در حالی که چین بزرگترین مانورهای نظامی خود را به پایان رسانده است، تایوان مانورهای شلیک مستقیم برگزار می کند

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

ارتش تایوان روز پنجشنبه پس از پایان بزرگترین رزمایش نظامی خود در سراسر جزیره و تهدیدات مکرر برای تحت کنترل درآوردن دموکراسی خودمختار، رزمایش آتش واقعی دیگری را برگزار کرد.

پکن در سفر هفته گذشته نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان – بالاترین مقام منتخب آمریکایی که طی دهه‌ها به این کشور سفر کرد – با برگزاری مانورهای هوایی و دریایی در اطراف جزیره که تنش‌ها را به بالاترین سطح در سال‌های اخیر رساند، خشمگین شد.

تایوان چین را متهم کرده است که از سفر پلوسی به عنوان بهانه‌ای برای شروع تمرین‌هایی استفاده می‌کند که به آن اجازه می‌دهد برای تهاجم تمرین کند.

لو ووی جی، سخنگوی سپاه هشتم ارتش تایوان، به خبرگزاری فرانسه گفت که نیروهای این کشور به عنوان بخشی از مانور دفاعی صبح پنجشنبه، هویتزر و شعله های آتش را شلیک کردند.

او گفت که رزمایش در جنوبی ترین شهرستان پینگ تونگ تایوان در ساعت 0830 صبح (0030 GMT) آغاز شد و حدود یک ساعت به طول انجامید.

یک جریان زنده نشان داد که توپخانه‌هایی که از ساحل وارد می‌شدند، در کنار هم ردیف شده بودند و سربازان مسلح در واحدها، هویتزرها را یکی پس از دیگری به سمت دریا شلیک می‌کردند.

تایوان تمرین مشابهی را روز سه شنبه در پینگ تونگ برگزار کرد. ارتش گفت که هر دو شامل صدها سرباز بودند.

ارتش اهمیت این رزمایش ها را کم اهمیت جلوه داده و گفته است که این تمرین ها از قبل برنامه ریزی شده بود و در پاسخ به بازی های جنگی چین نبود.

لو با اشاره به مانورهای سالانه گفت: ما دو هدف برای رزمایش داریم، اول تایید وضعیت مناسب توپخانه و وضعیت نگهداری آنها و دوم تایید نتایج سال گذشته.

“آماده شدن برای جنگ”

آخرین رزمایش پس از آن انجام شد که ارتش چین اعلام کرد رزمایش های خود در روز چهارشنبه به پایان رسیده است و گفت که نیروهای این کشور “وظایف مختلفی را با موفقیت انجام دادند” در تنگه تایوان در حالی که قول دادند به گشت زنی در آب های این کشور ادامه دهند.

اما در همان اعلامیه، چین افزود که «به انجام آموزش نظامی و آماده شدن برای جنگ ادامه خواهد داد».

در یک کاغذ سفید جداگانه که روز چهارشنبه منتشر شد، دفتر امور تایوان چین گفت که پکن “استفاده از زور” علیه همسایه خود را کنار نخواهد گذاشت و “گزینه اتخاذ همه اقدامات لازم” را برای خود محفوظ می داند.

او در این روزنامه گفت: «ما آماده‌ایم فضای وسیعی برای اتحاد مجدد مسالمت‌آمیز ایجاد کنیم، اما جایی برای فعالیت‌های جدایی‌طلبانه به هر شکلی باقی نمی‌گذاریم».

چین آخرین بار در سال 2000 یک کاغذ سفید در مورد تایوان منتشر کرد.

وزارت خارجه تایوان روز پنجشنبه در رد مدل “یک کشور، دو سیستم” که پکن برای این جزیره پیشنهاد کرده است، به نهاد ارشد سیاستگذاری خود در مورد چین پیوست.

جوآن او، سخنگوی این وزارتخانه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: “کل بیانیه چین کاملاً در تضاد با وضعیت موجود و واقعیت آن است.”

چین از سفر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به عنوان بهانه‌ای برای از بین بردن وضعیت موجود استفاده می‌کند و از فرصت برای ایجاد مشکل استفاده می‌کند و تلاش می‌کند تا حالت عادی جدیدی را برای ارعاب مردم تایوان ایجاد کند.»

«یک کشور، دو سیستم» به مدلی اشاره دارد که بر اساس آن به هنگ کنگ و ماکائو درجاتی از خودمختاری تحت حاکمیت چین وعده داده شده بود.

تایوان به طور معمول تمرینات نظامی شبیه سازی دفاع در برابر تهاجم چین را برگزار می کند و ماه گذشته به عنوان بخشی از بزرگترین تمرینات سالانه خود، دفع حملات از دریا را در یک “عملیات رهگیری مشترک” انجام داد.

ارتش تایوان در پاسخ به اینکه ارتش چین اعلام کرد رزمایش‌های خود را در روز چهارشنبه به پایان می‌رساند، گفت که «نحوه استقرار نیروهای خود را تنظیم خواهد کرد بدون اینکه گارد خود را پایین بیاوریم».

از اواخر دهه 1990، این جزیره از یک خودکامگی به یک دموکراسی پر جنب و جوش تبدیل شده است و هویت تایوانی متمایز تری تثبیت شده است.

از زمانی که تسای اینگ ون در سال 2016 رئیس جمهور تایوان شد، روابط بین دو طرف به طور قابل توجهی بدتر شده است.

تسای و حزب دموکراتیک مترقی او تایوان را بخشی از چین نمی دانند.

پلت فرم آنها تحت تعریف گسترده چین از جدایی طلبی تایوانی قرار می گیرد، که شامل کسانی می شود که از این جزیره دفاع می کنند تا هویتی جدا از سرزمین اصلی داشته باشد.

(AFP)

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان