نمایشگاه های پاریس برای دیدن در سال 2023

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

پاریس برای سال جدید نمایشگاه‌هایی آماده می‌شود که باید از آن دیدن کنید، از فرصتی نادر برای تماشای تابوت فرعون رامسس دوم تا “تجربه” هری پاتر یا شیرجه عمیق به امپرسیونیست‌های رقیب ادوارد مانه و ادگار دگا.

موزه پابلو پیکاسو 50 سال از مرگ این هنرمند را جشن می گیرد و مرکز پمپیدو تأثیرات ادبی الهام بخش موسیقی سرژ گینزبورگ را بررسی می کند. بسیاری از نمایشگاه‌های امسال تجربه‌های همهجانبه‌ای هستند، زیرا مکان‌ها به دنبال راه‌های جدید و خلاقانه برای نزدیک شدن به آثار کلاسیک هستند.

سرژ گینزبورگ – Le mot exact (کلمه کامل)

سرژ گینزبورگ، خواننده و آهنگساز فرانسوی و همراه انگلیسی اش جین بیرکین، در 21 ژانویه 1969 گرفته شده است.
سرژ گینزبورگ، خواننده و آهنگساز فرانسوی و همراه انگلیسی اش جین بیرکین، در 21 ژانویه 1969 گرفته شده است. خبرگزاری فرانسه

رابطه ترانه سرای افسانه ای فرانسوی با ادبیات در این نمایشگاه در کتابخانه عمومی مرکز پمپیدو مورد بررسی قرار گرفته است. برای اولین بار، دست نوشته هایی از خانه گینزبورگ در خیابان دو ورنوی در پاریس در کنار کتاب هایی از مجموعه شخصی او به نمایش گذاشته می شود. گینزبورگ که در طول زندگی حرفه‌ای خود بیش از 500 آهنگ نوشت، با اشعاری که عمیقاً تحت تأثیر ادبیات و شعر قرار گرفته بود، یکی از واژه‌سازان و ملودیست‌های بزرگ فرانسه به شمار می‌رود.

Serge Gainsbourg – Le mot exact در مرکز پمپیدو از 25 ژانویه تا 8 مه اجرا می شود.

زنله موهولی

عکسی از هنرمند آفریقای جنوبی Zanele Muholi، به نام Bester V، Mayotte، که توسط بسته مطبوعاتی Maison Européenne de la Photographie ارائه شده است.
عکسی از هنرمند آفریقای جنوبی Zanele Muholi، به نام Bester V، Mayotte، که توسط بسته مطبوعاتی Maison Européenne de la Photographie ارائه شده است. © زنله موهولی

بیش از 200 عکس، ویدئو، اینستالیشن و مواد آرشیو در اولین بازنگری فرانسوی در تاریخ عکاسی بین‌المللی، Zanele Muholi، به نمایش گذاشته می‌شود. بسیاری از سوژه‌های Muholi تبعیض را تجربه کرده‌اند، و آثار این هنرمند از فعالیت‌های آن‌ها برای جامعه سیاه‌پوست LGBTQIA+ جدایی‌ناپذیر است. موهولی در پرتره های برجسته ای که کلیشه ها را به چالش می کشد، بر فردیت، زیبایی و شوخ طبعی تاکید می کند.

زنله موهولی در Maison Européenne de la Photographie از 1 فوریه تا 21 مه اجرا می شود.

شاگال، پاریس – نیویورک

نقاشی های مارک شاگال قرار است در این نمایشگاه دیجیتالی که طرح ها، انیمیشن، موسیقی و روایت را در هم می آمیزد، زنده شوند. این تجربه غوطه‌ور، رابطه‌ی هنرمند روسی را با دو شهر که عمیقاً بر زندگی و هنر او تأثیر گذاشت، بررسی می‌کند: پاریس، شهری که او برای زندگی در آن انتخاب کرد، و نیویورک، جایی که این هنرمند یهودی روسی هفت سال را در تبعید از فرانسه اشغالی در طول جنگ جهانی گذراند. II.

شاگال، پاریس – نیویورک در Atelier des Lumières از 17 فوریه تا 7 ژانویه 2024 اجرا می شود.

جشن پیکاسو، مجموعه رنگ می گیرد

هنرمند اسپانیایی پابلو پیکاسو در خانه و استودیوی خود در موژین، جنوب فرانسه، در 13 اکتبر 1971 تصویر شده است.
هنرمند اسپانیایی پابلو پیکاسو در خانه و استودیوی خود در موژین، جنوب فرانسه، در 13 اکتبر 1971 تصویر شده است. © رالف گاتی، AFT

به مناسبت 50 سال از مرگ پابلو پیکاسو، موزه همنام او در پاریس از پل اسمیت طراح بریتانیایی دعوت کرده است تا بر نمایشگاه منحصر به فردی که مجموعه دائمی موزه را در نوری جدید به نمایش می گذارد، نظارت کند. با تمرکز بر رنگ، بازدیدکنندگان می توانند انتظار داشته باشند که برداشتی تازه از شاهکارهای شناخته شده یکی از جسورترین و پرکارترین هنرمندان قرن بیستم ببینند.

جشن پیکاسو، این مجموعه در موزه ملی پیکاسو-پاریس که از ۷ مارس تا ۲۷ اوت برگزار می‌شود، رنگ به خود می‌گیرد.

موچای ابدی

اثری هنری از هنرمند چک آلفونس موچا که به دلیل پیشگامی در سبک آرت نوو در اواخر دهه 1800 شهرت دارد.
اثری هنری از هنرمند چک آلفونس موچا که به دلیل پیشگامی در سبک آرت نوو در اواخر دهه 1800 شهرت دارد. © Grand Palais Immersive Press Pack

تصاویر سبک آلفونس موچا به تعریف هنر نو و دوران خوش‌الپوک پاریس آمده‌اند. این هنرمند چک در پایتخت فرانسه زندگی می‌کرد و به عنوان طراح پوستر کار می‌کرد و سبک خاص خود را توسعه می‌داد و از فرم‌های طبیعی و زیبایی زنانه تجلیل می‌کرد. این نمایشگاه همهجانبه داستان خود موچا، شناخته شده ترین آثار او و تأثیر ماندگار او را پوشش خواهد داد.

Eternel Mucha در Grand Palais Immersive از 22 مارس تا 5 نوامبر اجرا می شود.

مانه / دگا

مردم در روز چهارشنبه 2 دسامبر 2009 بیرون از موزه اورسی پاریس منتظر می مانند.
مردم در روز چهارشنبه 2 دسامبر 2009 بیرون از موزه اورسی پاریس منتظر می مانند. © Remy de la Mauviniere, AP

معاصران، دوستان و رقبای خود ادوارد مانه و ادگار دگا در اواخر دهه 1860 تا 1880 با به تصویر کشیدن زندگی روزمره در کافه ها، تئاترها و زمین های مسابقه، انقلابی در نقاشی ایجاد کردند. اگرچه آنها اشتراکات زیادی داشتند، از جمله تأثیر غیرقابل انکاری بر جنبش امپرسیونیستی، این نمایشگاه به بررسی این موضوع می پردازد که چگونه تفاوت های آنها در خلق و خو و سبک بر کار خلاقانه و حرفه آنها تأثیر گذاشته است.

Manet / Degas در Musée d’Orsay از 28 مارس تا 23 ژوئیه اجرا می شود.

Basqueit x Warhol، یک چهارراه اصلی (با چهار دست)

اندی وارهول و ژان میشل باسکیا با هم جلوی یک تابلو می‌نشینند.
اندی وارهول و ژان میشل باسکیا با هم جلوی یک تابلو می‌نشینند. © Fondation Louis Vuitton Press Pack

بنیاد لویی ویتون در ادامه نمایشگاه انفرادی خود در سال 2018 که به نقاش آمریکایی ژان میشل باسکیا اختصاص داشت، دومین نمایشگاه خود را به همکاری او با هنرمند پاپ اندی وارهول اختصاص داده است. این زوج در دهه 1980 روی 160 بوم با هم کار کردند و سبک های هنری متفاوت و دیدگاه های خلاقانه خود را با هم تطبیق دادند. آثار مجزای هر هنرمند نیز در کنار دیگرانی که نمایانگر صحنه هنری مرکز شهر نیویورک در آن دوران هستند، از جمله کیت هرینگ، جنی هولزر و مایکل هالزبند به نمایش گذاشته می‌شوند.

Basqueit x Warhol، یک چهارراه اصلی در Fondation Louis Vuitton از 5 آوریل تا 28 اوت اجرا می شود.

Ramsès et l’or des pharons (رامسس و طلای فراعنه)

جذابیت ستاره ای این نمایشگاه در پارک دو لا ویلت، فرصت دیدن تابوت رامسس دوم است که توسط دولت مصر به فرانسه امانت داده شده است. هنر و فرهنگ مصر که اغلب به عنوان بزرگترین فرعون دوران خود شناخته می شود، تحت حکومت او شکوفا شد، زیرا او سلطنت خود را وقف ساختن شهرها، معابد و بناهایی کرد که بسیاری از آنها هنوز پابرجا هستند. جواهرات مصر باستان، ماسک‌ها و آثار باستانی از داخل مقبره‌ها با قدمت بیش از 3000 سال نیز به نمایش گذاشته خواهد شد.

Ramsès et l’or des pharons در Grand Halle de la Villette از 7 آوریل تا 6 سپتامبر اجرا می شود.

هری پاتر، L’Exposition

بازدیدکنندگان یک فیلم در داخل هری پاتر: نمایشگاه را بررسی می کنند.
بازدیدکنندگان یک فیلم در داخل هری پاتر: نمایشگاه را بررسی می کنند. © S. Ramones، هری پاتر نمایشگاه

هری پاتر: این نمایشگاه پس از نمایش در ایالات متحده و آسیا در آوریل امسال در پاریس افتتاح می شود. این تجربه همهجانبه قرار است تا Potterverse را با فرصتی برای کشف مجموعه‌های خیره‌کننده از فیلم‌ها، مرتب شدن در خانه هاگوارتز و دیدن وسایل و لباس‌های معروف از نزدیک زنده کند. برای طرفداران کتاب و فیلم ضروری است.

هری پاتر، L’Exposition در پاریس Exo Porte de Versailles از 21 آوریل اجرا می شود.

گنجینه نوتردام در موزه لوور

کلیسای نوتردام در پاریس، فرانسه.
کلیسای نوتردام در پاریس، فرانسه. © FRANCE 24

در پاییز موزه لوور میزبان برخی از گنجینه های گرانبها خواهد بود که از آتش سوزی نوتردام در سال 2019 جان سالم به در بردند. این نمایشگاه که در حال حاضر به روی عموم بسته است و در حال بازسازی است، فرصتی منحصر به فرد برای دیدن آثار باستانی از جمله نقاشی‌ها، نسخه‌های خطی و حکاکی‌هایی است که تاریخ کلیسای جامع معروف را نشان می‌دهند.

Le Trésor de Notre-Dame at Musée du Louvre از 19 اکتبر تا 19 فوریه 2024 اجرا می شود. (توجه: هنوز پیوند رسمی موجود نیست

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialdigital currency channelدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما