تنیس زنان به طور ناگهانی یک سه بزرگ دارد

ایگا سویاتک، النا ریباکینا و آرینا سابالنکا در مجموع پنج عنوان گرند اسلم انفرادی را به دست آورده اند. راجر فدرر، رافائل نادال و نواک جوکوویچ 64 برد کسب کرده اند.

سویاتک، ریباکینا و سابالنکا تقریباً یک سال است که در صدر این ورزش قرار دارند. ترکیبی از فدرر، نادال و جوکوویچ در 20 بازی اخیر حضور داشته است.

سویاتک، شماره جهانی 1 از لهستان؛ ریباکینا، قهرمان ویمبلدون 2022 که در روسیه به دنیا آمده و بزرگ شده اما نماینده قزاقستان است. و سابالنکا، قهرمان آزاد استرالیا 2023 از بلاروس، هنوز تا حد زیادی فقط برای علاقمندان تنیس شناخته شده هستند. فدرر، نادال و جوکوویچ از شناخته شده ترین ورزشکاران روی زمین هستند.

بنابراین با نهایت تردید، احتیاط و احترام نسبت به آنچه قبلاً آمده است، هر کسی باید در مورد سوئیاتک، 21 ساله، ریباکینا، 23 ساله، و سابالنکا، 25 ساله، از اصطلاح “سه بزرگ” استفاده کند.

و با این حال، اخیراً چیزی با این گروه در بازی زنان گرسنه رقابتی اتفاق افتاده است – چیزی که می تواند در دو هفته آینده در مسابقات آزاد فرانسه در یک غوغای باشکوه جمع شود. اولین نفر از سه بازیکنی که در رولان گاروس بازی می کند، سابالنکا، تورنمنت خود را با پیروزی مقابل مارتا کوستیوک از اوکراین در مسابقه ای با تلخی دوران جنگ آغاز کرد. دیدارهای دور اول سویاتک و ریباکینا برای سه شنبه برنامه ریزی شده است و سویاتک به مصاف کریستینا بوکسا رده 70 و ریباکینا با برندا فروهویرتوا می رود.

از زمانی که اشلی بارتی استرالیایی در مارس 2022 در حالی که در 25 سالگی در صدر جدول رده بندی قرار داشت، بازنشسته شد، سوئیاتک، ریباکینا و سابالنکا تقریباً همه معتبرترین جام ها را به دست آورده اند. آنها غالباً در راه رسیدن به حلقه برنده یکدیگر را شکست داده اند و به مدیران تنیس – اگر نه بقیه زمین – امیدوار هستند که بازی زنان در آستانه رقابت هایی باشد که تقریباً از دست رفته است. یک دهه، شاید حتی به زمانی که سرنا ویلیامز و کیم کلایسترز برای برتری می جنگیدند.

استیو سایمون، رئیس و مدیر اجرایی تور WTA در مصاحبه اخیر خود گفت: “این چیزی است که شما می خواهید، بهترین بازیکنان که بارها و بارها با یکدیگر بازی می کنند.”

رقابت نوپا حتی یک داستان پس زمینه ژئوپلیتیکی نیز برای افزودن سوخت و تضاد دارد. سویاتک یکی از صریح ترین منتقدان تهاجم روسیه بوده است و به جمع آوری میلیون ها دلار برای حمایت از تلاش های امدادی در اوکراین کمک کرده است. او هنگام بازی سنجاقی می پوشد که پرچم اوکراین روی آن است. همانطور که کوستیوک یکشنبه به همه یادآوری کرد، ریباکینا و سابالنکا از دو کشور مجری جنگ هستند.

تهاجم روسیه به اوکراین همچنان این ورزش را تحت تأثیر قرار داده است، به ویژه زمانی که بازیکنان کشورهای اروپای شرقی که بیش از همه تحت تأثیر این درگیری قرار گرفته اند، رقابت می کنند. کوستیوک از دست دادن سابالنکا پس از بازی روز یکشنبه خودداری کرد.

سویاتک هرگز به اندازه کوستیوک و سایر بازیکنان اوکراینی پیش نرفته است، اما هر رابطه ای که سویاتک با دو رقیب بزرگ خود داشته باشد، رابطه سردی است. سویاتک گفت که او، ریباکینا و سابالنکا به یکدیگر احترام می گذارند، اما هیچ رابطه ای خارج از زمین ندارند. همچنین، او گفت، او سعی می کند وقتی بازی می کند به سیاست فکر نکند.

او گفت: «وقتی به بازیکن فکر می‌کنم، مثلاً شخصاً، کمکی نمی‌کند. ما واقعاً در مسابقه وقت نداریم که همه چیزهای دیگر را بیش از حد تحلیل کنیم.»

با این حال، مطمئناً کمبود مسابقات برای تجزیه و تحلیل وجود نداشته است.

سویاتک سه بار در سال جاری به ریباکینا باخت – در مسابقات آزاد استرالیا، BNP Paribas Open در ایندین ولز، کالیفرنیا، و سپس این ماه در مسابقات آزاد ایتالیا در رم، جایی که او پس از آسیب دیدگی پایش در اوایل ست سوم بازنشسته شد. . ریباکینا در ادامه مسابقات قهرمان شد.

ریباکینا طرحی را برای صدرنشینی سوئیاتک، برنده سه دوره مسابقات گرند اسلم، ارائه کرده است. در سال 2022 تعداد کمی توانستند این کار را انجام دهند، زمانی که سویاتک 37 برد متوالی را در یک نقطه به دست آورد. اما Rybakina یکی از قدرتمندترین بازیکنان بازی است و از این توانایی برای قرار دادن Swiatek در پاشنه های خود استفاده می کند.

ریباکینا در اوایل سال جاری گفت: «در مقابل ایگا، همیشه نبردهای سختی است. همه می خواهند او را شکست دهند.

سویاتک در فینال گرندپری تنیس پورشه در اشتوتگارت آلمان در فینال سابالنکا را شکست داد (با یک ماشین در خط). سابالنکا در ماه مه در فینال مسابقات آزاد مادرید به نفع خود برگشت.

سابالنکا ریباکینا را شکست داد و در ژانویه اوپن استرالیا را برد. در ماه مارس، ریباکینا سابالنکا را شکست داد و عنوان قهرمانی را در ایندیان ولز به دست آورد، که در این ورزش به عنوان پنجمین تورنمنت غیررسمی گرند اسلم شناخته می شود.

تنیس زنان برای دیدن شماره جهانی به این نوع ثبات نیاز دارد. 1 و شماره جهانی سابالنکا پس از بردش در مادرید گفت: 2 در فینال. “شدت تر است.”

او همچنین روشن کرده است که سبقت گرفتن از سویاتک برای شماره. 1 انگیزه اصلی او در طول سال گذشته بوده است و داشتن یک هدف خاص به او کمک کرده است تا بفهمد برای رسیدن به آن چه چیزی باید بهبود یابد.

این بی شباهت به پویایی نیست که فدرر، نادال و جوکوویچ در اوج موفقیت تجربه کردند. آن‌ها می‌دانستند که از همه بهتر هستند، سلاح‌هایی را می‌دانستند که سرسخت‌ترین رقبایشان به میدان آمده‌اند و می‌دانستند که اولویت اصلی آنها یافتن راهی برای پاسخگویی به آنهاست.

سویاتک گفت که از این طریق سرگرم کننده تر است و نه فقط برای تماشاگران. بسیاری از مسابقات در برابر همان اوت های سخت و بسیاری از تاکتیک های آشنا برای مبارزه، ورزش را به جستجوی راه حل برای مشکلات بسیار خاص تبدیل می کند.

او گفت: “بسیار هیجان انگیز است، زیرا من هرگز چنین چیزی را در حرفه ام نداشتم.” “مطمئناً انگیزه اضافی.”

هنوز یک سه بزرگ واقعی وجود ندارد، اما نه چندان دور، و خیلی نزدیکتر از تنیس زنان به یک نفر بوده است.

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

تماس با ما