تحقیقات تفنگ ارواح منجر به حمله به ساختمان مجلل سمت شرقی بالا شد

مقامات گفتند که یک تیم “تفنگ ارواح” از اداره پلیس نیویورک روز چهارشنبه به یک تعاونی لوکس در Upper East Side یورش بردند و قطعات اسلحه، مواد مرتبط با مواد مخدر و زودپزها و مواد شیمیایی را که می توان از آنها برای ساخت مواد منفجره استفاده کرد، کشف و ضبط کردند. .

پلیس گفت که آنها همچنین یکی از ساکنان آپارتمان، کریستوفر فاکس، 30 ساله را به اتهامات متعدد مواد مخدر و سلاح، از جمله ساخت یک مسلسل دستگیر کردند.

جزئیات حمل و نقل هر محله ای را نگران می کند و یورک ویل یکی از مطلوب ترین محله ها در منهتن است. اما این ماجرا در روزنامه‌های شهر با خبر مبنی بر اینکه آقای. فاکس برادر کوچکتر بازیگر و مدل جولیا فاکس بود. او یک بار در مصاحبه ای برادرش را به عنوان یک “دانشمند دیوانه گوشه نشین” توصیف کرد که چاپگرهای سه بعدی را “برای سرگرمی” ساخته است، توصیفی که در تیتر یک دیلی نیوز برجسته شده است.

به کنار سرفصل ها، خانم فاکس، 33 ساله، هیچ ارتباطی با این حمله نداشت، اگرچه او در یورک‌ویل بزرگ شد و ظاهرا زمانی در این آدرس زندگی می‌کرد. او که یک مدل مد و ستاره برجسته فیلم 2019 «جواهرات برش نخورده» است، در صحنه اجتماعی مرکز شهر حضور داشته است، جایی که – از جمله چیزهای دیگر – پس از کوتاهی خود با عبارت «حالت گابلین» در تخیل عمومی پیوند خورد. رابطه و جدایی با کانیه وست روز پنجشنبه تلفنی با خانم تماس گرفتم. فاکس از اظهار نظر خودداری کرد.

پلیس گفت آقای دستگیری فاکس مربوط به یک “تحقیق طولانی مدت” در مورد مواد مخدر و اسلحه ارواح بود و افزود که در حالی که تحقیقات کامل در حال انجام است، آنها معتقدند که این موضوع “هیچ ارتباط آشکاری با تروریسم” ندارد.

اسلحه های ارواح که می توانند تکه تکه با مته از قطعات خریداری شده آنلاین یا ساخته شده با چاپگر سه بعدی مونتاژ شوند، سلاح های گرم خانگی و ثبت نشده ای هستند که فاقد شماره سریال هستند و برای ساخت نیازی به بررسی پس زمینه ندارند.

مأموران پلیس صبح چهارشنبه دستور تفتیش آپارتمانی در خیابان 84 شرقی پلاک 200 را اجرا کردند. ساختمان تعاونی در قلب یورک‌ویل، در شرق خیابان پارک، یک تراس پشت بام با مناظر پانوراما را تبلیغ می‌کند. طبق سوابق املاک، آپارتمان های دو خوابه در آنجا حدود 1.8 میلیون دلار فروخته شده است.

پلیس از اظهار نظر در مورد اینکه آیا آقای. فاکس هنوز در بازداشت بود. سخنگوی دفتر دادستان منطقه منهتن گفت که محاکمه وی در حال بررسی است.

آقای. فاکس با اتهامات متعددی از جمله داشتن سلاح گرم روبرو است. پلیس گفت که فرد دوم روز چهارشنبه بازداشت شد اما دستگیر نشد. چندین رسانه خبری گزارش داده اند که این پدر فاکس بوده است، اما پلیس این موضوع را تایید نکرده است.

داده‌های اداره پلیس نیویورک افزایش مداوم تعداد تفنگ‌های ارواح کشف شده توسط افسران را در سال‌های اخیر نشان می‌دهد: 263 تفنگ در سال 2021 و 463 در سال گذشته، افزایش بیش از 76 درصدی. یک سخنگوی پلیس گفت که این اداره در حال حاضر 36 اسلحه ارواح را در دو ماه اول سال جاری کشف کرده است.

در یک بیانیه خبری، این وزارتخانه تاکید کرد که “به مبارزه بی امان” علیه اسلحه های غیرقانونی، از جمله اسلحه های “روح فزاینده” که آنها را “سلاح های غیرقانونی، غیرقابل ردیابی اما کاملاً کارآمد” توصیف می کند، ادامه خواهد داد.

در ژوئن 2022، مقامات ایالتی و شهری دو شکایت را برای توقف تکثیر تفنگ‌های ارواح بر اساس قانون ایالتی با هدف پاسخگویی صنعت اسلحه برای تیراندازی تنظیم کردند. در این پرونده ها آمده است که فروش غیرقانونی و کنترل نشده قطعات اسلحه به بحران خشونت بار اسلحه در سراسر ایالت کمک کرده است.

روز پنجشنبه، لتیتیا جیمز، دادستان کل آمریکا اعلام کرد که حکم دادگاهی را برای توقف فوری 10 توزیع کننده ملی اسلحه از فروش و ارسال “اجزای کلیدی” اسلحه های ارواح به خریداران در نیویورک صادر کرده است.

یکی از متهمان نامبرده، شرکت براونلز، کیت ساخت یک تفنگ AR-15 را می فروشد، تفنگ قدرتمندی به سبک نظامی که در چندین تیراندازی دسته جمعی در ایالات متحده، از جمله حمله به دانش آموزان مدرسه ای در نیوتاون، کن، و پارکلند، فلوریدا استفاده می شود. . .

به گفته Everytown for Gun Safety، یک سازمان پیشگیری از خشونت با اسلحه، چنین اسلحه هایی را می توان تنها با چند ابزار در کمتر از یک ساعت ساخت.

خانم اسلحه‌های ارواح و کیت‌های تفنگ ارواح با قابلیت مونتاژ آسان باعث خشونت و ویرانی در سراسر ایالت ما شده است. جیمز گفت، و متعهد شد که دفتر او به اجرای “قوانین عقل سلیم اسلحه ما” ادامه خواهد داد.

کرستن نویز تحقیقات انجام داد.

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

تماس با ما