرفتگی و آرامش ناحیه شکم استفاده می‌کنند، با این حال، کیسه آب گرم برای مدیریت دما و یافتن راحتی فوری می‌تواند خسته‌کننده باشد. جایگزینی برای این کار استفاده از روغن های تسکین درد پریود است. روغن درد دوره رزا Imbue’s Rosa یکی از این جایگزین‌ها است که با دارچین فشرده، بومادران و روغن خس‌خس ساخته می‌شود. خواص خودگرم کنندگی این روغن به کاهش گرفتگی های پریود کمک می کند و با تسکین استرس روحیه را بهبود می بخشد.

استراحت کنید، از کار کردن با آن دست بردارید: اغلب به زنان آموزش داده می شود که عادت ماهانه را یک امر خصوصی نگه دارند، و صحبت در مورد پریود اغلب مورد انگ است. از ما انتظار می رود که درد را تحمل کنیم و از آن عبور کنیم. استرس ناشی از کار و زندگی خانگی می تواند به ناراحتی جسمی اضافه کند. شما باید به بدن خود گوش دهید و در صورت نیاز به آن استراحت دهید.

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

تماس با ما