“میراث بی‌ارزش”: همه چیز را درباره پل 157 ساله یامونا راه آهن هند بدانید در دهلی | اخبار راه آهن

پل تاریخی یامونا در اینجا که ساخت آن بیش از 150 سال پیش به عنوان یک شاهکار مهندسی خارق‌العاده در نظر گرفته می‌شد، برای اولین بار در سال 1866 برای ترافیک افتتاح شد و برای اولین بار کلکته و دهلی را در یک شبکه ریلی پیوسته به هم متصل کرد. پل قدیمی که در میان مردم به آن “لوهی کا پول” (پل آهنی) می گویند، در سفری بیش از یک قرن و نیم خود شاهد سیل های بسیاری بوده است، به طوری که نقطه مرجعی برای اندازه گیری سطح خطر برای یامونا نیز می باشد. سطوح آب این رودخانه قدرتمند در هفته گذشته در جریان بوده است و در روز چهارشنبه به 207.71 متر افزایش یافت و رکورد 207.49 متری خود را که در سال 1978 ثبت شده بود، شکست و چندین منطقه مهم در دهلی را پس از زیر آب بردن دشت های سیلابی زیر آب برد.

با نزدیک شدن آب‌های خروشان رودخانه به پایه‌اش، پل برجسته – یکی از راه‌آهن‌های مهم راه‌آهن هند – به‌دلیل فراتر رفتن رودخانه از مرز تخلیه در اوایل هفته، موقتاً برای رفت‌وآمدها بسته شده است. پس از شکستن رکورد 45 ساله، سطح آب در یامونا دهلی در ساعت 23 روز جمعه از 208.66 متر در ساعت 19 روز پنجشنبه به 207.98 متر کاهش یافت و سه متر بالاتر از علامت خطر 205.33 متر بود.

مقامات و کارشناسان راه آهن هند که تحقیقات گسترده ای در مورد پل ها، ساختمان ها و گسترش شبکه راه آهن انجام داده اند، پل قدیمی یامونا را “میراث گرانبهای هند” می نامند. «این یک اسب آهنی پیر است که از دهه 1860 بر روی رودخانه یامونا می تازد. پی‌کی میشرا، یکی از مقامات ارشد راه‌آهن هند به PTI گفت: این کشور شاهد دوران بخار، دوره دیزل و لوکوموتیوهای الکتریکی بوده است.

داستان های پرطرفدار cre

میشا، مدیر کل اضافی سابق راه‌آهن جنوب غربی (SWR) و مدیر سابق راه‌آهن بخش Asansol یک مشتاق سرسخت میراث راه‌آهن است و چندین مقاله در مورد مکان‌های دیدنی در سفر پر حادثه راه‌آهن در هند نوشته است. با اجرای افتتاحیه از بمبئی (بمبئی فعلی) به تانا (اکنون تان) در 16 آوریل 1853.

بر اساس کتاب «پل‌ها، ساختمان‌ها و زیبایی‌های سیاه راه‌آهن شمالی»، خط دهلی-هوره توسط راه‌آهن سابق هند شرقی (EIR)، «یکی از موفق‌ترین شرکت‌های راه‌آهن دوران بریتانیا با استانداردهای حرفه‌ای بسیار بالا» ساخته شد. این کتاب که توسط Vinoo N Mathur، مدیر کل سابق راه‌آهن شمالی نوشته شده است، همچنین تاریخچه ساخت بسیاری از پل‌های راه‌آهن در هند تقسیم‌ناپذیر، از جمله «پل‌های بزرگ» بر روی یامونا در الله‌آباد و دهلی را ترسیم می‌کند.

پل قدیمی یامونا با نام پل شماره. 249 دقیقه در اصطلاح راه آهن در بخش دهلی-قاضی آباد واقع شده است و در ابتدا به صورت یک خط با هزینه 1616335 پوند ساخته شد، این کتاب بیش از 450 صفحه می گوید که برخی از تصاویر کمیاب پل را نیز به نمایش می گذارد. . محل ساخت و ساز در سال 1859 در نظر گرفته شد. طول کلی آن 2640 فوت بود و شامل 12 دهانه هر کدام 202 فوت بود. این روبنا از تیرهای مشبک فولادی تشکیل شده است.

در سال 1913، پل به یک خط دوتایی تبدیل شد و بعداً در دهه 1930 برخی از دهانه ها مجدداً تیر کشی شدند و جاده زیر آن تعریض شد. این پل در سال 1925 توسط راه آهن شمال غربی تصرف شد و در حال حاضر زیر راه آهن شمال است. طبق کتاب «تاریخ راه‌آهن هند شرقی» نوشته جی هادلستون، که در سال 1906 منتشر شد، پل یامونا در دهلی در سال 1866 برای رفت و آمد باز شد.

این اولین باری بود که هاوره و دهلی در یک شبکه ریلی پیوسته به هم متصل شدند، زیرا شکاف الله آباد قبلاً یک سال قبل با افتتاح «پل جمنا» در الله آباد برای تردد در 15 اوت 1865، پس از نزدیک به هشت، مسدود شده بود. سال ساخت

میشرا می گوید که مسافران می توانند با قایق های کشتی شرکت از کلکته (کلکته فعلی)، پایتخت آن زمان هند بریتانیا، بروند و به پایانه هاوره بروند تا قطار مستقیم به دهلی را بگیرند.

او گفت: «این اولین راه آهن مستقیم بین پایتخت آن زمان هند (کلکته) و پایتخت جدید (دهلی) بود، تقریبا نیم قرن بعد. ترافیک راه آهن، بسیاری از مسافران باید صدای تق تق تولید شده توسط قطارهای عبوری از روی آن و منظره زیبای یامونا در دو طرف این اسب جنگی قدیمی راه آهن هند را از دست بدهند.

حتی امروزه نیز برخی از مسافران هنگام عبور از رودخانه سکه می اندازند و معتقدند که این کار باعث خوش شانسی و سفری امن می شود. سوبود جین می‌گوید: «زندگی مسافران هندی که در بخش شمالی هند سفر می‌کنند، به طور جدایی‌ناپذیری با این پل‌های باشکوه ساخته شده بر فراز گانگا و یامونا پیوند خورده است و داستان‌هایی که بیش از 150 سال است در طول نسل‌ها منتقل شده‌اند». عضو سابق هیئت راه آهن هند.

میشرا می‌گوید، قبل از تکمیل پل‌های یامونا در الله آباد و دهلی، راه‌آهن هند شرقی «رود بزرگ سونه» را در بیهار، با یک پل آهنی بر روی آن که در سال 1863 به روی آن باز شد، «فتح کرده بود، و افزود، این پل در نظر گرفته شده است. “یکی از بزرگترین شاهکارهای مهندسی راه آهن” در آن دوران.

او گفت که درس های آموخته شده در ساخت پل سونه باید در ساخت پل ها در الله آباد و دهلی مفید بوده باشد. از آغاز فروتنانه‌اش در سال 1854 با خط کوچکی که هورا و هوگلی را به طول 24 مایل به هم متصل می‌کرد، EIR هم از نظر اندازه و هم از نظر محبوبیت افزایش یافت، زیرا روزها را به ساعت‌ها برای سفر مردم کاهش می‌داد و روش حمل‌ونقل بسیار ارزان‌تر و ایمن‌تری نسبت به جاده یا جاده نشان می‌داد. میشرا افزود: رودخانه.

در حالی که پل جدید یامونا در دهلی از سال 2004 در دست ساخت است، به موازات پل قدیمی، نوستالژی و جذابیت دوران استعمار مرتبط با “لوهی کا پول” شهر همچنان باقی خواهد ماند.

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances