اول شخص: شهرهایی در اوکراین که دیگر وجود ندارند

یوهانس فرومهولت در حال حاضر در نزدیکی خط مقدم در استان دونتسک قرار دارد و حمایت سازمان ملل را توصیف کرده است.

من در حال حاضر در کوراخوو هستم که نزدیک خط مقدم است. شاهد درگیری های سنگینی هستیم که حتی در هفته گذشته شدت گرفته است. ما به عنوان بخشی از کاروان بشردوستانه بین سازمانی سازمان ملل به اینجا آمدیم تا به جوامع کمک های بشردوستانه ارائه کنیم.

البته خسارات زیادی وارد شده است. برخی از شهرهای این منطقه 80 تا 90 درصد آسیب دیده اند و برخی حتی بیشتر. بنابراین در واقع، می توان گفت که آنها دیگر وجود ندارند. حتی در مسیر کوراخوو، یک حمله موشکی در یکی از شهرهای نزدیک رخ داد که در آن سه نفر کشته و 12 نفر مجروح شدند.

مهم است که ما تا حد امکان به حمایت از مناطق خط مقدم با کمک های بشردوستانه ادامه دهیم. در کوراخوو که من در حال حاضر هستم، تقریباً 12000 نفر نیازمند هستند. این کاروان بشردوستانه اولین کاروان از دوازده کاروانی است که در پنج روز آینده به مناطق خط مقدم می روند.

در کل در سراسر کشور، نزدیک به 18 میلیون نفر وجود دارد، که تقریباً 40 درصد از جمعیت اوکراین به کمک های بشردوستانه نیاز دارند. و این شامل بخش‌های غربی اوکراین است، تا حدی مرکز و شمال، اما عمدتاً در بخش‌های جنوبی و شرقی اوکراین، جایی که ما در حال حاضر خط مقدم را نیز داریم.

زنی از کنار یک بلوک آپارتمانی ویران شده در غرب اوکراین عبور می کند.

© یونیسف/الکسی فیلیپوف

زنی از کنار یک بلوک آپارتمانی ویران شده در غرب اوکراین عبور می کند.

5.3 میلیون آواره داخلی، آوارگان داخلی، در داخل اوکراین وجود دارد و می دانیم که حدود هشت میلیون نفر نیز به کشورهای همسایه گریخته اند.

زمستان ملایم تر

خوشبختانه، در مقایسه با استانداردهای اوکراین، زمستان تا حدودی معتدل بوده است، اما مردم هنوز باید گرم بمانند. کمک های اولیه بشردوستانه مانند غذا، اقلام بهداشتی، لباس های زمستانی، لامپ های خورشیدی به آنها ارائه شده است، زیرا مردم واقعاً در پناهگاه ها به ویژه در مناطقی که روزانه گلوله باران می شود، می مانند.

این پناهگاه ها و زیرزمین ها البته سرد هستند زیرا در این مکان های خط مقدم برق وجود ندارد.

نیاز به ژنراتورها، پمپ‌های آب و سیستم‌های آب افزایش یافته است

در دو سه ماه گذشته از زمانی که روس ها شروع به حمله و تخریب زیرساخت های حیاتی کرده اند که ما از آنها حمایت کرده ایم.

و افرادی با نیازهای بشردوستانه باورنکردنی در آن سوی خط مقدم در قلمرو تحت کنترل روسیه هستند. در حال حاضر سازمان ملل قادر به دسترسی به این مناطق نیست.

به عنوان IOM، هم از جوامع آسیب دیده از جنگ و هم از مردمی که پشت سر می‌مانند حمایت می‌کنیم. اما ما همچنین از آوارگان داخلی در مناطق دورتر از خط مقدم حمایت می کنیم.

تاکنون از 102 مرکز جمعی با انواع امداد برای بهبود شرایط زندگی در داخل مراکز حمایت کرده ایم.

ما کیت های سرپناه اضطراری را برای افرادی که در آپارتمان ها یا خانه های آسیب دیده می مانند. ما همچنین برای بیش از 70000 نفر که بسیار نزدیک به مناطق خط مقدم هستند، پول نقد توزیع کرده ایم. این در واقع رویکردی است که دولت مایل است سایر بازیگران بشردوستانه از آن استفاده کنند.

حمایت روانی اجتماعی

یکی دیگر از نگرانی ها حمایت از خدمات بهداشت روانی و حمایت های روانی اجتماعی است، به ویژه برای افرادی که در مناطق خط مقدم هستند، اما همچنین افرادی که به دنبال وقوع جنگ در حال حرکت هستند.

مردم انعطاف‌پذیر هستند و سعی می‌کنند خود را تطبیق دهند، اما پس از مدتی مطمئناً برای صحبت در مورد عواطف و احساسات خود نیاز به حمایت دارند. و این نه تنها شامل آوارگان داخلی، بلکه جانبازان و خانواده هایی است که از جنگ باز می گردند.

با گذشت یک سال از جنگ، مهم این است که سعی کنیم هر چه سریعتر به آن پایان دهیم.

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبردانشگاهGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channel