ما باید با هم کار کنیم تا در سخنان نفرت «سمی و مخرب» حکومت کنیم

سخنان تنفرآمیز تبعیض و بدنامی را تقویت می کند و اغلب زنان، پناهندگان و مهاجران و اقلیت ها را هدف قرار می دهد. اگر کنترل نشود، حتی می تواند به صلح و توسعه آسیب برساند، زیرا زمینه را برای درگیری ها و تنش ها، نقض گسترده حقوق بشر فراهم می کند.

برای بازگرداندن موج فزاینده نفرت، سازمان ملل متحد روز جهانی مبارزه با سخنان مشوق نفرت را با فراخوانی از همگان گرامی داشته است. برای ساختن دنیایی محترمانه تر و مدنی تر با هم کار کنید، و برای اقدام موثر برای پایان دادن به این پدیده سمی و مخرب.

پاسخ ها باید از آزادی بیان محافظت کنند

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد همچنین هشدار می‌دهد که واکنش‌های نادرست و مبهم به سخنان نفرت‌انگیز – از جمله ممنوعیت‌های عمومی و قطع اینترنت – ممکن است با محدود کردن آزادی بیان و بیان، حقوق بشر را نقض کند.

به طور مشابه، مقام ارشد حقوق بشر سازمان ملل، ولکر تورک، می گوید که گسترش قوانین مرتبط با سخنان نفرت انگیز که علیه روزنامه نگاران و مدافعان حقوق بشر مورد سوء استفاده قرار می گیرد. تقریباً به اندازه خود گسترش سخنان نفرت پراکنی ویروسی است.

او در پیام خود در این روز تأکید می‌کند که قوانین گسترده – که به دولت اجازه می‌دهد گفتار را ناراحت‌کننده می‌دانند سانسور کنند و کسانی را که سیاست‌های دولت را زیر سوال می‌برند یا از مقامات انتقاد می‌کنند، تهدید یا بازداشت کنند – حقوق را نقض می‌کند و بحث عمومی اساسی را به خطر می‌اندازد.

“به جای جرم انگاری گفتار محافظت شده، ما به دولت ها و شرکت ها نیاز داریم که اقدامات فوری برای رفع این مشکل انجام دهند تحریک به نفرت و خشونت،” آقای. شمارش ترک

“صداهایی را تقویت کنید که نفرت را قطع می کند”

آقای می‌گوید اما ما در مقابل سخنان نفرت‌انگیز ناتوان هستیم. گوترش، تاکید کرد کهما می توانیم و باید آگاهی را در مورد خطرات آن افزایش دهیمو برای پیشگیری و پایان دادن به آن در همه اشکالش تلاش کنید.»

وی از استراتژی و برنامه اقدام سازمان ملل متحد در مورد سخنان مشوق عداوت و تنفر به عنوان چارچوب جامع این سازمان برای مقابله با علل و تأثیرات سخنان مشوق عداوت و تنفر یاد می کند و خاطرنشان می کند که دفاتر و تیم های سازمان جهانی در سراسر جهان با اجرای برنامه های اقدام محلی با سخنان نفرت انگیز مقابله می کنند. بر اساس این استراتژی

«سازمان ملل متحد در حال مشورت با دولت‌ها، شرکت‌های فناوری و سایرین در مورد یک کد رفتار داوطلبانه برای یکپارچگی اطلاعات در پلت‌فرم‌های دیجیتال است که هدف آن کاهش گسترش اطلاعات نادرست و نادرست و سخنان نفرت انگیز و در عین حال محافظت از آزادی بیان،” او اضافه می کند.

آقای. تورک، کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل، خواستار طیف وسیعی از اقدامات – از ابتکارات آموزشی و سرمایه گذاری در برنامه های سواد دیجیتال گرفته تا گوش دادن به کسانی که بیشترین تاثیر را از طریق سخنان نفرت پراکن دارند و شرکت های هلدینگ تا تعهدات حقوق بشری آنها را دارد.

“همچنین باید اقدامات بیشتری برای رسیدگی انجام شود مگا اسپریدرها – آن دسته از مقامات و تأثیرگذارانی که صدای آنها تأثیر عمیقی دارد و نمونه هایش الهام بخش هزاران نفر دیگر است. ترک گفت. ما باید شبکه‌هایی بسازیم و صداهایی را تقویت کنیم که بتواند تنفر را از بین ببرد.»

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

تماس با ما