(فیلم) وزنه بردار ایرانی با قهرمانی جهان

او در وزن 89 کیلوگرم در سال 2023 قهرمان جهان و در وزن المپیک عمومی قهرمان جهان شد.

رقابت های گروه الف وزنه برداری قهرمانی جهان 2023 در وزن 89 کیلوگرم در عربستان برگزار شد و نماینده ایران در دسته المپیک قهرمان جهان شد. مصطفی جوادی با رکورد 169 یکضرب، 215 دوضرب و مجموع 384 کیلوگرم قهرمان جهان شد و در دوضرب و ترکیبی به مدال طلا دست یافت. او در یک شوت ششم شد.

جوادی با رکورد 384 کیلوگرم به جمع 10 رده بندی برتر المپیک راه یافت و سهمیه المپیک پاریس را در اختیار دارد. نماینده ایران تجربه کسب مقام دوم جهان در سال 2021 و مقام سوم آسیا را دارد.

مسابقات جهانی یک بازی مقدماتی المپیک است. در وزن 89 کیلوگرم نیز در گروه A المپیکی و 10 وزنه بردار حضور دارند. عراق و ایتالیا در این بخش نماینده داشتند.

تیان تائو وزنه بردار سرشناس چینی که رکوردار جهان است برخلاف انتظار عملکرد خوبی نداشت و حذف شد.

سخنان نماینده ایران به شرح زیر است:

حرکت یک ضربه ای

جوادی با توجه به اینکه حریفان قدرتمندی از چین، ونزوئلا و ارمنستان دارد، باید تمام تلاش خود را می کرد تا شانس مدال را از دست ندهد.

جوادی در اولین حرکت وزنه 161 کیلوگرم را بالای سر برد اما قبل از اینکه کاملا زیر وزنه شود آن را رها کرد و سه چراغ قرمز زد.

نواب نصیرشلال سرمربی تیم ملی وزنه برداری برای حرکت دوم وزنه را به 162 کیلوگرم رساند و این بار نماینده ایران وزنه را در اختیار گرفت.

در آخرین حرکت جوادی وزنه 169 کیلوگرم را بالای سر برد و داوران دو چراغ سفید و یک چراغ قرمز نشان دادند و هیئت داوران پس از بررسی این حرکت را پذیرفت. این وزن کمک زیادی به کسب مدال کلی می کند.

او با این رکورد ششمین بازیکن جهان شد.

حرکت دوگانه

جوادی برای کسب مدال های دوضرب و جهانی باید تمام وزنه ها را به درستی مدیریت می کرد و جای اشتباهی وجود نداشت. وزنه 207 کیلوگرمی را در اولین حرکت به خوبی مدیریت کرد.

جوادی در حرکت دوم 212 کیلوگرم را پشت سر گذاشت و توانست بر این وزنه گران قیمت فائق آید. وی با تسلط بر این وزن با رکورد مجموع 381 کیلوگرم در رده بندی یک کیلوگرم بالاتر از کیونوش رستمی قرار گرفت و دارای سهمیه المپیک است.

نماینده ایران در وزن 215 کیلوگرم در دور سوم پشت سر او قرار گرفت و در این وزن قهرمان جهان شد و به مدال طلای دوضرب دست یافت.

وی در مجموع رکورد 384 کیلوگرم را به نام خود ثبت کرد و قهرمان شد.

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

تماس با ما