کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل اخراج اجباری خانواده های فلسطینی را محکوم می کنند

در یک بیانیه خبری منتشر شده توسط دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد (OHCHR)، کارشناسان گفتند که دیدن یک زوج مسن فلسطینی به نام های نورا غیث و مصطفی سب لبان از خانه خانوادگی خود که در آن زندگی می کردند، “عمیقاً تکان دهنده و دلخراش” بود. زندگی می کنند و فرزندان خود را بزرگ می کنند.

“ماشین آلات آپارتاید در حال کار”

کارشناسان از جمله فرانچسکا آلبانیز، گزارشگر ویژه اوضاع، «همانطور که بارها گفته‌ایم، اخراج اجباری فلسطینی‌ها در اورشلیم شرقی بخشی از دستگاه آپارتاید اسرائیل در کار است که برای تحکیم مالکیت یهودیان بر بیت‌المقدس و تسلط نژادی بر جمعیت شهر طراحی شده است». حقوق بشر در سرزمین فلسطین اشغالی از سال 1967، گفت.

بر اساس این خبر، پلیس اسرائیل نورا غیث و مصطفی سب لبان را در ساعات اولیه 11 جولای از خانه خود در شهر قدیمی اورشلیم بیرون کرد.

طبق گزارش ها، خانواده غیث-سبب لبان که از سال 1953 اجاره نامه حفاظت شده این خانه را داشتند، طبق گزارش ها با آزار و شکایت های مداوم مقامات اسرائیلی و شهرک نشینانی که به دنبال تصرف خانه هایشان بر اساس یک قانون ذاتاً تبعیض آمیز که در مورد فلسطینیان در اورشلیم شرقی اعمال می شود، مواجه بودند. .

گسترده و سیستماتیک

کارشناسان خاطرنشان کردند که پرونده خانواده غیث زیر لبان نماینده یک رویه گسترده و سیستماتیک اسرائیل برای بیرون راندن اجباری و آواره کردن فلسطینیان از شرق بیت المقدس و «فلسطین زدایی» این شهر بود. بر اساس گزارش ها، در سراسر قدس شرقی، حدود 150 خانواده فلسطینی در معرض خطر اخراج اجباری و آوارگی توسط مقامات اسرائیلی و سازمان های شهرک نشین هستند.

«انتقال جمعیت خود از سوی اسرائیل به اراضی اشغالی نقض فاحش قوانین بشردوستانه بین‌المللی و جنایت جنگی است. […] آنها گفتند: “هیچ چیز آشکارتر از قصد آن برای الحاق و استعمار سرزمین های اشغالی که نقض قوانین بین المللی است، صحبت نمی کند.”

به تخلفات پایان دهید

اسرائیل باید فوراً این اقدامات عمدی را متوقف کند، که نه تنها عمداً حقوق فلسطینیان در تعیین سرنوشت، عدم تبعیض، توسعه، مسکن و دارایی مناسب را نقض می‌کند، بلکه به خانواده آسیب‌دیده و کل جامعه فلسطینی که تحت حاکمیت اسرائیل بی‌دفاع هستند آسیب وارد می‌کند. و ناقض هنجارها و اصول اساسی حقوق بین الملل است.»

کارشناسان منصوب شده توسط شورای حقوق بشر افزودند که “وظیفه سایر کشورها است که به حملات بی امان علیه نظام حقوق بین الملل پایان دهند.”

بر اساس این خبر، کارشناسان بارها این موضوعات را بدون هیچ پاسخی با دولت اسرائیل مطرح کرده اند.

علاوه بر خانم آلبانیز، کارشناسان حقوقی که ابراز نگرانی کردند شامل گزارشگران ویژه خشونت علیه زنان و دختران، اشکال معاصر نژادپرستی، حقوق بشر آوارگان داخلی، و حق توسعه بود. کارشناس مستقل در مورد برخورداری افراد مسن از تمام حقوق بشر؛ و اعضای کارگروه تبعیض علیه زنان و دختران.

کارشناسان مستقل

گزارشگران ویژه، کارشناسان مستقل و گروه های کاری بخشی از آنچه به عنوان رویه های ویژه شورای حقوق بشر شناخته می شود، هستند.

کارشناسان موظف به نظارت و گزارش در مورد موضوعات موضوعی خاص یا موقعیت های کشور هستند و به صورت داوطلبانه کار می کنند. آنها در ظرفیت فردی خود خدمت می کنند. کارکنان سازمان ملل نیستند و حقوق دریافت نمی کنند.

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

تماس با ما