نظر | وقتی یک بادام 3.2 گالن آب می خورد

کوهپایه‌های ریو ورد، آریز.

وقتی با مردم در خانه‌هایشان اینجا مصاحبه می‌کردم، حوصله نداشتم از آنها بپرسم که آیا می‌توانم از حمام استفاده کنم. هیچ آبی برای صرفه جویی وجود ندارد، بنابراین برخی از خانواده ها فقط یک بار در روز شستشو می دهند.

در مورد دوش‌ها، آنها جیره‌بندی و زمان‌بندی شده‌اند: «شما وارد می‌شوید، صابون می‌خورید، آب را خاموش می‌کنید، و بعد از پایان کار، آب را روشن می‌کنید و می‌شویید، و سپس بیرون می‌روید. کودی ریم، که در ساخت و ساز کار می کند، گفت.

همه اینها به این دلیل است که امسال پس از اینکه شهر اسکاتسدیل این منطقه را از آبی که تامین کرده بود، قطع کرد، آب در اینجا کمیاب شده است. گفت که باید آب را برای ساکنان خود صرفه جویی کند. بحران حاصله در این کوهپایه‌های خارج از فونیکس، نگاهی اجمالی به آنچه بیشتر آمریکایی‌ها ممکن است با آن مواجه شوند، ارائه می‌دهد، مگر اینکه نحوه مدیریت آب را دوباره پیکربندی کنیم.

این یک بحران در سراسر غرب است، زیرا غرب بر روی آب ارزان ساخته شده است که در حال حاضر با کمبود قیمت و استفاده بیش از حد رو به اتمام است، همانطور که تغییرات آب و هوایی خشکسالی را تشدید می کند.

آریزونا بازنشستگان را با زمین‌های گلف سرسبز فریب می‌دهد، که گاهی به 200 میلیون گالن آب در هر زمین گلف 18 سوراخ در طول یک سال نیاز دارند. اما مصرف کننده بزرگ آب، خانوارها، چمن های وسیع، فواره ها، صنعت یا زمین های گلف نیستند. کشاورزی است

یک مطالعه نشان داد که 88 درصد آب در 17 ایالت غربی توسط کشاورزی استفاده می شود. تنها 7 درصد آن توسط خانوارها مصرف شده است. مزارع یونجه به تنهایی تقریباً سه برابر همه خانوارها آب می خورد.

طبق یک مطالعه در سال 2019، کالیفرنیا مقدار زیادی بادام تولید می کند که برای هر بادام حدود 3.2 گالن آب می بلعد.

محققان می گویند که جنوب غرب در حال تجربه یک خشکسالی بزرگ است که بدترین خشکسالی حداقل در 1200 سال اخیر است. چاه ها تا شمال اورگان در حال خشک شدن هستند و دریاچه نمک بزرگ در یوتا دو سوم کوچک شده است.

زمستان و بهار مرطوب امسال مهلتی به همراه داشته است، اما غرب این فرصت را برای ایجاد یک رژیم جدید آب از دست می دهد – زیرا سیاستمداران کمی می خواهند کاهش دردناک اما ضروری را در کشاورزی و سایر مصارف اعمال کنند.

من به کوهپایه‌های ریو ورد آمدم تا یاد بگیرم وقتی دیگر نمی‌توان آب را عادی تلقی کرد، گذراندن چه شرایطی دارد. بسیاری از خانه‌ها در اینجا آب را از مخازن زیرزمینی 5000 گالن دریافت می‌کردند که ماهی یک‌بار توسط کامیون‌های اسکاتسدیل پر می‌شد، به قیمت حدوداً 4 سنت در هر گالن. (در بیشتر کشور، قبض آب کمتر از یک پنی در گالن است.)

از زمانی که اسکاتسدیل منطقه را قطع کرده است، کامیون‌های آب از دورتر آب را حمل می‌کنند و صاحبان خانه برای هر گالن 11 سنت می‌پردازند. ریم می بیند که قبض آب او به سطحی می رسد که تصورش را نمی کرد.

او گفت: «پنج برابر قبض برق من. “تقریبا برابر با وام مسکن من است.”

در همین حال، رودخانه کلرادو – خون حیات غرب، تامین کننده بیش از یک سوم آب آریزونا، همراه با مقادیر قابل توجهی برای کالیفرنیا، نوادا و سایر ایالت ها – رو به پایان است.

دولت بایدن پیشنهاد داده است با کاهش یک‌چهارم سهم‌های کالیفرنیا، آریزونا و نوادا، آنچه را که از رودخانه باقی مانده است، نجات دهیم.

یک مشکل اصلی این است که آب بر اساس قیمت بازار تخصیص نمی‌یابد، بلکه به‌طور ناکارآمد از طریق انبوهی از حقوق آبیاری که عمدتاً بر اساس اولویت اول اعطا می‌شود، تخصیص می‌یابد. این آب آنقدر ارزان است که تلاش چندانی برای صرفه جویی یا توسعه نوآوری های فنی برای استفاده کمتر از آب وجود دارد.

بسیاری از کمبودها ناپدید می شوند اگر آب به اندازه کالاها در اقتصاد بازار جیره بندی شود، بر اساس قیمت: کشاورزان اگر مجبور به خرید 3.2 گالن آب به نرخ بازار برای تولید هر بادام باشند، باغ های بادام را آبیاری نمی کنند.

ما عمدتاً یک اقتصاد بازار هستیم، اما تخصیص آب شبیه سیستم شوروی دهه 1970 است، با همان فقدان سیگنال های قیمتی و در نتیجه همان ناکارآمدی. هرگونه منطقی‌سازی سیستم و افزایش هزینه‌های آبیاری آزاردهنده خواهد بود – در نظر بگیرید خانواده‌ای مزرعه‌دار که برای کاشت یک باغ بزرگ بادام بدهکار شده‌اند – اما هیچ مسیر معقول دیگری وجود ندارد.

خارج از اسکاتسدیل، کارن نبیتی و همسرش در خانه‌ای رویایی زندگی می‌کنند که برای خود در زمینی زیبا و دردناک پنج هکتاری از بیابان ساخته‌اند. اما پر کردن مخزن آب او اکنون سه برابر گران‌تر از شش ماه پیش است، و او نگران است که قیمت‌ها هنوز بسیار بالاتر رود.

حالا یک سطل قرمز در سینک خانواده وجود دارد: هر بار که دست‌های خود را می‌شویند، آب سطل را ذخیره می‌کنند و از آن برای شستشوی توالت استفاده می‌کنند. او برای تمیز کردن موهایش از شامپو خشک، پودر استفاده می کند.

او پس از اینکه همسایه ای 1300 فوت حفاری کرد و آب پیدا نکرد، از ایده چاه دست کشید. یکی از بزرگترین نگرانی های او آتش سوزی در جنگل است. برای او روشن نیست که آب برای مبارزه با آتش از کجا می آید، و صحرا به زودی مانند چوب خشک می شود.

آب مانند هوا است: ما آن را بدیهی می دانیم، تا زمانی که آنجا نباشد. و اگر تصمیمات سختی را در سراسر غرب برای تخصیص منطقی‌تر آب نگیریم، طبیعت از گرفتن آنها برای ما تردید نخواهد کرد.

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

تماس با ما