در Stoneleigh، محوطه سازی با گیاهان بومی امکان پذیر است

وظیفه هر کسی که یک باغ را طراحی می کند: “ما در حال پیش بینی آینده هستیم – ما آنچه را که آنجا نیست می بینیم.”

این همان چیزی است که اتان کافمن، کارگردان (و پیشگوی اصلی) Stoneleigh، یک باغ عمومی که پنج سال پیش در یک ملک تاریخی در Villanova، Pa. افتتاح شد، آن را بیان می کند.

مسئله این است که باغ سازان نیز باید ببینند چه چیزی است آنجا. در مورد استونلی 42 هکتاری، که شامل هفت جریب پاچیساندرا بود، زمانی که آقای. کافمن اولین بار تقریباً هفت سال پیش این ملک را دید.

در هر شرایطی، دریایی از چیزی که زمانی پوشش زمینی بود – که ثابت شد یکی از مهاجمان میراث باغبانی زینتی در همه جا است – بسیار فراگیر خواهد بود. غرفه آقای کافمن، مدیر سابق باغ گیاه‌شناسی مور فارمز، در کارولینای جنوبی، برای انجام ماموریتی استخدام شد که آن را چالش‌برانگیزتر می‌کند.

او بر اساس آنچه که «روش حفاظتی» سازمان مادر استونلی، سرزمین‌های طبیعی، یک گروه غیرانتفاعی است که در حال حاضر از بیش از 23000 هکتار در شرق پنسیلوانیا و جنوب نیوجرسی – در 42 منطقه حفاظت‌شده طبیعی و در استونلی – مراقبت می‌کند، هدایت می‌شود. بیش از 135000 هکتار در طول تاریخ آن، از دهه 1950.

برای پیچیده تر کردن همه چیز: هر ویژگی باغی که او تصور می کند باید به نوعی تکمیل کننده پس زمینه یک املاک خط اصلی فیلادلفیا باشد، با عمارت سنگی Tudor Revival به مساحت 17000 فوت مربع و آلاچیق سنگی عظیم و صد ساله.

آیا می توان یک چشم انداز متمرکز بر محیط زیست از گیاهان بومی را در چنین مکانی ادغام کرد؟ پاسخ از Natural Lands و تیم باغبانی Stoneleigh مؤکد است: بله.

وقتی آقای کافمن وارد شد، این ملک بیش از چهار سال بود که باغبانی نشده بود، فراتر از اصول اولیه مانند چمن زنی. از کجا شروع کنیم؟

خدمه او – که فقط پنج عضو تمام وقت و یک باغبان فصلی دارد – به برخی از جریب های پر از پاچیساندرا رفتند. (امتیاز فعلی: دو تا پایین، پنج تا دیگر.) آنها می‌دانستند که افتادن در دام جنگل برای درختان آسان خواهد بود، اما وقتی چیزی که کمتر ضروری است، حواسشان پرت می‌شود. بنابراین آنها بر کارهای با ارزش بالاتر تأکید کردند. فهرست اولویت آنها نقشه راه خوبی برای شروع یا بازسازی باغی با هر مقیاس یا هدفی خواهد بود.

اول، آنها دو حوزه کلیدی را شناسایی کردند که در مرحله اولیه باید روی آنها تمرکز کنند، تا قصد بزرگتر خود را ایجاد کنند – بیانیه اولیه پیش نمایش اهداف بلندمدت.

همچنین در دفاع از خود حیاتی است: هر زمین خالی دعوت به علف های هرز است و اگر خالی بماند به ساعت های زیادی نگهداری نیاز دارد. بنابراین در اسرع وقت نقاط خالی را کاشتند.

سوم، جایی که درختان و درختچه‌ها بخشی از طرح نهایی بودند، آنها می‌دانستند که باید آن‌ها را به داخل زمین ببرند. این امر به ویژه در مورد بومیان آقای آقای ضروری بود. کافمن برای منظره تجدید شده مشخص کرده بود، بسیاری از آنها جدید یا غیرمعمول در تجارت مهد کودک هستند و فقط در اندازه های کوچک موجود هستند. زمان صرف شده در انتظار برای بازده بسیار طولانی خواهد بود.

شناسایی مناطق کلیدی برای حداکثر تأثیر آسان بود: پارکینگ اولین تأثیر را بر همه بازدیدکنندگان می گذاشت – در حال حاضر حدود 40000 نفر در سال، از سه شنبه تا یکشنبه رایگان پذیرفته می شوند، به جز روز شکرگزاری و کریسمس.

اما حدود یک هکتار پاچیساندرا در آنجا زندگی می کرد. ده بار کامیون کمپرسی به نفع ترکیباتی مانند سگهای گلدار صورتی (Cornus florida Cherokee Brave) که با خاکشیر طلایی (Packera aurea) کمتر کاشته شده بودند، بیرون کشیده شدند. گل‌های زرد راگورت با شکوفه‌های بهاری درختان همزمان است و تشک خوش‌آمدگویی دوستانه‌تری ایجاد می‌کند.

خانه اصلی که قبلاً خانه خانواده هاس بود، یکی دیگر از مقاصد کلیدی بود. مانند آلاچیق باشکوه به طول 220 فوت به روشنایی گیاه شناسی نیاز داشت. در زیر آلاچیق، چمن روییده بود، نه بستر گیاهان چند ساله که آقای. کافمن تصور کرد. التماس می کرد که انگورها نیز از آن بالا بروند و از روی آن بالا بروند.

او گفت: آلاچیق واقعا کاریزماتیک است. “ما فکر می کردیم این چیزی است که اگر بتوانیم یک بخش کوچک را انجام دهیم – و امیدواریم کار خوبی با آن انجام دهیم – به بازدیدکنندگان ایده ای از آنچه که قرار است بیاید، می دهد.”

همچنین، او افزود، این “فرصتی برای به نمایش گذاشتن بسیاری از انگورهای بومی است که ممکن است مردم از آنها استفاده نکنند.”

امروزه، 24 نوع انگور بومی از آلاچیق بالا می‌روند، از جمله گل شور زرد کمتر رشد کرده (Passiflora lutea) و یک زیرگونه خانگی از رازک (Humulus lupulus ssp. americanus)، که گل‌های ماده آن در ساختارهای سبز کوچک و مخروطی‌مانند کاج قرار گرفته‌اند. . Clematis با گل های کوچک، املاک و مستغلات را به اشتراک می گذارد، همراه با یک مورد علاقه ویکتوریایی که به خاطر برگ های غول پیکر و گل های کنجکاو و پنهان که الهام گرفته از نام رایج آن، لوله هلندی (Aristolochia macrophylla) است، دوست داشت.

در آلاچیق دیگری که به صورت ایستاده قرار دارد، رز دشتی (Rosa setigera) قبلاً به 20 فوت رسیده است. همچنین در حال آموزش برای تبدیل تیرهای چراغ روی زمین به ستون های گلدار است.

گونه های منتخب از پیچ امین الدوله ترومپت (Lonicera sempervirens) و خزنده ترومپت (Campsis radicans) نیز همراه با ویستریا آمریکایی (Wisteria frutescens) – نه گونه مهاجم چینی – سروصدای زیادی به پا می کنند.

یک ترفند طراحی با پیچ امین الدوله و خزنده شیپور: “ما آنها را در دسته های سه تایی می کاریم.” کافمن گفت: “با انواع قرمز، زرد و نارنجی همه در یک سوراخ، برای ایجاد این انفجارهای رنگارنگ.”

برخی از باغ های خانه چنین ساختار عمودی ندارند، اما این بدان معنا نیست که انگور وجود ندارد.

او می گوید: «مردم می گویند، من عاشق گیاه ویستریا هستم، اما نمی توانم آن را در حیاط خانه خود جا بدهم. کافمن گفت. “و من می گویم، “خب، بله، شما می توانید. شما می توانید آن را به عنوان یک درختچه در نظر بگیرید.

هنگامی که در زمین قرار می گیرند، گیاهان جوان یک گالن را چیده و سپس بلافاصله پس از گلدهی، و بعد از هر سال، در صورت نیاز، هرس می کنند.

woodvamp (Decumaria barbara) به طور مشابه درمان می شود – و می تواند به عنوان یک پوشش زمین دو برابر شود.

“من فقط به گیاهان نگاه می کنم و فکر می کنم، “چه امکاناتی وجود دارد؟” کافمن گفت. “و ما با آنها آزمایش می کنیم. این کاری است که ما به عنوان باغبان انجام می دهیم، درست است؟ ما فقط داریم خوش می گذرانیم.»

آقای. کافمن در حال بررسی تطبیق پذیری است – و نه فقط با تاک. کاشت آلاچیق شامل درختانی مانند چوب زرد گریان (Cladrastis kentukea White Rain) است که برای تربیت آن هرس می شوند.

اسکلت دو درخت مرده ارجمند – یک سرخدار انگلیسی (Taxus baccata) و یک درخت چنار لندن (Platanus x acerifolia) – پاک نشد، بلکه به مجسمه‌های برجسته تبدیل شد. برخی دیگر به‌عنوان گیره، یا درختان حیات وحش، میزبان پرندگان و خانواده‌های پستانداران، و حمایت از تاک‌های بومی بیشتری ایستاده‌اند.

بر روی دیوارهای سنگی عمارت، ردباد شرقی (Cercis canadensis) و باکس الدر (Acer negundo) با قلاب‌های چشمی که به ملات پیچ‌اند، و همچنین درخت‌های انگور و درختچه‌های دیگر لنگر انداخته‌اند.

فندق جادوگر (Hamamelis virginiana)، به طور خاص لیمو لیموی خودنمایی، در یک دیوار زندگی می کند. “این انتخاب دیوانه‌وار و رنگارنگ سبز و زرد است که شبیه چیزی خارج از “ماتریکس” به نظر می‌رسد، اما بسیار چشمگیر است. کافمن گفت.

روی دروازه‌های سنگی بزرگ و سرپوشیده یا دروازه‌های سنگی، غنچه قرمز شرقی وانیلی توئیست با گل‌های سفید و گریان به شکل تاک در اطراف تیرک‌ها آموزش داده شده است. او گفت: «ما تمام شاخه‌های جانبی را قطع می‌کنیم، و فقط اجازه می‌دهیم تا کار خودش را انجام دهد.»

وقتی او به استونلی رسید، در واقع هیچ پرچینی وجود نداشت. او گفت: «بیشتر تجربه فقط همین نوع سفر باز بود. شما واقعاً چیزی برای تقسیم کردن آن، یا ایجاد موانع بصری نداشتید، و ما می‌دانستیم که بعداً این مهم خواهد بود.»

یک نمونه زیبا، خطی از ماگنولیاهای جنوبی خرس عروسکی کوتوله (Magnolia grandiflora) است. کاج سفید (Pinus strobus) با درخت درختان آمریکایی (Thuja occidentalis Smaragd) در یک پرچین دیگر، با یک روبان زرد درختی از شاخ و برگ طلایی تنها در ردیف قرار می گیرد و برای جلب توجه فریاد می زند.

بوته‌هایی که در پرچین‌ها قرار می‌گیرند عبارتند از بوته‌های زمینی (Baccharis halimifolia)، قلب‌ها (Euonymus americanus) و یک جانور بومی و نامعلوم در باتلاق (Forestiera ligustrina)، “جایگزینی عالی برای جانوران غیربومی ما”. کافمن با اشاره به یک حمله جدی دیگر گفت.

او گفت: “و ما این پرچین دیوانه حیات وحش را داریم که دارای 70 گونه مختلف از گیاهان چوبی بومی است، در یک ردیف.” طول آن 200 فوت و ارتفاع آن حدود هشت فوت است. ما در آنجا انگور و گیاهان چند ساله داریم – این یک چیز پویا است.”

پرچین ها فقط یک “سرنخ برای مراقبت” هستند. کافمن گفت، نشانه‌ای از این که این یک باغ است – اگرچه نسبت به باغ قبلی خود کمتر متعارف است.

رویکرد تیم به زمینی که زمانی 14 هکتار زمین چمن زنی بود، اشاره دیگری است.

آقای دکتر “ما حداقل نیمی از آن را اجازه داده‌ایم تا در حالت بدون چمن زنی قرار گیرد و بسیار زیبا به نظر می‌رسد.” کافمن گفت. “ما لبه ها را می چینیم – شش فوت اول – بنابراین می توانید بگویید که ما از آن مراقبت می کنیم، اما بقیه فقط اجازه می دهیم طولانی شوند.”

علف های هرز کمتر نشانه دیگری از مداخله انسان است. زنده “مالچ سبز”، به شکل پوشش زمین، ابزار اصلی در مبارزات استونلی علیه آنها است.

راگورت طلایی پوشش خوبی در برابر گونه های ناخواسته می دهد، مانند توت فرنگی بی ثمر (Geum fragarioides، سابقا Waldsteinia). Sedges (Carex)، زنجبیل کانادایی (Asarum canadense) و فلوکس خزنده (Phlox stolonifera) دیگر شرکای قدرتمند در این تلاش بی‌درد برای مقابله با علف‌های هرز هستند.

“به عنوان یک کارمند کوچک، شما فقط باید راهی پیدا کنید.” کافمن گفت. “و ما آزمایش می کنیم: با مناطق خالی و علف های هرز که از کشیدن آنها خسته شده ایم، فقط پارتنوسیسوس را می کاریم. و در یک سال، ما مجبور نیستیم با آن مقابله کنیم.”

این ممکن است باغبانانی را که اغلب خزنده ویرجینیا (Parthenocissus quinquefolia) یا جنگل خزنده (P. inserta) را می کشند، شگفت زده کند، تاک های بومی که اغلب اشتباه گرفته می شوند، علی رغم ارزش حیات وحش بالا و رنگ درخشان پاییزی شان.

آیا می‌توانیم فکر خود را تغییر دهیم و شروع کنیم به آن‌ها در برنامه‌های باغمان؟ این بستگی به نحوه دیدن ما دارد – به نحوه تجسم راه پیش رو.


مارگارت روچ خالق وب سایت و پادکست است راهی به باغو کتابی به همین نام.

برای به روز رسانی ایمیل هفتگی در مورد اخبار املاک و مستغلات مسکونی، اینجا ثبت نام کنید.

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

تماس با ما