نظر | متحدین دیسانتیس تصرف خصمانه یک کالج لیبرال را طراحی می کنند

روفو اغلب از “راهپیمایی طولانی در میان نهادها” صحبت می کند، عبارتی که رودی دوتشکه سوسیالیست آلمانی در سال 1967 ابداع کرد اما اغلب به آنتونیو گرامشی کمونیست ایتالیایی نسبت داده می شود. چپ جدید نسل دوتشکه که به امید انقلاب قریب الوقوع خنثی شده بود، در عوض به دنبال نفوذ به نهادهای سیاسی و فرهنگی بود و در درون سیستم برای تغییر مفروضات اساسی جامعه غربی کار می کرد. به گفته او، روفو تلاش می‌کند «استراتژی‌ها و اصول چپ گرامشیان را بدزدد و سپس نوعی واکنش ضدانقلابی به راهپیمایی طولانی را از طریق نهادها سازمان‌دهی کند».

این پروژه بزرگ دارای چندین بخش است. روفو در دامن زدن به جنگ‌های فرهنگی آموزش عمومی بی‌نظیر بوده است، و خشم را ابتدا علیه نظریه نژادی انتقادی و سپس علیه تدریس در مورد مسائل LGBTQ برانگیخته است. امسال، او توجه خود را به برنامه های تنوع، برابری و فراگیری معطوف کرده است و به همراه همکارانش در موسسه منهتن، به زودی از قانون مدلی برای لغو چنین برنامه هایی در مدارس دولتی رونمایی خواهد کرد. در کالج جدید، او فرصتی را برای ایجاد نوع جدیدی از مؤسسات آموزشی می بیند تا جایگزین مؤسساتی شود که سعی در نابودی آنها دارد. وقتی صحبت کردیم، او برنامه های خود را با تصاحب توییتر توسط ایلان ماسک مقایسه کرد.

روفو گفت که اواخر این ماه با “تیم فرود” اعضای هیئت مدیره، وکلا، مشاوران و متحدان سیاسی به نیوکالج سفر خواهد کرد. او گفت: “ما قصد داریم یک بازسازی از بالا به پایین انجام دهیم.” با توجه به اینکه هیلزدیل، الگوی این کالج بازسازی شده، از نزدیک با دولت ترامپ برای ایجاد یک برنامه درسی «آموزش میهنی» همکاری کرد، این طرح جامع احتمالاً بر پیروزی آمریکا سنگین خواهد بود. روفو امیدوار است به سرعت حرکت کند و گفت که بخش‌های دانشگاهی مدرسه “در 120 روز آینده بسیار متفاوت به نظر خواهند رسید.”

ارزش‌های افرادی که قبلاً در کالج جدید هستند برای روفو که مانند چندین معتمد جدید دیگر در فلوریدا زندگی نمی‌کند، اهمیت چندانی ندارد. روفو در مورد دانشجویان فعلی کالج جدید که دقیقاً آن را به دلیل فرهنگ مترقی خود انتخاب کردند، گفت: “ما خوشحالیم که با آنها کار می کنیم تا نیوکالج را به مکانی عالی برای ادامه تحصیل تبدیل کنیم. یا خوشحال می شویم که با آنها همکاری کنیم تا به آنها کمک کنیم چیزی را پیدا کنند که مناسب تر است.”

البته، همانطور که هم انقلابیون چپ و هم استعمارگران طی سال‌ها آموخته‌اند، جایگزینی یک فرهنگ با فرهنگ دیگر می‌تواند سخت‌تر از حد انتظار باشد. دانشجویان جدید ممکن است بی سر و صدا نروند. استیو شیپمن، استاد شیمی فیزیک و رئیس اتحادیه دانشکده، خاطرنشان می‌کند که اساتید مستقر تحت پوشش قرارداد جمعی هستند که اخراج آنها را دشوار می‌کند مگر اینکه دلیلی وجود داشته باشد. شیپمن گفت افرادی مانند روفو “برای تاثیرگذاری اظهاراتی می کنند.” و من واقعاً نمی‌دانم که برخی از این اظهارات چقدر قابل اجرا هستند.»

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

تماس با ما