مارین، نخست‌وزیر فنلاند می‌گوید ویدئوی حزبی فاش شده نشان‌دهنده عدم آمادگی برای حکومت نیست

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور: اصلاح شده:

سنا مارین، نخست وزیر فنلاند، روز جمعه گفت که پس از انتشار فیلم ویدئویی در این هفته که نشان می دهد او با دوستانش مهمانی می کند، آزمایش مواد مخدر داده است و قول داده است که هرگز مواد مخدر غیرقانونی مصرف نکرده است.

مارین، 36 ساله، همچنین گفت که توانایی او برای انجام وظایف رسمی خود در شنبه شب مورد بحث بدون نقص باقی مانده است و اگر از او خواسته می شد که کار کند، حزب را ترک می کرد.

کلیپ های ویدیویی از مهمانی مارین با اینفلوئنسرها و هنرمندان مشهور فنلاندی از این هفته در رسانه های اجتماعی پخش شد و به زودی توسط چندین رسانه در فنلاند و خارج از کشور منتشر شد.

مارین در یک کنفرانس خبری گفت: «در روزهای اخیر، اتهامات کاملاً جدی عمومی مبنی بر اینکه من در فضایی بوده‌ام که مواد مخدر مصرف می‌کردم یا اینکه خودم مواد مصرف می‌کردم، مطرح شد.

من این اتهامات را بسیار جدی می‌دانم و با وجود اینکه تقاضای آزمایش مواد مخدر را ناعادلانه می‌دانم، اما برای حمایت قانونی خود و رفع شبهات، امروز آزمایش مواد مخدر داده‌ام که نتیجه آن اعلام خواهد شد. یک هفته.”

مارین که در دسامبر 2019 جوانترین رهبر دولت در حال خدمت در جهان شد، پس از انتشار این ویدئوها با تماس اعضای ائتلاف دولتی خود و همچنین مخالفان برای انجام آزمایش مواد مخدر مواجه شده بود.

مارین، رهبر حزب سوسیال دموکرات، گفت که او هرگز مواد مخدر مصرف نکرده است و در مهمانی که در آن شرکت کرده بود، کسی را ندیده است که این کار را انجام دهد.

در حالی که بسیاری از مارین به دلیل ترکیب شغل پرمشقت خود با یک زندگی خصوصی فعال ستایش کرده اند، برخی دیگر تصمیم او را برای اجازه دادن به خود برای فیلمبرداری حتی زمانی که وعده داده شده بود که این ویدیوها عمومی نخواهد شد را زیر سوال بردند.

در زمانی که اروپا به دلیل جنگ روسیه در اوکراین ناآرام بوده است، مارین همچنین با انتقاداتی مواجه شده است که در صورت وقوع بحران ناگهانی فنلاند، مهمانی او می‌تواند در توانایی او برای انجام سریع وظایفش اختلال ایجاد کند.

او به خبرنگاران گفت: «اگر قرار بود یک وضعیت بحرانی وجود داشته باشد، من قبل از نیمه شب یک شنبه عصر از آن مطلع می شدم.

فنلاند که مرز زمینی طولانی با روسیه دارد، به همراه سوئد همسایه خود برای پیوستن به ناتو پس از جنگ در اوکراین درخواست داده است.

(رویترز)

Patrick Hodges

کاوشگر دوستانه استاد موسیقی مغرور. درونگرای افراطی کارشناس سفر. نویسنده. متعصب غذای بی عذرخواهی

تماس با ما