نظر | پوتین و نتانیاهو نشان دادند که چرا اتفاقات بد برای رهبران بد می افتد

چیزی که برای من جالبتر است این است که چگونه نتانیاهو و پوتین هر کدام ارتش خود را اشتباه خوانده اند. پوتین مجبور است برای تحمل بار سنگین جنگ خود در اوکراین به طور فزاینده ای به محکومان و مزدوران تکیه کند، در حالی که ده ها هزار مرد روسی برای فرار از سربازی او به خارج از کشور گریخته اند.

در اسرائیل، خلبانان نیروی هوایی، پزشکان ارتش و جنگجویان سایبری همگی هشدار داده اند که نیروهای دفاعی اسرائیل قرار نیست فقط به یک دیکتاتور اسرائیل سلام کنند. سه افسر ارشد بازنشسته به رهبری جواب روزنبرگ، معاون سابق تحلیلگر اطلاعات ارتش اسرائیل، که این هفته به واشنگتن سفر کردند تا تلاش کنند از کمک آمریکا برای توقف کودتای اسلوموشن نتانیاهو کمک بگیرند، هستند.

همانطور که موشه یعلون، وزیر دفاع سابق نتانیاهو و رئیس سابق ستاد ارتش، اخیراً در یک گردهمایی در تل آویو گفت: «طبق تجربه شخصی من به عنوان یک سرباز و فرمانده، اگر خدای ناکرده اسرائیل به دیکتاتوری تبدیل شود، ما به اندازه کافی سرباز نخواهیم داشت که آماده باشند جان خود را برای دفاع از کشور فدا کنند و این امر تهدیدی وجودی برای کشور اسرائیل خواهد بود. ما فقط باید عملکرد ضعیف نیروهای مسلح پوتین، فاقد روحیه و عدم اعتماد به دیکتاتور و مسیر او را تماشا کنیم، تا ببینیم دیکتاتوری با یک ارتش چه می کند.

در نهایت، هم پوتین و هم نتانیاهو سرعتی را که گله الکترونیکی سرمایه‌گذاران جهانی در پی رفتار بی‌ملاحظه‌شان از کشورهایشان خارج می‌شوند، کاملاً دست کم گرفتند. بر اساس پایگاه داده بازارهای اف دی ای فایننشال تایمز، سال گذشته تنها 13 پروژه سرمایه گذاری مستقیم خارجی در روسیه ردیابی شد که “پایین ترین سطح از زمان شروع رکوردها در سال 2003”.

آساف راپاپورت، یکی از بنیانگذارترین استارت‌آپ‌های اسرائیلی، شرکت امنیت ابری با ارزش 10 میلیارد دلار، در هنگام صبحانه در واشنگتن به من گفت که جامعه فناوری اسرائیل «می‌تواند از قیام‌های فلسطینی، بمب‌گذاران انتحاری و حماس جان سالم به در ببرد. موشک های تل آویو». اما از نظر اقتصادی، تهدیدی برای قوه قضاییه مستقل اسرائیل «نمی‌تواند دوام بیاورد». سرمایه گذاران خارجی او فقط به او گفتند که آخرین دور سرمایه خود، 300 میلیون دلار، را در اسرائیل بانکی نکند. وی افزود که در ادامه، تعداد بیشتری از استارت آپ های اسرائیلی به عنوان شرکت های دلاور ثبت نام خواهند کرد، نه اسرائیلی.

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

تماس با ما