توضیحات جدیدترین وزیر ارتباطات درباره مشکل اینستاگرام: لینک قطع شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: به دلیل اختلال در اینستاگرام در ایران، لینک توسط وزارت ارتباطات قطع شد.

به گزارش مهر، عیسی زرپور امروز در حاشیه مراسم افتتاحیه پروژه های ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست خبرنگاران به ویژه اختلال در شبکه اجتماعی اینستاگرام در چند روز اخیر با اشاره به اینکه در در دولت سیزدهم سیاست جدیدی در خصوص تریبون های خارجی اتخاذ نشده است و هر اتفاقی که افتاده مربوط به تصمیمات گذشته است و باید بازنگری شود. در مورد اینستاگرام، برای تضمین کیفیت خدمات، از لینک های همتا (ویژه) استفاده می کنیم. بنابراین اگر آن لینک قطع شود، آن پلتفرم مختل می شود.

وی در پاسخ ادامه داد: قرار بود فردا طرح اینترنت برای کودکان افتتاح شود که به دلیل ازدحام دولت پس از یک هفته راه اندازی می شود. این شبکه یک گزینه اختیاری برای خانواده ها است تا فضای امنی را برای فرزندان خود فراهم کنند تا در معرض محتوای نامناسب قرار نگیرند.

وی گفت: تا پایان شهریورماه تمامی دستگاه ها تمامی خدمات خود را به صورت الکترونیکی و به پنجره هوشمند الکترونیک دولتی متصل کنند. 35 دستگاهی که به پنجره خدمات دولت الکترونیک متصل شده اند، اجرای این طرح را امکان پذیر دانسته و زیرساخت های خود را در کمتر از یک هفته آماده کرده اند.

وی افزود: وزارت ارتباطات در حال ادامه پروژه نقاط فیبر نوری تحت عنوان نسخه شفا دهنده اینترنت کیشور با سرعت است. دولت منابع مالی و حمایت های قانونی لازم را برای بهره برداران فراهم می کند تا بتوانند در این طرح مشارکت کنند. امیدواریم بقیه اپراتورهایی که هنوز برای حضور در پروژه فیبر نوری اعلام آمادگی نکرده اند به زودی تصمیمات لازم را اتخاذ کنند. تاکنون بیش از دو میلیون نقطه دسترسی شبکه فیبر نوری ایجاد شده است.

زارع پور افزود: البته خدمت رسانی نیاز به فرهنگ سازی دارد تا خبرنگاران و اصحاب رسانه روی این موضوع تمرکز کنند و اطلاع رسانی لازم را انجام دهند. وزارت ارتباطات در نظر دارد یارانه ای برای تامین تجهیزات اتصال فیبر نوری مانند مودم برای مشترکان در نظر بگیرد.

وزیر ارتباطات گفت: به ویژه در خصوص انتشار فرکانس های 700 و 800 با سازمان صدا و سیما مذاکراتی انجام داده ایم و انشالله اطلاع رسانی لازم خواهد بود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: افزایش تعرفه خدمات مخابراتی و اینترنتی تنها منوط به ارتقای کیفیت است و اولاً اپراتورها باید منابع مالی لازم را به غیر از تعرفه های بالاتر برای خود تامین کنند.

Зарапур кордить крыд: растений нетников фибр норы истать технология перевод неслен держам др кишор. من خودم نظرات مردم را در شبکه های اجتماعی دنبال می کنم.

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

تماس با ما