شورای امنیت می شنود خشونت، لفاظی، سخنان نفرت انگیز، جنایات وحشیانه در اوکراین و فراتر از آن |

وایریمو ندریتو در آغاز جلسه توجیهی خود با یک چشم انداز گسترده تر، گفت که روایت های نفرت انگیز و بحث برانگیز که در پی افزایش خصومت، خشونت و تبعیض شکل می گیرد، می تواند “تأثیر ویرانگری” بر جوامع در کل داشته باشد.

او گفت: «ما آن را در پیش از هولوکاست، در رواندا در سال 1994 دیدیم» و همچنین در درگیری قومی بوسنیایی بین مسلمانان، صرب‌ها و کروات‌ها در اواسط دهه 1990، و یادآور شد که «پایان دادن به جنگ‌ها مستلزم اقدامات مستمر است». از جمله مقابله با لفاظی های تند، سخنان نفرت پراکنی آنلاین و آفلاین، و نقض حقوقی که بر زندگی و معیشت افراد تأثیر می گذارد.

مقابله با نفرت

این مقام ارشد سازمان ملل گفت که کنوانسیون پیشگیری و مجازات جنایت نسل کشی، که در سال 1948، “از سایه های هولوکاست بیرون آمد”، به عنوان جرایم قابل مجازات، توطئه برای ارتکاب نسل کشی، تحریک مستقیم و علنی برای ارتکاب نسل کشی، تلاش برای ارتکاب نسل کشی و همدستی در نسل کشی شناخته می شود.

او گفت: “این با احترام کامل به حق اساسی آزادی بیان که در قوانین بین المللی حقوق بشر ارائه شده است انجام می شود.”

اوکراین در کانون توجه

به خصوص به اوکراین، خانم. ندریتو بر نقش مهم منطقه ای و بین المللی در رسیدگی به بحران انسانی جاری تاکید کرد و بر اهمیت پایبندی همه کشورها به حقوق بشر بین المللی و قوانین و اصول بشردوستانه بین المللی تاکید کرد.

مشاور ویژه از سفر دبیرکل به منطقه، درخواست وی برای توقف خصومت ها و کار دفتر او در حمایت از تلاش های گفتگوی بین جوامع با تیم کشوری سازمان ملل در آنجا یاد کرد.

در همین حال، “تداوم وخامت اوضاع”، مشاور ویژه را بر آن داشته است تا از همه در موقعیت های نفوذ بخواهد “تلاش های خود را برای کمک به احیای صلح مضاعف کنند.”

وی از رهبران مذهبی خواست تا از نفوذ خود برای حمایت از تلاش‌ها برای حل مناقشه جاری استفاده کنند، نه برای شعله‌ورتر ساختن آن و یادآوری کرد که حمایت از نفرت ملی، نژادی یا مذهبی که تحریک به تبعیض، خصومت یا خشونت است، بر اساس قوانین بین‌المللی ممنوع است. .

راه حل با تعهد از جانب همه امکان پذیر است مشاور ویژه سازمان ملل

‘باید بیشتر کار کنیم’

از نظر اتهاماتی که می‌تواند منجر به ارتکاب احتمالی نسل‌کشی و جنایات جنگی در اوکراین شود، او گفت که تنها می‌تواند توسط یک دادگاه صالح قضاوت شود، و افزود که دفتر او در حال حاضر تحقیقات جنایی در مورد حوادث خاص انجام نمی‌دهد. یا کم”.

در حالی که نقش مشاور ویژه برای پیشگیری است، نه قضاوت، او بار دیگر خواستار “پایان دادن به این جنگ، برای اطمینان از حفاظت از غیرنظامیان و تسریع تلاش های دیپلماتیک برای امکان پذیر کردن هر دو” شد.

او گفت: «پیشگیری بر آینده تمرکز می‌کند و همچنین بر گذشته، و بروز خصومت در پاسخ به این جنگ به این معنی است که ما باید سخت‌تر برای محافظت از همه تلاش کنیم.»

او از شورا و طرف های مربوطه خواست تا “یک چشم انداز فراگیر را بیان کنند، یک نقشه راه پیشنهاد کنند… که نسبت به بی عدالتی بی تفاوت نباشد”.

در حالی که “راه حل با تعهد از جانب همه امکان پذیر است”، اما او یادآور شد که با هر تأخیر مستمر “افزایش رنج بشر ادامه دارد”.

غیرانسانی کردن اوکراینی ها


کفش های پسرانه در چادر صلیب سرخ برای مادران و کودکان در ایستگاه قطار Lviv در اوکراین نشان داده شده است.

لیوبوف سیبولسکا، رئیس مرکز ارتباطات راهبردی و امنیت اطلاعات، یک اندیشکده تاسیس شده توسط دولت اوکراین، گفت که اکنون “هزاران” مدرک به جنایات جنگی روسیه اشاره می کنند.

او همچنین به “لفاظی های نسل کشی” به دست آمده از رسانه های روسیه اشاره کرد که از اوکراین به عنوان “ملت جعلی” یاد می کند که “لایق وجود” نیست.

او با یادآوری تاکتیک‌های دوران شوروی برای گرسنگی دادن به دشمن، روسیه را به «قحطی‌آوری» متهم کرد و گفت که برخی از نیروهای روسی نسبت به سوء استفاده‌هایی که انجام می‌شود «غرور و رضایت» ابراز می‌کنند.

خانم. تسیبولسکا بر آنچه که به گفته او تلاش هایی برای از بین بردن فرهنگ اوکراینی است تأکید کرد و متعجب شد: “چرا روس ها از ما متنفرند؟”

سایبرفرانت

جرد کوهن، مدیر عامل Jigsaw و عضو ارشد شورای روابط خارجی ایالات متحده، به طور عمیق در مورد جنگ سایبری و نحوه انجام آن در طول جنگ اوکراین صحبت کرد.

او گفت: «اینترنت مانند هوا، زمین و دریا به یک حوزه حیاتی برای اشغال در طول جنگ تبدیل شده است.

او «بردارهای حمله» از جمله زیرساخت های حیاتی را از طریق «هک سنتی» به صفر رساند. حملات انکار سرویس توزیع شده (DDoS)، یا تلاش های مخرب برای ایجاد اختلال در ترافیک عادی وب سایت؛ و حملات متوسط ​​و بزرگ – یا “ریز سیل” – که می تواند به طور قابل توجهی پیچیدگی حملات را افزایش دهد.

آقای. کوهن به تلاش آنلاین برای تضعیف دولت و رهبری اوکراین اشاره کرد.

به عنوان مثال، «تقلبی های عمیق از اعتیاد ادعایی به کوکائین برای واگذاری و تغذیه یک کمپین آزار و اذیت رئیس جمهور استفاده شد. [Volodymyr] او گفت که زلنسکی” برای تضعیف اعتبار خود، در تلاش برای کاهش حمایت از روسیه.


یک زن از طریق یک تونل در ایستگاه مترو در خارکف در اوکراین، جایی که مردم برای ایمنی از درگیری بالا پناه گرفته اند، قدم می زند.

© یونیسف/اشلی گیلبرتسون

یک زن از طریق یک تونل در ایستگاه مترو در خارکف در اوکراین، جایی که مردم برای ایمنی از درگیری بالا پناه گرفته اند، قدم می زند.

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما