خلاصه داستان «جانشینی» فصل 4، قسمت 5: Bleed the Swede

اگر بخواهید فهرستی از تمام اصطلاحات و عباراتی که اغلب در «جانشینی» استفاده می‌شوند تهیه کنید، احتمالاً کلمه «بله» در شماره شماره قرار می‌گیرد. 1، و پس از آن غیرقابل چاپ ترین توهین ها. اما نه چندان دور در لیست ممکن است این را بیابید: “من تو را دوست دارم.”

مردم در مدار رویس زیاد می گویند “من تو را دوست دارم”. کندال هفته گذشته این را به تام گفت، زمانی که برادر شوهرش در تلاش بود تا به دنبال لوگان صلح کند – و شغلش را نجات دهد. لوکاس ماتسون این هفته به شیو می گوید. و او قبلاً آن را به کندال و رومن گفته است. “من تو را دوست دارم” در “Succession”-speak راهی برای برقراری ارتباط صمیمانه (ish) در میان غوغاهای چرخش و معامله شرکتی است.

اما واقعا این چه معنایی دارد؟ “فکر می کنم می توانم با شما تجارت کنم”؟ یا “کاری که می خواهم با تو انجام دهم شخصی نیست”؟

«جانشینی» این هفته به یکی از رایج ترین مفاهیم داستان سرایی خود بازمی گردد، زیرا خانواده رویز و همراهانشان در مکانی دیدنی جمع می شوند تا جشن بگیرند و برنامه ریزی کنند. این بار آن‌ها به کوه‌های خوش منظره نروژ می‌روند، جایی که تیم GoJo Matsson برای خلوت سالانه خود گرد هم آمده‌اند، به این امید که یک خرید موفق Waystar را به خوبی ارائه کنند. میهمانان وقتی می‌رسند دسته‌ای از اعصاب هستند که هنوز از مرگ لوگان و تدفین ناگهانی و بی‌معنای هچت‌های مختلف متعجب هستند. با این حال، تا زمانی که به خانه برگردند؟ اوضاع تغییر کرده است.

این سفر اولین آزمون بزرگ برای کندال و رومن است که بخش اول این قسمت را صرف بررسی دقیق ایمیل‌ها و شکایت از ثابت نگه داشتن اعداد در پنج بخش Waystar می‌کنند. کندال می‌گوید که آن‌ها در حال مبارزه با مرگ با غول‌ها هستند. (شیو، در حالی که چشمانش را می چرخاند: “داری اسناد را می خوانی.”) رومن در مورد نقش رئیس به شوخی می پردازد و رویکرد خود را به تجارت سینمای ویستار اینگونه توصیف می کند: “من خیلی نه می گویم و واضح است که فریاد می زنم.” اما واضح است که او کار جدید خود را جدی می گیرد.

به همین دلیل است که وقتی می شنوند که ماتسون لیستی از پرسنل Waystar دارد که باید ببیند، و اینکه شامل افرادی مانند فرانک، کارل و گری – “گریزها” است، پسران روی کمی سر و صدا می کند. شیو به شوخی می گوید که شاید ماتسسون نمی خواهد فقط با “برادران بی رول” سروکار داشته باشد، اما از اینکه در ایمیل های مهم Waystar کپی نمی شود نیز ناامید است.

تمام این اضطراب سمی در هوا منتقل می شود زیرا هسته Waystar به عقب نشینی GoJo می رسد و در کابین های مکعب چوبی جداگانه خود مرتب می شود. طرف آمریکایی از اینکه شبیه کلوخ به نظر برسد می‌ترسد (و زمانی که در اولین تعامل عمومی خود با GoJo غذای زیادی از بوفه برانچ در بشقاب‌هایشان انباشته شده است، به هدف خود کمکی نمی‌کنند). گري در هواپيما، مردمش را تشويق مي‌كند كه نگران اين سوئدي‌هاي خودخواه نباشند.

او می گوید: «ما توسط گرگ ها بزرگ شده ایم. “معرض یک پاتوژن به نام لوگان روی.”

کندال به نوبه خود بر روی لیزر متمرکز به نظر می رسد. متسون متعهد شد که Waystar Royco (منهای ATN) را به قیمت 144 دلار برای هر سهم بخرد. اگر آنها بتوانند او را وادار کنند که حتی یک دلار هم بالا برود، هیئت مدیره هیجان زده خواهد شد. در یک ملاقات خصوصی با ماتسون، کندال به او نگاه می‌کند و حتی زمانی که میلیاردر فن‌آور پرخاشگر در مورد کاهش قیمت سهام Waystar اظهارنظری رکیک می‌دهد، بی‌تفاوت می‌ماند. («احساس می‌کنم در حین فروش می‌خواهم تسویه‌حساب کنم و از من خواسته می‌شود که بیشتر بپردازم.») زمانی که ماتسون می‌گوید که می‌خواهد ATN به معامله بازگردد، کندال نیز از خود دست برنمی‌دارد… اکنون با قیمت 187 دلار به ازای هر سهم.

بنابراین دور 1 این مذاکره با کمی جلوتر بودن ماتسون به پایان می رسد، البته فقط به این دلیل که او چیزی خواست که کندال و رومن حاضر به دادن آن نبودند.

به لطف تام، دور 2 آشفته تر است. او که نگران آینده‌اش است – و از اینکه اولین فرد GoJo که ملاقات می‌کند، او را «تام سیوبهان» صدا می‌کند، آزرده خاطر می‌شود – با استفاده از گرگ به‌عنوان «قربانی پیاده»، نقشه‌ای می‌سازد تا جلوی ماتسون خونسرد به نظر برسد. تام پشت میز ماتسون می نشیند و به گرگ اشاره می کند که بیاید و چیز احمقانه ای بگوید، تا بتواند با مسخره کردن یک زیردست با GoJo ارتباط برقرار کند.

اما کندال در این منطقه است. و هر ایراد (زیاد) او، کندال تمایلی ندارد در حالی که یکی از اعضای خانواده مورد آزار و اذیت قرار می گیرد، بیکار بماند. وقتی می شنود که ماتسون و مردانش به سوئدی نژادپرستی ویستار را مسخره می کنند، غرغر می کند: «شاید با زیرنویس ها خنده دارتر باشد». با خلق و خوی بالا، مذاکرات از سر گرفته می شود. Matsson ATN را یک دستگاه خشمگین گران قیمت با مخاطبان در حال مرگ می نامد و می گوید Waystar یک “مارک بد” است. کندال عقب نشینی می کند و ATN را «عملیات خبری فوق العاده سودآور و تأثیرگذار» می نامد. ماتسون تمسخر می‌کند و می‌گوید: «به نظر شما اهمیتی نمی‌دهم. شما یک گروه ادای احترام هستید.»

به نظر می رسد دور دوم به ماتسسون رفته است. با این حال، درست قبل از اینکه کندال دور شود، ماتسون خاطرنشان می کند که “سعی می کند شما را ثروتمند کند” که کندال زیر لب زیر لب می گوید: “از قبل ثروتمند هستم.” شاید این موضوع کندال را به فکر فرو می برد. آنها مجبور نیستند معامله لوگان را انجام دهند. همانطور که شیو می گوید، پیرمرد آنها می خواست “برژنف را مسموم کند و ماندلا را به دار آویخت”، بنابراین پیمایش در آنچه کندال “نقشه های پدر” می نامد ممکن است همیشه بهترین ایده نباشد. اگر آنها فقط … معامله را مخدوش کنند چه؟

بنابراین ما به دور 3 حرکت می کنیم که در یکی از بلندترین یال های کوه در استراحتگاه اتفاق می افتد. در آنجا، ماتسسون با انتشار شایعات مسموم در مطبوعات در مورد اینکه GoJo چگونه از دارایی های Waystar متنفر است، می پرسد که آیا روی ها “Scooby Dooing Me” هستند (همانطور که در “به من می گویند پارک های موضوعی خالی از سکنه هستند”). وقتی کندال آن را باحال بازی می‌کند و در مورد کند کردن معامله صحبت می‌کند، ماتسون خشمگین می‌گوید که لوگان “خجالت می‌کشد”.

این زمانی است که رومن خونسردی خود را از دست می دهد – و زمانی است که کایران کالکین یکی از بهترین بازی های خود را در سریال ارائه می دهد. رومن در گوشه ای از ماتسسون (که در آن زمان در حال ادرار کردن است، درست مانند زمانی که رومن برای اولین بار با او ملاقات کرد)، برای کشتن شرمنده وارد عمل می شود و عصبانیت خود را از رئیس GoJo که شش ماه پایش را روی معامله کشیده بود تخلیه می کند و روز بعد خواستار اقدام می شود. مرگ لوگان رومن می گوید: «از تو متنفرم.

آیا او واقعی است یا این فقط – همانطور که لوگان ممکن است بگوید – یک نمایشنامه است؟ در پرواز برگشت، مدیران وایستار با ماتسسون تماس گرفتند. او هنوز همه چیز را می خواهد، از جمله ATN، اما اکنون برای هر سهم 192 دلار. همه به وجد آمده اند (به جز کارمندان ارشد که متوجه می شوند در “لیست کشتار” GoJo هستند). آیا این نقشه کندال و رومن در تمام مدت این بود که آنقدر لجباز باشند که ماتسون پول بیشتری به آنها بدهد تا آنها را ببندند؟

یا – و اینجا یک پیچش است – آیا این مال شیو بود؟ به نظر می رسد شیو پس از شنیدن این که شبکه در حال همکاری نزدیک با یک نامزد ریاست جمهوری راست افراطی است، مشتاق است تا ATN را کنار بگذارد، بنابراین پس از دور دوم فاجعه بار ماتسون با برادرانش، با ماتسون آشنا می شود. او متوجه می شود که او شنونده خوبی است و داستان عجیبی از افسوس در مورد فرستادن چندین بسته خون برای یک کارمند زن به اشتراک می گذارد. اما آیا آنها در مورد چیز دیگری صحبت کردند، خارج از صفحه؟ پس از پیشنهاد جدید، ماتسون با شیو تماس می گیرد و از او می خواهد که عکسی از چهره های ترش برادرانش را برای او بفرستد، زیرا می داند که آنها در ماموریت خود برای منفجر کردن معامله شکست خورده اند.

ما به طور قطع نمی دانیم، اما شاید او با پیشنهاداتی از Shiv برای نحوه سوزن زدن آنها، از آنها پیشی گرفته است. بالاخره … او را دوست دارد.

  • توضیح My TiVo از این قسمت: “لوگان در مورد هدف از عقب نشینی تیم سازی برای افراد کلیدی شرکت محتاط است.” من درباره مخفی کردن اسپویلرها شنیده ام اما این مضحک است.

  • گرگ که سعی می کند به زور وارد حلقه درونی خواهر و برادر روی شود، نام گروهی را امتحان می کند: جوخه چهارگانه!

  • وقتی تام سعی می کند با خدمه GoJo دوست شود، آنها نظر او را در مورد آینده فرانسه می پرسند و به جای اینکه بخواهد هوشمندانه به نظر برسد، تاکتیک ها را تغییر می دهد و نقش رئیس اخبار گستاخ آمریکایی را بازی می کند که به اروپا اهمیت نمی دهد. (“ما پاریس خودمان را داریم و وقتی بسوزد، دیگری را خواهیم ساخت.”)

  • آیا شیو و تام دوباره یک آیتم هستند؟ به نظر می‌رسد هر دوی آنها از مشاجره‌هایشان در خلوتگاه برانگیخته شده‌اند، جایی که او با لگد به کفش‌هایش لگد می‌زند، زیرا کفش‌های او «خیلی سفید» هستند و او با تکان دادن یکی از لاله‌های گوش او پاسخ می‌دهد و آن‌ها را «ضخیم و جویدنی، مثل گوشت بارناکل» می‌خواند. (همچنین، شاید یکی دیگر از شاخص های مبنی بر اینکه شیو و ماتسسون قرارداد خصوصی دارند این باشد که نام تام در لیست قتل وجود ندارد.)

  • در سراسر این قسمت، مردم Waystar به مشکلات فیلم پرهزینه خود درباره یک ربات خواب‌آلود اشاره می‌کنند. مبادا فکر کنید که آنها به صورت استعاری صحبت می کنند، وقتی بالاخره قطعه ای از فیلم را تجربه می کنیم، صدای متالیک پررونقی را می شنویم که فریاد می زند: “تو مرا از خواب زمستانی بیدار کردی!”

  • کندال چه زمانی متوجه می شود که ماتسون، همانطور که به رومن می گوید، “یک حقه کارت” است؟ آیا ممکن است زمانی باشد که سوئدی سعی می کند با داستان غم انگیز آنها در مورد یک پدر مرده رقابت کند و به طور اتفاقی اعتراف کند که جسد پدرش را پیدا کرده است؟ (ماتسون، زمانی که رویز فوراً واکنش نشان نمی دهد: “برای لوکاس متاسفم؟”)

  • کندال وقتی از رومن می‌پرسد که آیا خواهرشان باید به طرح تانکر قراردادشان بپیوندد، از نام مستعار لوگان برای شیو استفاده می‌کند. “آیا پینکی می تواند برقصد؟” کندال تعجب می کند. اگر پایان این قسمت نشانه ای باشد، او می تواند بوگی کند.

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialdigital currency channelدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما