مصاحبه: حمایت از آموزش جامع جنسی در تایلند

حاملگی های ناخواسته نوجوانان در میان مناطق فقیرتر شمال کشور قابل توجه است، جایی که دسترسی به خدمات و اطلاعات دشوارتر از جاهای دیگر است، و شواهد حکایتی در برخی مدارس وجود دارد که نشان می دهد در طول همه گیری COVID-19 افزایش یافته است.

پالانگ جو، یا نیروی جوانان، یک سازمان غیردولتی مستقر در Phrae در شمال تایلند است که هدف آن توانمندسازی و افزایش ظرفیت جوانان و اطمینان از آگاهی کامل آنها در مورد انتخاب ها با اطلاعات لازم و مورد نیاز برای هدایت سفر از نوجوانی به بزرگسالی

در آستانه روز جهانی جمعیت که هر ساله در 11 جولای برگزار می شود، اخبار سازمان ملل با دانش آموزان و مربیان مدرسه Muang Phrae ملاقات کرد و از آنها در مورد ارزش آموزش پرسید.

پانیسا آریانانت کارگردان پالنگ جو است.

پانیسا آریانانت کارگردان پالنگ جو است.

پانیسا آریانانت: من مدیر Palang Jo هستم، سازمانی که با UNFPA و Reckitt همکاری می کند. هدف ما ارائه اطلاعات و آموزش جامع آموزش جنسی به مدارس و دانش آموزان برای پیش نوجوانان و نوجوانان است. امروز در مدرسه ای هستیم که دانش آموزان زیادی از روستاها می آیند. اغلب آنها به اطلاعات کافی در مورد سلامت جنسی و باروری دسترسی ندارند.

Parn یک مربی همسالان در مورد مسائل جنسی در هر مدرسه در شمال تایلند است.

Parn یک مربی همسالان در مورد مسائل جنسی در هر مدرسه در شمال تایلند است.

پرن: من برای اولین بار چهار سال پیش در یک جلسه آموزشی مانند این شرکت کردم. من به مدت دو سال در جلسات منظم شرکت کردم و در دو سال گذشته در مدرسه خود مربی همسالان بودم، بنابراین مستقیماً در هدایت آموزش مشارکت دارم. امروز، ما با دانش‌آموزان جوان‌تر بین ۱۲ تا ۱۴ سال کار می‌کردیم و با آن‌ها در مورد تغییراتی که در بدنشان در دوران بلوغ رخ می‌دهد صحبت کردیم.

گای 17 ساله یک مربی همسالان است.

گای 17 ساله یک مربی همسالان است.

پسر: من 17 سال سن دارم و یکی از مربیان همسال هستم. ما همچنین در مورد روش های تنظیم خانواده بسیار صحبت کردیم و استفاده از کاندوم را با استفاده از یک مدل نشان دادیم. خنده بسیار زیاد بود، بنابراین دانش آموزان جوان واقعاً از جلسه لذت می بردند. من با پسرها کار می کردم و آنها به موضوع بلوغ و تغییر بدنشان از جمله رشد موهای ناحیه تناسلی و اینکه بیشتر عرق می کنند علاقه زیادی داشتند.

پانیسا آریانانت: بارداری ناخواسته نوجوانی همچنان یک چالش در تایلند است و ما این مدرسه را انتخاب کردیم زیرا در طول همه‌گیری COVID-19، تعداد بارداری‌ها از یک یا دو بار در سال به چهار مورد افزایش یافت. این یک افزایش بزرگ است، که ما آن را به دلیل عدم تحصیل دانش آموزان و گذراندن زمان بیشتری با هم کاهش می دهیم. در طول سه سال گذشته که در این مدرسه کار کرده ایم، موفق شده ایم این حاملگی های ناخواسته را به صفر برسانیم، بنابراین تاثیر قابل توجهی بر جای گذاشته ایم.

پرن: خانواده ها گاهی اوقات در مورد رابطه جنسی با جوانان صحبت نمی کنند، بنابراین انتقال این دانش در یک محیط سرگرم کننده مهم است. دانش‌آموزان جوان‌تر نحوه استفاده از کاندوم را آموخته‌اند و در مورد اهمیت کنترل بارداری بحث کرده‌اند. من فکر می کنم خوب است که نسل بعدی این دانش را داشته باشد.

پانگ 12 ساله می گوید که اطلاعات جدیدی در مورد روش های کنترل بارداری به دست آورده است.

پانگ 12 ساله می گوید که اطلاعات جدیدی در مورد روش های کنترل بارداری به دست آورده است.

درد: من دوازده ساله هستم و امروز قطعاً مهارت های جدیدی را یاد گرفتم که می تواند در زندگی روزمره من مفید باشد. مهمترین چیز قرص ضدبارداری و قرص اورژانسی بود و اینکه آزار جنسی به چه معناست. اگر من در آن موقعیت قرار می گرفتم، می دانستم چگونه از خودم محافظت کنم. امروز کمی متلک بود، و صدای پسرها خیلی بیشتر بود، اما همه ما همدیگر را می شناسیم، پس اشکالی ندارد.

پانیسا آریانانت: مدارس در تایلند آموزش جنسی ارائه می دهند، اما اغلب بر زیست شناسی مردان و زنان متمرکز است. هدف این گروه این است که دانش آموزان با تمام جنبه های بهداشت جنسی و باروری آشنا باشند و تمام اطلاعات مورد نیاز خود را داشته باشند و در صورت لزوم بتوانند به خدمات دسترسی داشته باشند. ما به دانش آموزان کمک می کنیم تا رفتارهای نامناسب، از جمله آزار و اذیت و سوء استفاده را درک کنند.

Phrae زادگاه من است، بنابراین انگیزه من بهبود کیفیت زندگی مردم اینجا، به ویژه جوانان است. من می خواهم از دوران نوجوانی تا بزرگسالی به این کودکان کمک و حمایت کنم.

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances