این تی شرت اسنوپی را می خواهید؟ شما باید در خون پرداخت کنید.

حاضرید برای یک تی شرت فوق العاده انحصاری چه بدهید؟ صدها دلار؟ ساعاتی که در صف منتظر ماندید؟

خون چطور؟

یک تی شرت گرافیکی سفید با شخصیت اسنوپی “بادام زمینی” به یک موضوع وسواس آنلاین تبدیل شده است. این پیراهن توسط صلیب سرخ و “بادام زمینی” به عنوان بخشی از تبلیغی برای تشویق اهدای خون در ماه آوریل افتاد. این رایگان است – اگرچه تنها راه دریافت آن اهدای خون، پلاسما یا پلاکت است.

پیراهن جایزه اسنوپی را نشان می‌دهد که در کسوت آلتر ایگوی خود، جو کول، با بی‌احتیاطی به نشان متمایز صلیب سرخ در بالای عنوانی که روی آن نوشته شده است، تکیه داده است: «خونسرد باش. خون دادن.”

ویدیویی که روز چهارشنبه در TikTok در مورد اهدای خون به طور خاص برای تهیه پیراهن اسنوپی منتشر شد، بیش از چهار میلیون بار مشاهده شد. ده‌ها کلیپ مشابه دنبال شد، که برخی از آن‌ها با ساز جازی «لینوس و لوسی» از گروه وینس گوارالدی تریو تنظیم می‌شوند.

یکی از کامنت‌کنندگان نوشت: “آنها بالاخره متوجه شدند که ما برای تجارت هر کاری انجام خواهیم داد.”

مولی فاکس، دانشجوی ارشد در دانشگاه بلمونت در نشویل، یکی از اهداکنندگان اخیر بود که حداقل تا حدودی با انگیزه چشم‌انداز پیراهن اسنوپی انگیزه داشت. در قرار ملاقات خود در روز چهارشنبه، او گفت که سعی کرده آن را مانند بیگل معروف بازی کند.

من در یک اتاقک کوچک بودم که سطح هموگلوبین من را در آنجا گرفتند و آن مرد چنین گفت: «اوه، اتفاقاً، ما در حال انجام تبلیغاتی هستیم که در آن تی‌شرت‌های اسنوپی را برای اهداکنندگان اهدا می‌کنیم. یکی می خواهید؟» خانم. فاکس گفت. “من آن را بازی کردم وانمود کردم که نمی دانم. مثل “آره، حتما.”

او همچنین از پدرش که اهداکننده مکرر خون بود الگوبرداری می کرد. خانم او در تالار مشاهیر بانک خون شهر ماست. فاکس گفت.

او افزود، تجربه آسان بود. (به طور کلی اهدای خون برای افراد واجد شرایط کم خطر است.) او قرار ملاقات را با تی شرت، چندین بسته رایگان Cheez-Its و قراری برای اهدای مجدد خون در ژوئن ترک کرد.

صلیب سرخ در مراسم اهدای خون قبلی، کالاهای بسته بندی را ارائه کرده است. در سال 2019، این سازمان غیرانتفاعی با HBO برای “Bleed for the Throne” همکاری کرد، کمپینی که در آن تی‌شرت‌هایی را به مناسبت فصل آخر سریال Game of Thrones و فرصتی برای برنده شدن یک تاج و تخت ماکت ارائه کرد.

دارن ایربی، مدیر اجرایی مشارکت برند ملی صلیب سرخ گفت: «استراتژی این است که اهدای خون را به پایگاه‌های طرفداران معرفی کنیم تا واقعاً الهام‌بخش اهداکنندگان جدید از طریق دریچه علایق موجود و علاقه‌شان باشد».

برای کمک به جلب توجه آخرین کمپین، این سازمان به تعداد انگشت شماری از اینفلوئنسرها پول داد تا تبلیغات مشارکت «پاناتز» را در TikTok و Instagram پست کنند. با این حال، ویدیوهای کاربران روزمره TikTok آنهایی هستند که واقعاً ویروسی می شوند.

کریستینا پرز، دانشجوی 20 ساله مهندسی زیستی در دانشگاه پنسیلوانیا، گفت که چهارشنبه شب این تی شرت را در TikTok دید و به سرعت برای روز بعد قرار ملاقات رزرو کرد.

“من اینطور بودم، من نیاز این پیراهن،” او گفت.

پس از دادن خون برای اولین بار، او گفت که در نظر دارد این کار را بیشتر انجام دهد. و با گرم شدن هوا، او قصد دارد پیراهن اسنوپی خود را با استفاده از یک شلوارک جین “با چند ژورت بلندتر، ظاهری غیررسمی” بپوشد. او افزود که امیدوار است صلیب سرخ پیراهن باب اسفنجی را در آینده منتشر کند.

برخی دیگر در رسانه های اجتماعی ابراز تاسف کردند که محدودیت های اهدای خون مانع از دریافت پیراهن اسنوپی می شود. سازمان غذا و دارو مدت‌هاست که اکثر مردان همجنس‌گرا و دوجنس‌گرا را از اهدای خون محروم کرده است. در ژانویه، آژانس گفت که این محدودیت‌ها را کاهش می‌دهد و در عوض اهداکنندگان را بسته به فعالیت جنسی اخیرشان غربالگری می‌کند. یکی از کاربران در ویدیوی TikTok روی صفحه نوشت که نمی تواند خون اهدا کند زیرا اخیراً دوست پسر داشته است.

صلیب سرخ آمریکا برنامه اهدای خون غیرنظامی خود را در دهه 1940 ایجاد کرد. در طول همه‌گیری ویروس کرونا، این سازمان اعلام کرد که کاهش “مجبور” در عرضه خون خود را تجربه کرده است. آقای. ایربی گفت که جوانان اغلب در مراسم اهدای خون در دبیرستان یا دانشگاه شروع به اهدای خون می‌کنند که بسیاری از آنها در طول همه‌گیری به حالت تعلیق درآمدند. او اکنون می بیند که به جای آن در شبکه های اجتماعی با اهدای خون آشنا شده اند.

اسنوپی، بیگل گوش فلاپی از کمیک استریپ چارلز ام. شولز، با ستایش عمومی غریبه نیست. در استریپ و در بیش از 40 برنامه ویژه تلویزیونی «بادام زمینی»، او هم به عنوان دستیار چارلی براون و هم نویسنده شخصیت های فانتزی زنده، از جمله جو کول ظاهر شد.

پیتون وبر، 19 ساله، دانشجوی کالج جولیت جونیور در ایلینویز، گفت که شخصیت “بادام زمینی” به دلیل جذابیتش در بین نسل ها، انتخاب هوشمندانه ای برای صلیب سرخ بود. آقای. وبر، یکی از طرفداران قدیمی “پیناتز”، به ویژه از اینکه تی شرت جو کول را نشان می داد هیجان زده بود.

او گفت: «این فقط اسنوپی با عینک آفتابی است، اما یک چیز کاملاً متفاوت است. “چه چیزی جالب تر از سگی با عینک آفتابی؟”

او افزود که امیدوار است صلیب سرخ قبل از انتصاب سه‌شنبه‌اش، پیراهن‌هایش تمام نشود. این تبلیغات قرار است تا 23 آوریل ادامه داشته باشد.

در ویدیوی اخیر، یکی از کاربران TikTok کلیپی را منتشر کرد که به نظر می رسید امدادگران به یک اهداکننده خون کمک می کنند که ظاهراً در طول این فرآیند از هوش رفته بود.

شرح روی صفحه می‌گوید: «هر چیزی برای پیراهن اسنوپی».

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

تماس با ما