دادگاه عالی می تواند پذیرش دبیرستان ویرجینیا را در نظر بگیرد

در هفته های آینده، دیوان عالی به احتمال زیاد کالج ها و دانشگاه ها را از استفاده از نژاد به عنوان عاملی در تصمیم گیری های پذیرش منع خواهد کرد. در واقع، زمانی که در ماه اکتبر مواردی که برنامه‌های پذیرش در هاروارد و دانشگاه کارولینای شمالی را به چالش می‌کشیدند، برخی از قضات قبلاً به سؤال بعدی در افق نگاه می‌کردند: آیا افسران پذیرش می‌توانند تنوع نژادی را با استفاده از معیارهای بی‌نظیر نژاد ارتقا دهند.

قاضی برت ام. کاوانا به یک وکیل مدافع رقیب گفت: “موقعیت شما فشار زیادی را در آینده، در صورت پذیرفته شدن، بر آنچه در وهله اول واجد شرایط نژادی بی طرف است، وارد خواهد کرد.”

این سوال در هفته گذشته زمانی که یک هیئت متشکل از سه قاضی از یک دادگاه تجدید نظر فدرال به یک دبیرستان دولتی نخبه در اسکندریه، ویرجینیا اجازه داد تا سیاست پذیرش خود را با حذف آزمون‌های استاندارد و کنار گذاشتن مکان‌ها، اصلاح کند، مشخص‌تر شد. برای دانش آموزان برتر در هر مدرسه راهنمایی دولتی در منطقه.

این تغییرات باعث شد کلاسی با دانش‌آموزان سیاه‌پوست و اسپانیایی‌تبار بیشتر و تعداد بسیار کمتری از دانشجویان آسیایی آمریکایی ایجاد شود. در مخالفت با تصمیم هفته گذشته که به نظر می رسید خطاب به دادگاه عالی باشد، قاضی آلیسون جی راشینگ نوشت که اکثریت از “نگریستن به رنگ خنثی سیاست” خودداری کرده اند و در عوض “انگیزه نژادی بی چون و چرا و یک نتیجه نژادی غیرقابل انکار” در نظر گرفته اند. “

این یک شرط مناسب است که دیوان عالی با رسیدگی به درخواست تجدیدنظر در آن پرونده موافقت کند و از آن برای پاسخ به سوالاتی که در تصمیمات آتی خود در مورد شیوه های پذیرش دانشگاه هاروارد و UNC باز مانده است استفاده کند.

آن دانشگاه‌ها نژاد را به این عنوان در نظر می‌گیرند. دبیرستان ندارد.

در واقع، به افسران پذیرش در مدرسه، دبیرستان علوم و فناوری توماس جفرسون، معروف به TJ، نژاد، جنسیت یا نام هیچ متقاضی گفته نمی شود.

اما این مدرسه در سال 2020 پس از اعتراض به قتل جورج فلوید شرایط پذیرش خود را تغییر داد. آن بونیتیباس، مدیر مدرسه، در پیامی خطاب به دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان نوشت: «هرکدام ما در قبال جامعه‌مان مسئولیت داریم که صحبت کنیم و اقداماتی را انجام دهیم که با نژادپرستی و تبعیض در جامعه ما مقابله کند.

او افزود: “32 دانش آموز سیاه پوست و 47 دانش آموز اسپانیایی تبار سه کلاس درس را پر می کنند. اگر آمار جمعیتی ما واقعاً نمایانگر «مدارس دولتی این شهرستان باشد، ما 180 دانش‌آموز سیاه‌پوست و 460 دانش‌آموز اسپانیایی تبار را ثبت‌نام می‌کردیم که تقریباً 22 کلاس درس را پر می‌کردند».

بازنگری در خط مشی پذیرش مدرسه مسیر پر پیچ و خمی را طی کرد، اما در نهایت هیئت مدیره مدرسه آزمون های استاندارد را کنار گذاشت و برای 1.5 درصد دانش آموزان برتر هر مدرسه راهنمایی دولتی در آن منطقه جایگاه هایی در نظر گرفت.

به افسران پذیرش همچنین دستور داده شد که «عوامل تجربه» را در نظر بگیرند، مانند اینکه آیا دانش‌آموزان فقیر هستند، انگلیسی یاد می‌گیرند یا در مدرسه راهنمایی تحصیل می‌کنند که «از نظر تاریخی کمتر» در دبیرستان وجود دارد.

پس از اعمال تغییرات در سال 2021، درصد دانشجویان آسیایی آمریکایی از 73 درصد به 54 درصد کاهش یافت. درصد دانشجویان سیاهپوست از 2 درصد به 7 درصد افزایش یافت. درصد دانشجویان اسپانیایی تبار از 3 درصد به 11 درصد افزایش یافت. و درصد دانش آموزان سفیدپوست از 18 درصد به 22 درصد افزایش یافت.

در سیستم مدارس شهرستان فیرفکس به طور کلی، حدود 37 درصد دانش آموزان سفیدپوست، 27 درصد اسپانیایی تبار، 20 درصد آسیایی و 10 درصد سیاه پوست هستند.

قاضی رابرت بی کینگ که توسط رئیس جمهور بیل کلینتون منصوب شده بود، در تصمیم گیری هفته گذشته برای اکثریت، گفت که اعداد قبل و بعد مکان مناسبی برای شروع تحلیل نیستند. او گفت که این امر به نقل از خلاصه هیئت مدیره مدرسه، «وضعیت قبلی را به یک سهمیه تغییرناپذیر تبدیل می‌کند».

در مخالفت، قاضی راشینگ، که توسط رئیس جمهور دونالد جی. ترامپ منصوب شده بود، نوشت که تضمین قانون اساسی برای حمایت برابر «توخالی خواهد بود اگر دولت ها بتوانند عمداً به اهداف تبعیض آمیز تحت پوشش ابزارهای بی طرف دست یابند».

قاضی راشینگ زمانی که قاضی دادگاه تجدیدنظر بود به عنوان منشی قانون برای قاضی نیل ام. گورسوش و قاضی کلارنس توماس در دادگاه عالی خدمت می کرد. هنگامی که یک سال پیش چالشی در مورد خط مشی جدید پذیرش در دبیرستان در چارچوب درخواست کمک اضطراری به دادگاه عالی رسید، آن دو قاضی به همراه قاضی ساموئل A. آلیتو جونیور، رای به مسدود کردن آن در حین استیناف دادند. به جلو حرکت کرد.

دیوان عالی در تصمیمات دوره ای دیگر، معیارهای بی طرف از نژاد را تایید کرده و حتی ملزم به در نظر گرفتن آن بوده است.

در یک نظر موافق در تصمیم هفته گذشته، قاضی توبی جی هیتنز، که توسط پرزیدنت بایدن منصوب شد، گفت که این سوابق باید برای چیزی مهم باشد.

او می‌نویسد: «پس از گذشت دهه‌ها به مسئولان مدرسه گفته‌اند که باید روش‌های بی‌نظم نژادی را برای اطمینان از داشتن یک بدن دانش‌آموزی متنوع قبل از روی آوردن به دانش‌آموزان آگاه به نژاد در نظر بگیرند. تلاش‌ها نیز ظاهراً خلاف قانون اساسی هستند.»

محققان نیز می گویند که چنین حرکتی یک معکوس خیره کننده خواهد بود.

سونجا بی استار، استاد حقوق در دانشگاه شیکاگو، می‌نویسد: «اگر دادگاه بعداً تشخیص دهد که فرآیند تصمیم‌گیری که دادگاه مدت‌هاست به آن نیاز داشته است، یک چرخش سورئال خواهد بود.» در مقاله ای در مورد این پرونده و موارد مشابه که سال آینده در The Stanford Law Review منتشر خواهد شد.

اما چنین چرخشی دور از ذهن نیست. سه قاضی سال گذشته قبل از اینکه دادگاه تجدید نظر رای صادر کند به جلوگیری از برنامه پذیرش دبیرستان رای دادند. و برای افزودن پرونده به پرونده دیوان عالی تنها چهار رأی لازم است.

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances