تحقیق در مورد “Fixer” هالیوود – نیویورک تایمز

Times Insider توضیح می‌دهد که ما چه کسی هستیم و چه کار می‌کنیم و بینش‌هایی از پشت صحنه در مورد چگونگی جمع‌آوری روزنامه‌نگاری ما ارائه می‌دهد.

دو دهه پیش که در لس آنجلس زندگی می کردم، عناوین اخبار مربوط به آنتونی پلیکانو، بازپرس خصوصی بدنام را دیده بودم که از افرادی که متهم به تجاوز جنسی، شنود تلفن، رشوه دادن به افسران پلیس بودند دفاع کرده بود و با تهدیدی علیه خبرنگاری مرتبط بود که در آن یک ماهی مرده بود. روی هر ماشینی جا مانده بود

اما در سال 2008، آقای. پلیکانو که قبلاً به دلیل نگهداری غیرقانونی نارنجک‌های دستی و مواد منفجره C-4 دوران محکومیت خود را سپری کرده بود، به اتهام شنود، اختلاس، توطئه و کلاهبرداری سیمی و ظاهراً بدنامی ابدی به 15 سال زندان محکوم شد. او از زندگی عمومی ناپدید شد – یا من فکر می کردم.

در ژانویه 2021، من در حال خواندن مقاله ای در Variety بودم و دوبار برداشت کردم. در این تیتر آمده بود: «آنتونی پلیکانو به تجارت بازگشته و برای جوئل سیلور کار می کند. (آقای سیلور یک تهیه کننده باسابقه سینماست.) به هیچ وجه، فکر کردم. چگونه ممکن است این واقعیت داشته باشد؟

زمانی که آقای پلیکانو برای آوردن حال و هوای کوزا نوسترا به بورلی هیلز خبرساز شده بود، او مانند یک مجرم منزوی به نظر می رسید، یک مهاجم به حریم خصوصی در مقیاس بزرگ، که امثال آن به زودی دیگر دیده نمی شد. اما از آنجایی که من و شریک گزارشگرم لیز دی دوباره داستان را بررسی کردیم، متوجه شدیم که مسائلی که پرونده او مطرح کرده، امروز نیز مرتبط هستند.

ما با آقا مصاحبه کردیم. Pellicano برای مجموعه مستند دو قسمتی ما، “Sin Eater: The Crimes of Anthony Pellicano” که در روز جمعه، 10 مارس، در FX و Hulu پخش می شود. اولین ملاقات من با او در بهار گذشته قرار بود در رستورانی در بورلی هیلز باشد، اما آزمایش کووید-19 من مثبت شد. پیشنهاد دادم با نقاب در پارک با او ملاقات کنم، اما او اصرار داشت که ناهار بخورد.

او گفت: “من از یک ویروس کوچک نمی ترسم.” (ما در پارک با هم آشنا شدیم.) آقای. پلیکانو با خلق و خوی خود را نشان داد و در نهایت ارتباط با من را متوقف کرد. او پس از صرف شام با لیز موافقت کرد که در این مستند شرکت کند.

از بسیاری جهات، آقای پلیکانو، که در سال 2019 از زندان آزاد شد، هنوز یک اراذل و اوباش است: یک لحظه با یک تهیه کننده زن معاشقه می کند، لحظه بعد به او فحش می دهد. اما با تعجب متوجه شدم که او کاملاً پشیمان نیست. او گفت که پشیمان نیست و باور نمی کرد که به کسی صدمه جدی وارد کند. (قربانیان او خلاف این استدلال می کنند؛ برخی می گویند که هرگز بهبود نیافته اند.)

آقای. پلیکانو سال ها پیش مجوز PI خود را از دست داد، اما او گفت که این مهم نیست. او خود را «تعیین کننده» توصیف کرد و همیشه افرادی هستند که نیاز به حل مشکلاتشان دارند. همیشه برای کسی مثل او شغلی وجود خواهد داشت.

بسیاری از آقایان مشتریان پلیکانو وکلای ماهری بودند که برای مشتریان برجسته خود برتری می خواستند. با رشوه دادن به افسران پلیس و ضبط تماس های تلفنی، آقای. پلیکانو قادر به ارائه اطلاعات محرمانه ای بود که اغلب شرم آور یا متهم کننده بود.

آقای. خود پلیکانو به ما گفت که تاکتیک های او یک راز آشکار است. و اطلاعاتی که او ارائه می کرد اغلب آنقدر خوب بود که انگار در اتاق با دشمن بوده است.

اما هنگامی که تاکتیک های او در نهایت در دادگاه فاش شد، مشتریان او گفتند که شوکه شده اند – بهت زده! – شنیدن او در حال استراق سمع است. آقای. پلیکانو با این موضوع مخالفت نکرد، که احتمالاً برای او حکم زندان سخت‌تری نسبت به آن چیزی که در صورت همکاری با دادستانی می‌گرفت، به همراه داشت. او اذیت می‌کرد که می‌توانست برخی از مشتریان بزرگ را افشا کند – شاید همه آن‌قدر که ادعا می‌کردند نادان نبودند.

آقای. تکنیک‌های استراق سمع پلیکانو ممکن است در حال حاضر منسوخ شده باشد، اما انواع خدماتی که او ارائه می‌دهد، هنوز مورد تقاضا هستند. به عنوان مثال، اداره پلیس لس آنجلس در حال انجام تحقیقات داخلی پس از آن است که فاش شد که یک کاپیتان سابق گزارش پلیس یک زن را به سی‌بی‌اس فاش کرده است که مدیر اجرایی آن زمان، Les Moonves، او را متهم به تجاوز جنسی کرده است. یک خبرنگار وال استریت ژورنال یک شرکت حقوقی را متهم کرده است که هکرهای خارجی را استخدام کرده است که به ایمیل او نفوذ کرده و اطلاعاتی را سرقت کرده اند که بعداً باعث اخراج او می شود. در گزارشی برای تایمز، لیز فاش کرد که تا چه حد به حریم خصوصی بریتنی اسپیرز توسط یک شرکت امنیتی که توسط پدرش استخدام شده بود، که یک دستگاه نظارتی در اطراف خانم ساخته شده بود، تجاوز کرده است. اسپیرز و مخفیانه او را در اتاق خوابش ضبط کرد.

ما متوجه شدیم که از بسیاری جهات، آقای. Pellicano یک نسخه آنالوگ از مسائل مربوط به حریم خصوصی دیجیتال را نشان می دهد.

«سین خور» با استفاده از ضبط‌های صوتی و رسوب‌هایی که هرگز پخش نشده‌اند، نشان می‌دهد که آقای. نقش پلیکانو در دفاع از مایکل جکسون در برابر ادعاهای کودک آزاری. برای کسانی که معتقدند آقای آقای جکسون از هر اتهامی بی گناه بود. پلیکانو بیش از هر کسی سزاوار اعتبار است.

برای کمدین کریس راک، آقای. پلیکانو گزارشی از پلیس دریافت کرد که جزئیات اتهام تجاوز جنسی یک زن علیه او را شرح می داد. (آقای راک هرگز متهم نشد و اصرار داشت که برخوردش با این زن توافقی بوده است.) در یکی از ضبط‌های این دو مرد در سال 2001، آقای. پلیکانو به آقای توضیح داد. راک که او نباید گزارش را داشته باشد، و به آقای. راک که آنها باید داستان او را تغییر دهند تا به طور موثر با آنچه زن به پلیس گفت مقابله کنند.

آقای. راک هیچ اعتراضی نسبت به آنچه آقای. پلیکانو می گفت. (آقای راک در این مستند شرکت نکرد و نمایندگان او به سوالات ارسال شده از طریق ایمیل پاسخی ندادند.)

آقای. پرونده راک باعث شد من و لیز به این فکر کنیم که آیا ثروتمندان و قدرتمندان به سادگی مشکلات خود را حل می کنند – نه با ابزارهای مرسوم مانند اجرای قانون و دادگاه، بلکه با “تعیین کننده” مانند آنتونی پلیکانو، که روش های آنها شاید موثرتر و غیرقانونی باشد. . اگرچه آقای پلیکانو برخی از شواهد تخلف را از بین برد یا رمزگذاری کرد، مجریان قانون بسیاری از پرونده‌های او را توقیف کردند، و این همان چیزی است که دادستان‌ها او را از بین بردند – و ما برای ساخت این مستند استفاده کردیم.

“گناه خوار” نگاهی فضولانه به داخل ماشین واقعی هالیوود ارائه می دهد. از طریق تماس های مخفیانه بین آقای. پلیکانو و مشتریانی مانند Mr. مایکل اویتز و برد گری، غول های کسب و کار راک و هالیوود، بینندگان باید درک واضح تر، هر چند ناخوشایند، از نحوه رفتار برخی از افراد قدرتمند در زمانی که فکر می کنند کسی به شما گوش نمی دهد، دریافت کنند.

تماشا کردن “گناه خوار: جنایات آنتونی پلیکانو، یک مستند جدید دو قسمتی، جمعه 10 مارس ساعت 22 از شبکه FX و Hulu.

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان