هیئت منصفه می‌گوید تسلا باید 3.2 میلیون دلار به دلیل رفتار نژادپرستانه به کارگر بپردازد

هیئت منصفه فدرال در سانفرانسیسکو روز دوشنبه تسلا را به پرداخت حدود 3.2 میلیون دلار به یک مرد سیاهپوست متهم کرد که خودروساز را به نادیده گرفتن آزار نژادی متهم کرده بود که هنگام کار در کارخانه خود در کالیفرنیا با آن مواجه شده بود.

این جایزه بسیار کمتر از 137 میلیون دلاری بود که هیئت منصفه دو سال پیش، عمدتاً برای خسارات تنبیهی، اعطا کرد. قاضی در آن محاکمه بعداً این رقم را به 15 میلیون دلار کاهش داد و شاکی اوون دیاز را بر آن داشت تا این مبلغ را در یک محاکمه جدید به چالش بکشد.

اما به جای پول بیشتر، او با پول کمتری خواهد آمد. پس از یک محاکمه پنج روزه، هیئت منصفه 3 میلیون دلار به عنوان غرامت مجازات و 175000 دلار به عنوان خسارت غیراقتصادی گذشته و آینده تعیین کرد.

آقای. دیاز گفت که در سال‌های 2015 و 2016 زمانی که به عنوان پیمانکار در کارخانه تسلا در فرمونت، نزدیک سانفرانسیسکو کار می‌کرد، بارها مورد تجاوزات نژادپرستانه قرار گرفت. او گفت که در آنجا، یک سرپرست و سایر همکاران اغلب از توهین‌های نژادپرستانه استفاده می‌کردند، از جمله در اشاره به به او. او گفت که کارمندان همچنین القاب نژادی می نوشتند و نمادها و کاریکاتورها را در اطراف کارخانه می کشیدند.

آقای. دیاز گفت که این جرایم عاطفی بر او وارد کرده است و او آنها را مورد توجه شرکت قرار داده است، اما تسلا برای رسیدگی به آنها کم کاری کرده است. او گفت که تا زمانی که پسرش در کارخانه مشغول به کار شد و با برخورد مشابهی مواجه شد، خصومت ها را تحمل کرد.

برنارد الکساندر، یکی از آقایان، “رواج استفاده از کلمه N در محل کار تسلا نشان می دهد که آنها به احساس کارکنان آفریقایی آمریکایی خود اهمیت نمی دادند.” وکلای دیاز در آخرین محاکمه در بحث پایانی گفتند. این یک توهین کامل به هر آمریکایی آفریقایی تبار در محل کار بود.»

وکلای تسلا پیشنهاد کردند که آقای. دیاز تأثیر و میزان آزار و اذیت نژادی را که با آن روبرو شده بود اغراق کرده بود و هیئت داوران را تشویق می کرد تا جایزه خسارت را به حداقل برسانند.

اما مسئولیت این شرکت به دلیل تحت فشار قرار دادن آقای. دیاز به یک محیط کاری خصمانه و شکست در جلوگیری از آزار و اذیت نژادی مورد محاکمه قرار نگرفت. قاضی ویلیام اچ اوریک در دستورالعمل ارائه شده به هیئت منصفه گفت که این قبلا “به طور قطعی مشخص شده بود.” در عوض، مسئولیت هیئت منصفه تعیین این بود که چقدر آقای. دیاز بدهکار بود.

قاضی اوریک نیز ریاست دادگاه اصلی را بر عهده داشت.

پس از آزمایش سال 2021، رئیس منابع انسانی تسلا گفت که این شرکت در پاسخ به آقای تسلا دو پیمانکار را اخراج و دیگری را تعلیق کرده است. شکایت های دیاز مدیر اجرایی اذعان کرد که این شرکت در سال‌های 2015 و 2016 “بی‌نقص” نبود، اما گفت که از آن زمان تاکنون راه طولانی را طی کرده است.

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبردانشگاهGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channel