راه آهن سریع دهلی-غازی آباد-میروت به اولین موفقیت در تونل دست یافت: جزئیات را بررسی کنید | اخبار راه آهن

راهرو دهلی-غازی آباد-میروت اولین راه آهن سریع هند اولین تونل خود را برای بخش دهلی در روز شنبه شاهد بود. ماشین حفاری تونل، Sudarshan 4.1، در خیچدی پور در دهلی شرقی به موفقیت دست یافت. این تونل 3 کیلومتری طولانی ترین تونل دهلی است که توسط دستگاه های حفاری تونل ساخته شده است و ساخت آن در ژانویه 2022 آغاز شد. بیش از 14000 بخش تونل از پیش ساخته شده با دقت بالا برای اطمینان از عمر طولانی تونل استفاده شده است. شرکت حمل و نقل منطقه ای (NCRTC) در بیانیه ای اعلام کرد.

چهار تونل در دهلی برای سیستم حمل و نقل سریع منطقه ای دهلی-غازی آباد-میروت (RRTS) به طول 82 کیلومتر برای حرکت در هر دو جهت در حال ساخت است. NCRTC گفت که دو تونل موازی به طول حدود 3 کیلومتر بین آناند ویهار و خیچدی پور به سمت ایستگاه جدید اشوک ناگار RRTS در حال ساخت است. مجموعه دیگری از تونل های موازی به طول حدود 2 کیلومتر بین آنند ویهر و وایشالی به سمت ایستگاه RTS صاحب آباد در حال احداث است.

همچنین بخوانید: PM Modi Flags Off Chennai-Coimbatore Vande Bharat Express: قیمت بلیط، مسیر، زمان

تونل های RRTS دارای قطر 6.5 متر هستند که در مقایسه با معیارهای جهانی تونل ها برای سرعت طراحی مشابه 180 کیلومتر در ساعت، با انبار نورد وسیع تر و بالاتر، بسیار بهینه شده است.

NCRTC گفت: «NCRTC امروز به اولین موفقیت در تونل خود برای بخش دهلی از کریدور RRTS دهلی-غازی آباد-میروت دست یافت. Manoj Joshi، دبیر وزارت مسکن و شهرسازی، با فشار دادن اهرم در حضور Vinay Kumar Singh، MD، NCRTC، این پیشرفت را آغاز کرد.

هدف RRTS تسهیل تحرک منطقه‌ای در NCR است، در نتیجه ازدحام جاده‌های وسایل نقلیه کاهش می‌یابد و آلودگی هوا کاهش می‌یابد. ادغام چند وجهی در هنگام برنامه‌ریزی و اجرای RRTS یک ملاحظات مهم بوده است. من مطمئن هستم که کیفیت زندگی در NCR را افزایش می‌دهد.” جوشی گفت.

NCRTC گفت: این تونل که به سمت آشوک نگر نیو می رود، با سازه های شمع بندی ایستگاه مترو موجود، پایه های بزرگراه ها و ساختمان های غیر مهندسی در پات پرگانج و خیچدی پور مذاکره کرده است.

NCRTC در نظر دارد تا سال 2025 کل کریدور RRTS به طول 82 کیلومتر را برای عموم مردم باز کند.

دیگر دستگاه حفاری تونل، Sudarshan 4.2، تونل زنی به طول حدود 2.5 کیلومتر را در همین راستا به پایان رسانده است. و سودرشان 4.3 و 4.4 تونل های حفاری در مسیر صاحب آباد از آنند ویهر هستند و به ترتیب بیش از 1.5 کیلومتر و 1 کیلومتر تونل زنی را به پایان رسانده اند.

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما