اشغال جوامع اسراییلی و فلسطینی: ترک

من از تصمیم گیرندگان و مردم در همه طرف ها می خواهم که به توصیه های گزارش های ما عمل کنند از پرتگاه عقب نشینی کن فولکر ترک، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل (OHCHR) پس از ارائه آخرین گزارش سالانه خود در مورد وضعیت به شورا گفت که افزایش افراط گرایی و خشونت به آن منجر شده است.

“برای پایان دادن به این خشونت، اشغال باید پایان یابداو گفت. از هر طرف، افرادی هستند که این را می دانند.»

در طول دوره گزارش، بین 1 نوامبر 2021 و 31 اکتبر 2022، او گفت که تشدید خشونت ها به صورت مارپیچ و ترک افزایش تعداد کشته ها و مجروحان. در واقع، در سال 2022 هم بیشترین تعداد فلسطینی‌هایی که توسط نیروهای امنیتی اسرائیل کشته شده‌اند در 17 سال گذشته و هم بیشترین تعداد کشته‌شدگان اسرائیلی از سال 2016 بوده است.

افزایش تلفات

او هشدار داد که این تعداد کشته‌ها در هفته‌های اول سال 2023 و در ماهی که به تازگی به پایان رسیده است، بیشتر و به شدت بدتر شده است.

این گزارش نشان داد که 13 اسرائیلی در طول دوره گزارش توسط فلسطینی‌ها کشته شدند که 9 نفر دیگر از جمله سه کودک و یک تبعه خارجی در دو حمله کشته شده‌اند.

نیروی کشنده

او همچنین با استناد به گزارش‌هایی از مواردی گفت که در طول دوره گزارش، نیروهای امنیتی اسرائیل بدون توجه به سطح تهدید، و در برخی مواقع حتی به‌عنوان اقدام اولیه و نه به‌عنوان آخرین چاره، نیروی مرگبار را مستقر کرده‌اند. قتل های غیرقانونی و هدفمند

خارج از چارچوب خصومت ها، 131 فلسطینی توسط نیروهای امنیتی اسرائیل کشته شدند او گفت که پرسنل در سال گذشته، از جمله 65 نفر که نه مسلح بودند و نه درگیر هیچ گونه حمله یا درگیری بودند.

معافیت از مجازات مزمن

وی خاطرنشان کرد که از سال 2017، کمتر از 15 درصد از این قتل ها مورد بررسی قرار گرفته است و کمتر از یک درصد منجر به کیفرخواست شده است.

این گزارش در مورد مصونیت از مجازات برای قتل های غیرقانونی توضیح داده است. استفاده از زور، شکنجه، و بدرفتاری توسط نیروهای امنیتی فلسطین، که از سوی مقامات بالفعل غزه، گروه شبه نظامی حماس، نیز با مصونیت مواجه شد.

همچنین در این گزارش به‌روزرسانی‌هایی در این مورد پوشش داده شد مجازات های دسته جمعیکه توسط قوانین بین المللی ممنوع است، فلسطینی های بازداشت شده و گسترش شهرک های اسرائیلی به داخل خاک فلسطین.

تجاوز به شهرک نشینان

“بیشتر از 270 شهرک اسرائیلی فلسطین را متجاوز و تکه تکه کنند.» علاوه بر این، دیوار جدایی هزاران فلسطینی را از هم جدا می کند و به عنوان یک مانع بزرگ در برابر آزادی حرکت آنها عمل می کند و تحمیل می کند.یک جلیقه خفه کننده بر زندگی آنها“.

ادامه دارد تنش و خشونت یک نگرانی جدی است، او گفت. روز یکشنبه دو برادر اسرائیلی 19 و 21 ساله توسط یک فلسطینی در شهر هوواره کرانه باختری کشته شدند.

ساعاتی بعد صدها شهرک نشین اسرائیلی شورش کرد در سراسر منطقه، آتش زدن یا آسیب رساندن به منازل فلسطینی ها، مغازه ها و ده ها وسیله نقلیه به آتش کشیده شده یا آسیب دیده است. داد و بیداد رفت یک نفر جان باخت و 390 نفر مجروح شدندوی به شورا گفت.

اثرات شغل

«بیش از نیم قرن اشغال منجر به گسترش سلب مالکیت شده است. تعمیق محرومیت و مکرر و شدید نقض حقوق مردم فلسطین از جمله حق زندگی.» هیچ کس نمی تواند آرزو کند که به این شکل زندگی کند یا تصور کند که وادار کردن مردم به شرایطی با چنین ناامیدی می تواند به راه حلی پایدار منجر شود.»

او گفت که مردم اسرائیل نیز از این وضعیت رنج می برند. آنها حق دارند در کشور خود در صلح زندگی کنند، درست مانند فلسطینی ها، در کشوری که در نهایت به رسمیت شناخته شده و قابل دوام است.»

را اشتغال است “خوردن سلامت هر دو جامعهاو گفت: «در هر سطحی، از کودکی تا پیری، و در هر بخش از زندگی.

کشاورزان فلسطینی در حال برداشت زیتون با شهرک های اسرائیلی در پس زمینه هستند.

آرشیو UNRWA/علاء قوشه

کشاورزان فلسطینی در حال برداشت زیتون با شهرک های اسرائیلی در پس زمینه هستند.

پیدا کردن یک “رمپ خروجی”

او گفت که توصیه‌های سیستم حقوق بشر که تفاوت فوری ایجاد می‌کند شامل برخورد مساوی با موارد خشونت، پایان دادن به محاصره غزه و کاهش محدودیت‌ها است.

علاوه بر این، همه طرف ها باید رعایت کنند به طور کامل به توافق در قله در عقبه وی ادامه داد: در 26 فوریه و با تکیه بر این تجربه باز کردن مسائل به روی راه حل های منطقه ای، برای حل مسائل دیگر در آینده.

چنین اقداماتی انجام می شودبهبود زندگی مردمبه آنها اجازه دهید نفس بکشند و جوانان – در واقع، مردم با هر سن و عقیده سیاسی – را از خشونت و افراط گرایی بیشتر و این توهم که این نشان دهنده هر راه حلی است، دور کنید.”

در همین حال گفت کشورهای عضو باید ایفای نقش درکمک به همه طرف ها برای پیدا کردن رمپ خروجی“.

“در یک افق قابل پیش بینی، وجود دارد باید راه حل دو کشوری باشدبا پایان دادن به اشغالگری و به رسمیت شناختن متقابل حقوق مشروع همه اسرائیلی ها و فلسطینی ها برای زندگی در کرامت، صلح و امنیت.

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

تماس با ما