هائیتی: اعضای مظنون باند توسط جمعیت در پورتو پرنس مورد حمله قرار گرفتند و کشته شدندCNN

به گفته مقامات، بیش از 12 نفر روز دوشنبه توسط جمعیتی در پورتو پرنس، پایتخت هائیتی، به ظن عضویت باند، لینچ شدند.

ویدئویی از رویترز و خبرگزاری فرانسه اجساد سوخته و سوخته شده با لاستیک‌های اطراف آنها و تجمع جمعیت در نزدیکی منطقه را نشان می‌دهد. ساکنانی که با رویترز و خبرگزاری فرانسه جلوی دوربین صحبت کردند، گفتند که معتقدند قربانیان اعضای باند بوده اند.

“ساعت 3 صبح بود. گروهک ها به ما حمله کردند. تیراندازی بود، تیراندازی. یکی از ساکنان محلی به خبرگزاری فرانسه گفت: این محله یک منطقه آرام است، همه مردم اطراف آن شهروندانی آرام هستند.

بر اساس بیانیه پلیس ملی هائیتی، قبل از قتل، پلیس ملی هائیتی قربانیان را در یک مینی بوس در محله Canape-Vert متوقف و بازرسی کرده بود و اسلحه و سایر تجهیزات را ضبط کرده بود.

در این بیانیه آمده است: «بیش از 12 نفر از افرادی که سوار بر این وسیله نقلیه بودند متأسفانه توسط اعضای جمعیت به قتل رسیدند.

دودهایی که در کمون تورگو در پورتو پرنس، هائیتی در جریان خشونت‌های گروه‌های تبهکار در 24 آوریل 2023 مشاهده شد.

یک ساکن 15 ساله هائیتی به خبرگزاری فرانسه گفت: “اگر گروه ها بیایند به ما حمله کنند، ما از خود دفاع خواهیم کرد، ما سلاح های خودمان را داریم، ماچت های خود را داریم، سلاح های آنها را می گیریم، ما فرار نمی کنیم.”

“ما چیز زیادی نمی خواهیم. اعضای باند به منطقه حمله کرده اند. ما از پلیس می خواهیم که با آنها مقابله کند. ما سر خودمونیم ما چیزی نداریم.» دیگری گفت. ساکن افزود که اعضای مظنون باند اوایل صبح روز دوشنبه حوالی ساعت 2 بامداد به محله “تهاجم” کردند.

آریل هنری، نخست وزیر هائیتی روز دوشنبه در توئیتی از پلیس هائیتی به دلیل عملیات اخیر در جهت بازگرداندن “نظم و صلح در شهرها و محله های ما” تحسین کرد.

هنری نوشت: ما با هم مشکلات مربوط به امنیت را حل خواهیم کرد تا به جلو برویم

باندها بخش های وسیعی از پورت او پرنس را کنترل می کنند و ساکنان را با خشونت شدید رنج می برند، زیرا مردم هائیتی نیز با فقر شدید و بحران انسانی دست و پنجه نرم می کنند.

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبردانشگاهGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channel