داستان جانل جونز در مورد زنان سیاه پوست و اقتصاد چگونه گرفتار شد

در چند سال گذشته، خانم جونز یک فلسفه اصلی را توسعه داده است: از آنجایی که زنان سیاه‌پوست در طول تاریخ در مشاغل مراقبتی با دستمزد کم متمرکز بوده‌اند که اغلب از قوانین کار و مزایایی مانند تامین اجتماعی مستثنی می‌شوند، ثروت کمتری جمع‌آوری کرده‌اند و پیامدهای سلامت بدتری را تجربه کرده‌اند. علاوه بر این، خانم جونز استدلال می‌کند، کمک به زنان سیاه‌پوست – از طریق اقداماتی مانند افزایش دستمزد در حرفه‌های مراقبت و لغو بیشتر بدهی‌های دانشجویی – بهترین راه برای ساختن اقتصادی است که برای همه بهتر عمل کند.

در سال 2020، او نام داستان خود را “بهترین زنان سیاه پوست” گذاشت. او زمانی که برای یک سازمان غیرانتفاعی مترقی به نام Groundwork Collaborative کار می‌کرد، این موضوع را مطرح کرد، که گروه‌های متمرکز را در سراسر کشور برای یافتن روایتی در مورد اینکه چگونه اقتصاد باید برای افراد شاغل کار کند، تشکیل می‌داد.

خانم می‌گفت: «دوست دارم خسته نباشم». جونز از شرکت کنندگان یاد کرد. “من می خواهم لوازم مدرسه بخرم.” می‌خواهم بدانم که اگر ماشینم خراب شود، چون فکر می‌کنم ممکن است، آپارتمانم را از دست نخواهم داد.» او فکر می‌کرد که حل این مشکلات اساسی برای مردم با کمترین منابع، بازار کار را از پایین شکوفا می‌کند. بالا

پیش‌فرض او، که او در مقاله‌ای برای مؤسسه روزولت، یک اندیشکده چپ‌گرا بیان کرد، در زمان پرزیدنت بایدن، مخاطبان مشتاقی پیدا کرد که پیروزی او را تا حد زیادی مدیون زنان سیاه‌پوست بود. این مورد توسط شخصیت‌های با نفوذ، از جمله اقتصاددانان شرکت‌ها و رئیس فدرال رزرو، مورد استقبال قرار گرفت و اساس گزارش 133 صفحه‌ای را تشکیل داد که به سفارش گروه کنگره در مورد زنان و دختران سیاه پوست تهیه شده بود.

از مخالفت در امان نمانده است: برخی از محققان، از جمله تامی جی کری در دانشگاه ادینبورگ، مخالفت می‌کنند که مردان سیاه‌پوست نسبت به زنان سیاه‌پوست در محرومیت بیشتری قرار دارند. دکتر. کری، استاد متخصص در فلسفه آفریقایی و مطالعات مردان سیاهپوست در دانشگاه، گفت، در حالی که او “محبوبیت سیاسی” خانم را درک می کند. نظریه جونز، شواهد آن را تایید نکرد. او گفت که زنان سیاه‌پوست از دهه 2000 شاهد سطوح بالاتری از مشارکت در کار، تلاش‌های کارآفرینانه با حمایت کمک‌های دولتی و نرخ بالاتری برای کسب مدرک دانشگاهی بوده‌اند، در حالی که نشان داده شده است که مردان سیاه‌پوست بیکاری بیشتر و درآمد کمتر به ازای هر دلار دارند. 51 سنت با برخی معیارها – و تحرک کلی نزولی.

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

تماس با ما