(ویدئو) رباتی که تست کووید-19 را در 35 ثانیه انجام می دهد

فرارو-ربات تشخیص کووید-19 و برنامه های رباتیک مرتبط با مراقبت های بهداشتی یک چهارم از 36 دستگاه جدیدی را تشکیل می دهند که در کنفرانس سالانه ربات های جهانی در پکن ارائه شدند. این مقیاس، فوریت قرار دادن ربات‌ها در خط مقدم کمک به مردم برای انجام اقدامات کنترل کووید-19 را نشان می‌دهد که در سراسر چین اجرا می‌شود.

لطفا فرار کنید ربات جدیدی که توسط شرکت علوم و صنعت هوافضای چین (CASIC) طراحی شده است، می تواند آزمایش کووید-19 را در 35 ثانیه انجام دهد.

به گفته «وانگ شونوی» رئیس مرکز نوآوری فناوری CASIC، این ربات به زودی می تواند توسط اداره کل گمرک پکن برای آزمایش مسافران خطوط هوایی خارجی مورد استفاده قرار گیرد. کار روی این ربات در سال 2020 آغاز شد و وانگ می گوید که این ربات باید بر چندین چالش از جمله تنظیم قدرت بازوی رباتیک هنگام لمس گلوی فرد و ضدعفونی کامل پس از هر آزمایش قبل از قرار گرفتن در معرض عموم غلبه کند.

آزمایش های کووید-19 بخشی از سیاست های چین برای مقابله با کووید-19 است. شهرهای بزرگی مانند پکن، شانگهای و شنژن از مردم می‌خواهند قبل از ورود به مکان‌های عمومی آزمایش کووید-19 را انجام دهند و نتایج را ثبت کنند. پس از انجام آزمایشات، خستگی کارگران با 19 کووید پیش بود. استقرار رباتی برای انجام این آزمایش‌ها نه تنها کارگران خط مقدم را از چنین مشاغل پر استرس و تکراری رهایی می‌بخشد، بلکه می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به این بیماری در کارگران کمک کند.

منبع: scmp

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

تماس با ما