رمزگشایی مطالعه چرا افراد مبتلا به بیماری قلبی از مشکلات خواب رنج می برند | سلامت نیوز

بر اساس تحقیقات، بیماری‌های قلبی که بر تولید هورمون خواب ملاتونین در مغز تأثیر می‌گذارد، دلیل اصلی خوابیدن افراد مبتلا به مشکلات قلبی است. حدود یک سوم افراد مبتلا به بیماری قلبی از مشکلات خواب مانند آپنه خواب، بی خوابی، بیدار شدن در طول شب و سندرم پای بی قرار رنج می برند.

این مطالعه به رهبری تیمی از دانشگاه مونیخ (TUM) در آلمان نشان داد که بیماری‌های قلبی بر تولید هورمون خواب ملاتونین در غده صنوبری، واقع در داخل مغز تأثیر می‌گذارند. رابط بین این دو اندام یک گانگلیون در ناحیه گردن است.

ملاتونین در غده صنوبری تولید می شود. مانند قلب، از طریق سیستم عصبی خودمختار که فرآیندهای غیرارادی بدن را تنظیم می کند، کنترل می شود. اعصاب مرتبط، در میان جاهای دیگر، از گانگلیون سرچشمه می گیرند. به ویژه برای قلب و غده صنوبری مهم گانگلیون فوقانی گردن است.

داستان های پرطرفدار cre

Stefan Engelhardt، پروفسور فارماکولوژی و سم شناسی در TUM می گوید: “برای درک واضح نتایج ما، گانگلیون را به عنوان یک جعبه کلید الکتریکی تصور کنید. در بیماری که از اختلالات خواب به دنبال بیماری قلبی رنج می برد، می توانید به مشکلی فکر کنید که یک سیم باعث ایجاد آتش در جعبه کلید و سپس گسترش آن به سیم دیگر می شود.”

این تیم کشف کردند که ماکروفاژها – سلول هایی که سلول های مرده را می خورند – در گانگلیون گردنی موش های مبتلا به بیماری قلبی تجمع می یابند. اینها باعث التهاب و زخم در گانگلیون و تخریب سلول های عصبی می شوند. در موش‌ها، مانند انسان، رشته‌های بلندی که از این سلول‌های عصبی به نام آکسون منتهی می‌شوند، به غده صنوبری منتهی می‌شوند.

در مراحل پیشرفته بیماری، کاهش قابل توجهی در تعداد آکسون‌های متصل کننده غده به سیستم عصبی وجود داشت. ملاتونین کمتری در بدن حیوانات وجود داشت و ریتم روز/شب آنها مختل شد.

همچنین بخوانید: 10 بهترین غذا برای بهبود سلامت مغز

اثرات ارگانیک مشابهی در انسان مشاهده شد. این تیم غدد صنوبری را در 9 بیمار قلبی بررسی کردند. در مقایسه با گروه کنترل، آکسون به طور قابل توجهی کمتر یافت شد. همانند موش‌ها، گانگلیون فوقانی گردن رحم در انسان‌های مبتلا به بیماری قلبی زخمی را نشان داد و به‌طور محسوسی بزرگ شد.

محققان فرض می کنند که اثرات منفی آکسون های مرده در مراحل پیشرفته دائمی می شود. دکتر کارین زیگلر، نویسنده اول، گفت: «در مراحل اولیه، ما توانستیم با استفاده از داروهایی برای از بین بردن ماکروفاژها در گانگلیون فوقانی گردن، تولید ملاتونین را در موش به سطح اولیه برگردانیم. “اول، این نشان دهنده نقش گانگلیون در این پدیده است. و دوم، این امید را القا می کند که بتوانیم داروهایی برای جلوگیری از اختلالات غیرقابل جبران خواب در بیماری های قلبی توسعه دهیم.”

محققان بر این باورند که این مطالعه امید جدیدی را برای تعداد زیادی از بیماران قلبی نشان می دهد که درمانی برای اختلالات خواب پیدا می شود و گانگلیون ها می توانند از نقطه نظر تشخیصی مهم شوند.

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances