رگولاتور کالیفرنیا تسلا را به تبلیغات نادرست خلبان خودکار متهم کرد

دپارتمان وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا در دو شکایت تسلا را به تبلیغ نادرست فناوری کمک راننده خود متهم کرده است که می تواند بر توانایی این شرکت برای فروش خودرو در این ایالت تأثیر بگذارد.

این آژانس گفت تسلا با ادعای اینکه وسایل نقلیه مجهز به برنامه های Autopilot و Full Self-Driving Capability خودران هستند، مشتریان را گمراه کرده است. اگر شکایات آژانس به دفتر رسیدگی های اداری ایالت به نتیجه برسد، مجوز تسلا برای ساخت و فروش وسایل نقلیه در کالیفرنیا می تواند به حالت تعلیق درآمده یا لغو شود.

تسلا در شکایات خود اعلام کرد: «تسلا در خودروهای تبلیغاتی مجهز یا بالقوه مجهز به ویژگی‌های سیستم کمک راننده پیشرفته (ADAS) اظهارات نادرست یا گمراه‌کننده و غیر مبتنی بر واقعیت را منتشر کرد. 28 جولای.

لس آنجلس تایمز قبلاً در مورد شکایات این آژانس گزارش داده بود که جدا از بررسی طرح‌های خودرو و توانایی‌های فناوری تسلا است.

ایلان ماسک، مدیر اجرایی تسلا و یک وکیل شرکت بلافاصله به درخواست اظهارنظر در عصر جمعه پاسخ ندادند.

تسلا در مطالب بازاریابی در وب‌سایت خود گفت که فناوری کمک راننده آن قادر به انجام سفرهایی است که «بدون هیچ اقدامی از سوی شخصی که در صندلی راننده است» نیازی ندارد. به گفته آژانس، علیرغم سلب مسئولیت تسلا مبنی بر اینکه این برنامه ها “نیاز به نظارت فعال راننده دارند”، این ادعا و موارد دیگر نادرست و گمراه کننده بود.

Autopilot که از سال 2015 در دسترس است، سیستمی است که می تواند به تنهایی خودروهای این شرکت را هدایت، ترمز و شتاب دهد. اما عمدتاً برای استفاده در بزرگراه ها طراحی شده است و مستندات این شرکت رانندگان را ملزم می کند که در صورت خرابی سیستم، دست خود را روی فرمان نگه دارند و کنترل خودرو را در دست بگیرند.

نام آن از سیستم های هوانوردی گرفته شده است که به هواپیماها اجازه می دهد در شرایط ایده آل با ورودی خلبان محدود پرواز کنند. با سیستم فعلی، اگر رانندگان به طور مداوم دست خود را روی فرمان نگذارند، خودرو Autopilot را قطع می‌کند.

برای خریدار معمولی، ویژگی های اضافه شده حداقل هستند. به عنوان مثال، هنگامی که آنها در خیابان های شهر استفاده می شوند، خودرو در چراغ قرمز متوقف می شود، اما پس از چراغ سبز جلو نمی رود مگر اینکه راننده مداخله کند.

در ماه می، آقای ماسک گفت حدود 100000 خریدار Full Self-Driving به یک نسخه آزمایشی “بتا” از این سرویس دسترسی داشتند که می تواند در خیابان های شهر به طور گسترده تر حرکت کند – در حالی که رانندگان همچنان دست خود را روی فرمان نگه می داشتند تا در صورت بروز مشکل. او همچنین گفت که قابلیت رانندگی کامل تا پایان سال کامل خواهد شد و در اختیار حدود یک میلیون مالک خودرو قرار خواهد گرفت.

در پایان سال 2015، سالی که Autopilot شروع به کار کرد، Mr. ماسک شروع به گفتن کرد که تسلاس ظرف دو سال خودش رانندگی خواهد کرد. در سال‌های پس از آن، او بارها ادعا کرده است که چنین توانایی تنها یک یا دو سال مانده است.

او در ماه مه گفت: «خیلی سحرهای کاذب با خودرانی وجود دارد. “شما فکر می کنید که مشکل را حل کرده اید و سپس – نه – معلوم می شود که فقط یک سقف زده اید.”

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه، تنظیم کننده پیشرو ایمنی خودرو در کشور، پس از آگاهی از 35 تصادف مربوط به این سیستم، از جمله 9 تصادف که منجر به کشته شدن 14 نفر شد، در حال بررسی Autopilot است. تحقیقات آن 830000 وسیله نقلیه فروخته شده در ایالات متحده را پوشش می دهد و به رانندگی کامل و همچنین اتوپایلوت می پردازد.

تسلا تا جمعه آینده فرصت دارد تا به اتهامات دپارتمان وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا اعتراض کند یا به شکل دیگری به آن پاسخ دهد.

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان