نخست وزیر ژاپن پس از انفجار در حین سخنرانی خود تخلیه شد | اخبار جهان

دهلی نو: خبرگزاری PTI گزارش داد که انفجار مهیبی در بندری در غرب ژاپن در جریان سفر نخست وزیر فومیو کیشیدا رخ داد، اما تلفات جانی نداشت. کیشیدا در حال بازدید از بندر سایکازاکی در استان واکایاما بود تا نامزد حزب حاکم خود در انتخابات محلی را تشویق کند.

PTI به نقل از NHK گفت که درست قبل از اینکه او سخنرانی خود را آغاز کند، انفجاری رخ داد. مردی که گمان می‌رود مظنون باشد در صحنه دستگیر شد و تصاویر NHK نشان می‌دهد که چند افسر پلیس لباس شخصی و لباس شخصی دور مرد جمع شده‌اند و او را روی زمین فشار می‌دهند.

خبرگزاری IANS به نقل از رسانه محلی کیودو نیوز گزارش داد که یک “بمب دودزا” آشکار به سمت نخست وزیر پیش از سخنرانی برنامه ریزی شده وی در بندر سایکازاکی در استان واکایاما پرتاب شد.

نخست وزیر در حال مبارزات انتخاباتی میان دوره ای مجلس نمایندگان برای واکایاما شماره بود. 1 منطقه. این حادثه 9 ماه پس از ترور شینزو آبه، سلف کیشیدا در حین سخنرانی در مبارزات انتخاباتی رخ داد.

ترور شینزو آبه

شینزو آبه 67 ساله در نارا در غرب ژاپن هنگام سخنرانی در مبارزات انتخاباتی از پشت مورد اصابت گلوله قرار گرفت. او را با هواپیما به بیمارستان منتقل کردند اما نفس نمی کشید و قلبش از کار افتاده بود. بعداً در بیمارستان مرگ او اعلام شد. آبه پیش از اینکه در سال 2020 به دلایل سلامتی از قدرت کناره گیری کند، با سابقه ترین رهبر ژاپن بود.

شینزو در یک برنامه در شهر نارا در ساعت 11:30 صبح به وقت محلی ژاپن سخنرانی می کرد. در آن زمان ضارب شلیک کرد. شینزو آبه، باسابقه ترین نخست وزیر ژاپن به زمین افتاد. او با حالت خونی در بیمارستان بستری شد. قاتل بلافاصله دستگیر شد.

همه جهان در مورد حمله مرگبار شهر نارا ژاپن عزادار شدند. نخست وزیر نارندرا مودی نیز در غم از دست دادن «دوست عزیز» شینزو آبه عزادار شد. مودی روز شنبه به دلیل مرگ نخست وزیر سابق ژاپن یک روز عزای عمومی اعلام کرد. نخست وزیر پس از مرگ شینزو این را در توییتر اعلام کرد.

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبردانشگاهGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channel