اول شخص: چرا مردم بومی می توانند به نجات سیاره کمک کنند؟

«برای مردم بومی، زمین، جنگل، آب زندگی است. ما به محیط طبیعی وابسته هستیم و به محیط اطراف خود اهمیت می دهیم. مدیریت منابع طبیعی بخش مهمی از شیوه زندگی ما است. به عنوان مثال، روشی که ما از کشاورزی تناوب استفاده می کنیم، اجتناب از کشت های تک محصولی با کاشت چندین نوع محصول مختلف در زمین های کشاورزی خود.

در فرهنگ های بومی، ما به آشپزخانه زنان نگاه می کنیم. اگر او تنوع گسترده ای از دانه های بومی داشته باشد، به این معنی است که او سختکوش، و عضوی ارزشمند از جامعه است! برای ما، این نشانگر ثروت بیشتر از پول است.

ناو ای ای مین، عضو شورای اجرایی پیمان مردمان بومی آسیا.

ناو ای ای مین، عضو شورای اجرایی پیمان مردمان بومی آسیا.

صدای قوی بین المللی

من کار خود را با «پیمان مردم بومی آسیا» آغاز کردم، سازمانی که نماینده 14 کشور آسیایی است که از مردم بومی در مجمع عمومی دفاع می کند. تصمیم گرفتم بر نقشی که مردم بومی در حفاظت از تنوع زیستی ایفا می کنند تمرکز کنم.

وقتی نوبت به محیط زیست و مسائل مربوط به تنوع زیستی می رسد، صدای ما در سطح بین المللی قوی تر از همیشه است. در UNFCCC (سازمان ملل متحد مسئول کنفرانس های آب و هوای سازمان ملل)، اکنون یک پلت فرم جامعه محلی و مردم بومی وجود دارد.

این یک دستاورد بزرگ برای مردم بومی است، فضایی برای دانش بومی فراهم می کند و به این معنی است که ما می توانیم در فرآیند تصمیم گیری شرکت کنیم.

اما این تغییرات باید به سطوح ملی، منطقه ای و اجتماعی نیز گسترش یابد. تغییر واقعی باید در زمین اتفاق بیفتد. روش پیچیده مذاکره در مورد توافقات بین المللی گاهی اوقات با نحوه ارتباط ما همخوانی ندارد. هنوز باید برابری بیشتری از نظر مشارکت ما وجود داشته باشد و به کسانی از ما که نگران تغییرات آب و هوایی هستند، صدایی بدهیم.

اقدام اقلیمی و عدالت اقلیمی

اگر محیط طبیعی از بین برود، شیوه زندگی سنتی ما نیز از بین رفته است. مردمان بومی هر روز با اثرات تغییرات آب و هوایی، بر روی زمین، در سرزمین خود و در جوامع خود سروکار دارند.

ما با تهدیدات ناشی از تغییرات آب و هوایی و همچنین بهره برداری مستمر از منابع طبیعی مواجه هستیم. به همین دلیل است که عدالت آب و هوا بسیار مهم است. اگر می‌خواهیم راه‌حل‌های پایدار برای این بحران پیدا کنیم، باید دیدگاه‌های مردم بومی را در نظر بگیریم.»

ناو ای ای مین نماینده آسیا در مجمع دائمی سازمان ملل در مورد مسائل بومی است. او در طول این دوره با اخبار سازمان ملل صحبت کرد 22n.d جلسه این مجمع بین 17 و 28 آوریل در مقر سازمان ملل متحد برگزار شد.

  • مجمع عمومی با قطعنامه ای که در سال 2009 به تصویب رسید، 22 آوریل را به عنوان روز جهانی مادر زمین تعیین کرد.
  • سازمان ملل این مراسم را از طریق ابتکار هماهنگی با طبیعت جشن می گیرد، پلتفرمی برای توسعه پایدار جهانی که سالانه یک گفتگوی تعاملی را در روز جهانی مادر زمین جشن می گیرد.
  • موضوعات شامل روش‌هایی برای ترویج رویکردی جامع برای هماهنگی با طبیعت، و تبادل تجربیات ملی در مورد معیارها و شاخص‌های سنجش توسعه پایدار در هماهنگی با طبیعت است.

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

تماس با ما