بازرسان گرگ برهالتر را روشن می کنند اما کلودیو و دانیل رینا را مورد انتقاد قرار می دهند

گرگ برهالتر، مربی ای که تیم فوتبال مردان ایالات متحده را در جام جهانی سال گذشته در قطر هدایت کرد، پس از اینکه بازرسان در بررسی رفتار شخصی او از وی برای ماندن در کاندیدای این شغل، یعنی ایالات متحده، تایید کردند، واجد شرایط بازگشت به دوره بعدی جام جهانی است. فدراسیون فوتبال روز دوشنبه اعلام کرد.

«هیچ مبنایی برای نتیجه گیری وجود ندارد که استخدام آقای. برهالتر خطرات قانونی را برای یک سازمان ایجاد می کند.”

در حالی که برهالتر مجاز خواهد بود برای بازپس گیری پست خود تلاش کند – قرارداد او در پایان دسامبر به پایان رسیده بود، به این معنی که او دیگر در فوتبال ایالات متحده کار نمی کند – مشخص نیست که آیا فدراسیون پس از ورود یکی از تیم های خیمه شب بازی، او را ملزم خواهد کرد یا خیر. یک سریال صابون زشت شامل قضاوت بد، سیاست های تیمی و تلاش والدین یک بازیکن ستاره برای انتقام گرفتن از زمان بازی او.

فدراسیون سه ماه پیش بازرسانی را در شرکت حقوقی Alston & Bird مستقر در آتلانتا استخدام کرد تا به حادثه ای در سال 1992 رسیدگی کنند که در آن برهالتر همسرش روزالیند را در مقابل یک بار لگد زد، زمانی که آنها به عنوان دانشجو در دانشگاه کارولینای شمالی با هم قرار ملاقات داشتند. . هیچ گزارش پلیسی در مورد این حادثه، که برای دهه‌ها مخفیانه در میان خانواده و دوستان مخفی بود، ارائه نشد.

یو اس ساکر پس از شروع تحقیقات، برهالتر را از سمت خود برکنار کرد، این امر زمانی آغاز شد که والدین ستاره مهاجم جیو رینا با جزئیات این حادثه به یو اس ساکر رفتند. مادر گیو رینا، دانیل، در آن زمان با روزالیند برهالتر در کارولینای شمالی همبازی بود و پدرش، کلودیو، با گرگ برهالتر در تیم ملی بازی کرده بود. خانواده ها سال ها دوست صمیمی بودند.

بازرسان گفتند که تحت تأثیر آقای. صراحت و رفتار برهالتر” در طول تحقیق و هیچ مغایرتی بین توصیف گرگ و روزالیند برهالتر از این حادثه پیدا نکرد، به طوری که گرگ برهالتر گفت که این موضوع را به مربی کالج خود گزارش کرده و همچنین برای نحوه عمل خود به دنبال مشاوره بوده است. آن دو وقتی با مشاجره از نوار خارج شدند مست بودند و روزالیند به صورت گرگ ضربه زد. در این گزارش آمده است که گرگ سپس او را به پایین هل داد و دو لگد به پای او زد.

هر دو برهالتر، در بیانیه‌ای که در ژانویه منتشر شد، اتفاقات رخ داده را تصدیق کردند و گفتند که ۲۵ سال است که از ازدواجشان خوشبخت بوده‌اند.

در این گزارش همچنین بر اساس مصاحبه‌ها و تحقیقات گفته شده است که هیچ دلیلی وجود ندارد که باور کنیم برهالتر در سال‌های پس از حادثه نسبت به همسرش رفتار پرخاشگرانه داشته است.

در این گزارش آمده است: «تحقیق هیچ مدرکی نشان نداد که نشان دهد او در هر زمانی قبل یا بعد از آن علیه شخص دیگری دست به خشونت زده است.

گرگ برهالتر روز دوشنبه در بیانیه ای گفت: من و روزالیند به روندی که فوتبال ایالات متحده طی کرد احترام می گذاریم. ما از به نتیجه رسیدن آن متشکریم و منتظر اتفاقات بعدی هستیم.”

این گزارش یک چرخش عجیب و غریب از رویدادهای جام جهانی را با حضور کلودیو و دانیل رینا به پایان می‌رساند. خانواده ریناس از زمان بازی پسرشان در مسابقات به یو اس ساکر شکایت کردند و گفتند: «اطلاعات مخربی در مورد آقای گل می دانستند. برهالتر که مقامات فوتبال آمریکا نمی‌دانستند.»

ریناس ها پس از شنیدن اظهارات عمومی برهالتر در مورد بازیکنی که نامش فاش نشده بود در جام جهانی که “به وضوح انتظارات را در داخل و خارج از زمین برآورده نمی کرد” و کارکنان به فکر فرستادن او به خانه بودند، ناراحت شدند. گیو رینا بعداً در یک عذرخواهی اینستاگرامی فاش کرد که او بازیکن مورد نظر بوده است، اما در آن زمان ریناس در مورد آنچه برهالتر گفته بود، با دنیل رینا به فدراسیون فوتبال درباره حادثه 1992 صحبت کرده بود.

در این گزارش آمده است که ریناس با US Soccer صحبت کرده است، زیرا آنها نمی خواهند فدراسیون قرارداد برهالتر را تمدید کند.

در این گزارش آمده است که دانیل رینا ابتدا به بازرسان انکار کرد که به ارنی استوارت، مدیر ورزشی سابق فوتبال ایالات متحده در مورد حادثه لگد زدن گفته است، اما سپس تماس گرفت و گفت که او واقعاً چنین بوده است. در این گزارش آمده است که در مقایسه با میزان باز بودن و تمایل برهالترها در این تحقیق، ریناها همکاری کمتری داشتند.

نمی‌توان بلافاصله برای اظهار نظر با Reynas تماس گرفت.

اما این گزارش همچنین برخی از شکایات ریناس به US Soccer در طول سال‌ها را شرح می‌دهد و به طور خاص به همکاری سال‌ها کلودیو ریناس از طرف فرزندانش به‌ویژه جیو به فدراسیون اشاره می‌کند.

بر اساس گزارش ها، کلودیو رینا در مقاطع مختلف از داوری در سطح باشگاه جوانان آکادمی توسعه فوتبال ایالات متحده، ترتیبات سفر در جام جهانی زیر 17 سال (او کلاس تجاری می خواست) و زمان بازی گیو در تیم ملی ابراز نارضایتی کرده بود. گزارش. یکی از افرادی که توسط بازرسان مصاحبه شده بود به تعاملات رینا با یو اس فوتبال در مورد پسرانش به عنوان “نامناسب”، “قلدری” و “روحیه پست” اشاره کرد. شخص دیگری که نام او نیز ویرایش شده است، گفت: «آقا. رینا انتظار داشت که با جیو رینا بهتر از سایر بازیکنان رفتار شود.

یو اس ساکر در بیانیه ای خاطرنشان کرد که در این گزارش آمده است که “نیاز به بازنگری در سیاست های فوتبال ایالات متحده در مورد رفتار مناسب والدین و ارتباطات با کارکنان در سطح تیم ملی است.”

فدراسیون در ادامه گفت: ما این سیاست‌ها را به‌روزرسانی می‌کنیم، زیرا به کار خود ادامه می‌دهیم تا محیط‌های امن را برای همه شرکت‌کنندگان در بازی خود تضمین کنیم.

این در حالی است که تیم آمریکا بدون سرمربی ثابت به کار خود ادامه می دهد. استوارت، مدیر ورزشی، در ماه ژانویه در بحبوحه وضعیت Reyna-Berhalter استعفا داد و در یک تیم باشگاهی هلندی مشغول به کار شد و US Soccer به دنبال جایگزین او است. مدیر ورزشی جدید احتمالاً مسئول استخدام مربی جدید خواهد بود.

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما