فوتبال ایالات متحده تا تابستان انتظار تصمیم گیری درباره گرگ برهالتر را ندارد

تیم فوتبال مردان ایالات متحده ممکن است مجبور شود بیشتر سال آینده، از جمله یک سری مسابقات رقابتی، را بدون سرمربی تمام وقت پشت سر بگذارد، پس از خروج دو مقام ارشد در روز پنج‌شنبه، این سازمان را که از قبل به هم ریخته بود، بیشتر به آشفتگی کشاند.

اوایل این ماه، US Soccer اعلام کرد یک تحقیق به رفتار شخصی گرگ برهالتر، که مربی مردان آمریکایی در جام جهانی در اواخر سال گذشته بود، پس از اتهامات والدین یک بازیکن ناراضی مبنی بر اینکه او در یک حادثه چند دهه ای همسرش را مورد آزار فیزیکی قرار داده است.

این تیم اعلام کرد که از تصمیم گیری در مورد حفظ برهالتر – که قراردادش در پایان سال 2022 منقضی شده بود – برای یک دوره دیگر جام جهانی تا زمانی که تحقیقات مستقل به نتیجه برسد، خودداری می کند. با توجه به اینکه این تیم مشتاق است شتاب جام جهانی در قطر را تقویت کند و آماده سازی برای مسابقات 2026 را که ایالات متحده میزبان مشترک آن است، آغاز کند، انتظار می رفت که این فرآیندها در زمان نسبتاً کوتاهی رخ دهد.

سیندی پارلو کان، رئیس فوتبال ایالات متحده، گفت که این سازمان یک شرکت مشاوره خارجی را برای بررسی عمده ساختار تیم خود استخدام خواهد کرد. او گفت که تحولات جدید به این معنی است که تیم می تواند تا پایان تابستان بدون مدیر ورزشی و مربی باشد. او گفت که برهالتر “یک نامزد” برای مربیگری تیم ملی باقی ماند، اما از دست دادن دو تصمیم گیرنده کلیدی و پایان قرارداد او – بدون پایانی برای تحقیقات – تقریباً به طور قطع به معنای پایان دوره او خواهد بود. یکی از سخنگویان فوتبال ایالات متحده تأیید کرد که برهالتر “دیگر کارمند فوتبال ایالات متحده نیست.”

کون روز پنجشنبه گفت: «ما اینطور برنامه ریزی نکردیم. ما خود را در این موقعیت می یابیم و از این فرصت استفاده می کنیم تا واقعاً در بخش ورزشی خود غواصی عمیقی انجام دهیم تا مطمئن شویم که تا حد امکان مؤثر و کارآمد هستیم، زیرا چشم اندازی بزرگ از جایی که می خواهیم داریم می‌خواهیم در بخش ورزشی برویم و می‌خواهیم مطمئن شویم که در بهترین موقعیت برای رسیدن به این اهداف هستیم.”

استوارت که در باشگاه هلندی PSV آیندهوون مشغول به کار است، تا اواسط فوریه در این سازمان خواهد ماند. مک براید در پایان این ماه ترک خواهد کرد. هر دو بازیکن سابق تیم ملی و هم تیمی های سابق برهالتر بودند.

کون گفت که این جدایی‌ها ارتباطی با تحقیقات در حال انجام برهالتر نداشتند، که زمانی آغاز شد که دانیل رینا، مادر بال ستاره جیو رینا، به استوارت اطلاع داد که برهالتر در حادثه‌ای در سال 1991، زمانی که آن دو در جریان قرار همدیگر بودند، همسرش را مورد ضرب و شتم قرار داده است. دانشکده.

رینا و والدینش از اینکه برهالتر در جام جهانی قطر به بازیکن وقت زیادی برای حضور در زمین نگذاشته بود ناراحت بودند و از اینکه او در یک سخنرانی پس از مسابقات در مورد نگرش ضعیف رینا – بدون اینکه او را شناسایی کند – اظهار نظرهای پنهانی کرده بود. (پدر رینا، کلودیو، یکی دیگر از هم تیمی های سابق برهالتر، روز پنجشنبه از سمت مدیر ورزشی باشگاه MLS آستین اف سی استعفا داد و گفت که به سمت مشاور منتقل خواهد شد.)

کون در مورد وضعیت برهالتر گفت: «گرگ یک نامزد باقی می ماند. وی افزود: در نهایت مدیر ورزشی جدید وظیفه استخدام مربی تیم ملی مردان را بر عهده خواهد داشت.

کون گفت این امکان وجود دارد که تیم بدون مدیر کل پس از بررسی ساختار سازمان توسط Sportsology، یک شرکت مشاوره ورزشی، پیش برود. او اعتراف کرد که زمان مورد نیاز برای بررسی می تواند منجر به عدم اطمینان “برای کارکنان ما، برای بازیکنان” شود، اما او آن را به عنوان یک فرصت توصیف کرد.

او گفت: “آنچه که در واقع هست، یک بوم تمیز است.”

تیم ایالات متحده در حال حاضر توسط مربی موقت آنتونی هادسون هدایت می شود. این گروه در حال حاضر در میانه یک اردوی تدارکاتی است که این شنبه با بازی نمایشی مقابل کلمبیا به پایان می رسد. (چهارشنبه شب به صربستان 2-1 باخت.) در ماه مارس، این تیم بازی های رقابتی خود را با دو بازی در لیگ ملت های CONCACAF از سر خواهد گرفت، یک تورنمنت منطقه ای که به عنوان مقدماتی برای جام طلای تابستان امسال عمل می کند.

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

تماس با ما