عقب مانده از نیمه، اما همه هنوز برای رسیدن به اهداف 2030 با بسته شدن انجمن سیاسی برتر

در ده روز گذشته، رهبران جهان، سیاست گذاران و سهامداران کلیدی گرد هم آمدند تا پیشرفت ها را بررسی کنند، تجربیات خود را به اشتراک بگذارند، و در مورد استراتژی های پیشبرد توسعه پایدار بحث کنند.

HLPF به عنوان یک پلت فرم مرکزی برای نظارت و بازنگری اجرای SDG ها عمل می کند که در سال 2015 توسط همه کشورهای عضو سازمان ملل به تصویب رسید. این اهداف طیف گسترده ای از اهداف را شامل می شود، از جمله ریشه کنی فقر، ترویج برابری جنسیتی، تضمین دسترسی به آموزش و مراقبت های بهداشتی با کیفیت و حفاظت از محیط زیست.

متمرکز بر موضوع بازیابی پایدار و انعطاف‌پذیر از همه‌گیری COVID-19، HLPF امسال چالش های بی سابقه ناشی از بحران بهداشت جهانی را تشخیص داد.

تأثیر گسترده COVID

همه‌گیری کووید-19 تأثیرات گسترده‌ای بر تمام جنبه‌های جامعه داشته است، نابرابری‌های موجود را تشدید کرده و مانع از پیشرفت به سوی اهداف توسعه پایدار شده است. هدف این انجمن شناسایی راه‌حل‌ها و استراتژی‌هایی برای بهبود وضعیت در دنیای پس از همه‌گیری بود.

مقامات ارشد سازمان ملل، وزرا و سیاست گذاران و همچنین نمایندگان بخش خصوصی و گروه های عمومی عمده، با اعتراف به اینکه جهان برای دستیابی به اهداف SDG تا ضرب الاجل 2030 “به طرز تاسف باری از مسیر خارج شده است” راه های پیشبرد اجرای پنج مورد از 17 SDG را مورد بحث قرار دادند.

آنها پیشرفت‌هایی را که تاکنون در دسترسی جهانی به آب پاک، فاضلاب و برق حاصل شده است، مورد بررسی قرار دادند و راه‌های بهره‌برداری از فناوری جدید را بررسی کردند و همچنین درباره نقش حیاتی توسعه شهری بحث کردند.

لاچزارا استووا، رئیس شورای اقتصادی و اجتماعی (ECOSOC)، که رهبری کار این مجمع را بر عهده داشت، بر اهمیت نوآوری، فناوری و مشارکت‌های تاثیرگذار تاکید کرد.

ما در نیمه راه تا سال 2030 هستیم و هنوز به دستیابی به اهداف توسعه پایدار نزدیک نیستیم. خبر بد این است که ما هفت سال را از دست دادیم. خبر خوب این است که ما هنوز هفت سال فرصت داریم و پیروزی در دسترس ماست.”

یکی از اهدافی که رئیس ECOSOC از مجمع داشت افزایش مشارکت جوانان بود.

خانم خانم می‌گوید: «نیازی به گفتن نیست که درگیر کردن جوانان در بحث ادب نیست، اگر در تحقق اهداف جدی باشیم، یک امر ضروری است. استوا تأکید کرد.

بررسی های ملی

در سراسر HLPF، شرکت کنندگان در بیش از 200 بحث میزگرد سطح بالا، گفتگوهای تعاملی، و بررسی های داوطلبانه ملی شرکت کردند. سی و هشت کشور داده هایی را در مورد پیشرفت خود در جهت دستیابی به اهداف توسعه پایدار – یکی از اجزای کلیدی دستور کار توسعه – ارائه کردند. شایان ذکر است، برای اولین بار، اتحادیه اروپا بررسی خود را ارائه کرد.

یکی از دستاوردهای مهم HLPF این بود که دستیابی به اهداف توسعه پایدار نیازمند تلاش جمعی شامل دولت ها، جامعه مدنی، مشاغل و افراد است.

تقویت مشارکت های چندجانبه و بسیج منابع برای تسریع پیشرفت به سمت اهداف بسیار مهم است. بخش خصوصی، به ویژه، نقشی حیاتی در پیشبرد رشد اقتصادی پایدار و فراگیر از طریق شیوه های تجاری و سرمایه گذاری مسئولانه دارد.

شرکت کنندگان نتیجه گرفتند که با پایان HLPF، ضروری است که حرکت ایجاد شده در این هفته به جلو برود. دستاوردهای ارائه شده در این انجمن برای موفقیت اجلاس SDG در ماه سپتامبر بسیار مهم است.

لاچزارا استووا در پایان جلسه انجمن شرکت کنندگان HLPF را تشویق کرد: “با هم باید تمام تلاش خود را برای شنیدن پیام هایمان در اجلاس سران انجام دهیم. این فرصتی حیاتی است که نباید از دست دهیم.”

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

تماس با ما