کالیفرنیا و نیویورک می توانند 5 افزودنی غذایی مرتبط با نگرانی های بهداشتی را ممنوع کنند

لایحه‌های پیشنهادی جدید در کالیفرنیا و نیویورک، افزودنی‌های غذایی – مواد شیمیایی را که تولیدکنندگان مواد شیمیایی به غذا اضافه می‌کنند تا به عنوان نگهدارنده عمل کنند یا رنگ، بافت یا طعم را تقویت کنند – زیر میکروسکوپ قرار می‌دهند.

قانونگذاران ایالتی به دنبال ممنوعیت ساخت و فروش محصولات حاوی مواد افزودنی هستند که با سرطان، مشکلات رشد عصبی و اختلال در عملکرد هورمونی مرتبط هستند. پنج ماده افزودنی ذکر شده در صورتحساب ها بیشتر در محصولات پخته شده، آب نبات و نوشابه یافت می شوند و تقریباً در محصولات غذایی در اروپا کاملاً ممنوع هستند. چندین انجمن بهداشتی، از جمله انجمن غدد درون ریز و آکادمی اطفال آمریکا، نگرانی هایی را در مورد مضرات بالقوه افزودنی های غذایی برای سلامتی به طور کلی مطرح کرده اند.

این لوایح، در صورت تصویب، هر دو در سال 2025 اجرایی خواهند شد. حامیان لایحه کالیفرنیا، جسی گابریل، عضو مجلس و بافی ویکس، نماینده مجلس، گفتند که این محدودیت ها به ویژه از کودکانی که بیشتر از بزرگسالان در معرض خطرات احتمالی هستند محافظت می کند.

دکتر گفت: «بچه ها بیشتر می خورند، پوند به پوند. لئوناردو تراسانده، استاد اطفال در NYU Langone Health که در بهداشت محیط تخصص دارد. اندام های در حال رشد آنها به ویژه آسیب پذیر است.

نیویورک تایمز از کارشناسان در مورد این پنج ماده افزودنی و نحوه جلوگیری یا محدود کردن قرار گرفتن در معرض در صورت نگرانی پرسید.

قانون‌گذاران ایالتی، با همکاری «گزارش‌های غیرانتفاعی مصرف‌کننده» و «گروه کاری محیط‌زیست»، هنگام تصمیم‌گیری در مورد اینکه کدام مورد را شامل شود، به دنبال افزودنی‌هایی بودند که در اروپا ممنوع بودند و هنوز به طور گسترده در ایالات متحده استفاده می‌شدند و تحقیقات شواهد قوی از خطرات سلامتی را نشان می‌داد.

اسکات فابر، معاون ارشد امور دولت در کارگروه محیط زیست گفت: «این پنج نفر واقعاً بدترین از بدترین ها بودند.

  • رنگ قرمز شماره 3 در نزدیک به 3000 محصول غذایی از جمله آیسینگ، شیک های تغذیه ای، گیلاس ماراسکینو و آب نبات های با طعم نعناع، ​​توت و گیلاس استفاده می شود. نشان داده شده است که این ماده باعث ایجاد سرطان در حیوانات می شود، که باعث شد سازمان غذا و داروی ایالات متحده استفاده از آن را در لوازم آرایشی در سال 1990 ممنوع کند. در آن زمان، آژانس گفت که برای گسترش این ممنوعیت به مواد غذایی کار خواهد کرد، اما این ماده شیمیایی همچنان در حال استفاده است. امروز. همچنین نگرانی هایی وجود دارد که آن و سایر رنگ های غذایی مصنوعی ممکن است به مشکلات رفتاری مانند بیش فعالی در کودکان کمک کنند.

  • دی اکسید تیتانیوم در هزاران ماده غذایی به عنوان سفید کننده، تقویت کننده رنگ و عامل ضد چروک عمل می کند. این ماده در بسیاری از آب نبات ها و همچنین در محصولات پخته شده، سس های سالاد خامه ای و محصولات لبنی منجمد مانند پیتزا پنیر و بستنی وجود دارد. یک ارزیابی ایمنی که توسط سازمان ایمنی غذای اروپا در سال 2021 انجام شد به این نتیجه رسید که دی اکسید تیتانیوم به DNA آسیب می رساند و می تواند به سیستم ایمنی بدن آسیب برساند و در نتیجه در سال 2022 در اتحادیه اروپا ممنوعیت آن ممنوع شد.

  • روغن نباتی برم دار به عنوان امولسیفایر در نوشیدنی های میوه ای و نوشابه ها عمل می کند. تحقیقات روی موش‌ها – از جمله مطالعه‌ای که توسط FDA در سال 2022 منتشر شد – نشان می‌دهد که روغن گیاهی برومه دار به عنوان یک اختلال غدد درون ریز عمل می‌کند، به ویژه بر هورمون تیروئید تأثیر می‌گذارد. یک مطالعه قبلی نشان داد که می تواند به سیستم تولید مثل آسیب برساند. به دلیل خطرات احتمالی آن، بسیاری از برندهای بزرگ، از جمله کوکاکولا و پپسی، اخیراً استفاده از این ماده شیمیایی را متوقف کردند، اما هنوز در برخی از مارک های نوشیدنی کوچکتر و فروشگاه های مواد غذایی وجود دارد.

  • برومات پتاسیم در درجه اول در محصولات پخته شده از جمله نان، کلوچه و تورتیلا یافت می شود، جایی که به عنوان یک عامل خمیر کننده عمل می کند و بافت را بهبود می بخشد. این افزودنی توسط آژانس بین المللی تحقیقات سرطان بر اساس مطالعات انجام شده بر روی حیوانات به عنوان “احتمالاً سرطان زا برای انسان” طبقه بندی شده است.

  • پروپیل پارابن نگهدارنده ای است که در محصولات پخته شده بسته بندی شده، به ویژه شیرینی ها و تورتیلا استفاده می شود. همچنین در بسیاری از لوازم آرایشی و بهداشتی و محصولات مراقبت شخصی وجود دارد. مطالعات متعدد در انسان و حیوان نشان می دهد که پروپیل پارابن به عنوان یک مختل کننده غدد درون ریز عمل می کند و بر سلامت باروری مردان و زنان تأثیر می گذارد.

دکتر گفت: “اگر باید از جایی شروع کنید، این پنج مورد عالی هستند.” شیلا ساتیانارایانا، استاد اطفال در دانشگاه واشنگتن که در مورد اختلالات غدد درون ریز تحقیق می کند. آنها داده های بهداشتی قوی دارند، آنها به طور گسترده در بسیاری از محصولات استفاده می شوند، بنابراین به احتمال زیاد قرار گرفتن در معرض در مقیاس بسیار بزرگ وجود دارد.”

در پاسخ به لایحه کالیفرنیا، که پیش از نیویورک منتشر شد، ائتلافی از شرکت‌های صنایع غذایی نامه‌ای مخالف نوشتند که در آن اعلام شد: «همه این پنج ماده افزودنی به‌طور کامل توسط سیستم‌های فدرال و ایالتی و بسیاری از نهادهای علمی بین‌المللی بررسی شده‌اند. همچنان امن تلقی می شوند.» سخنگوی انجمن ملی شیرینی پزی، یک سازمان تجاری که نماینده تولیدکنندگان آب نبات است، این موضوع را در ایمیلی به تایمز تکرار کرد و گفت که اعضای آن به دستورالعمل های FDA پایبند هستند.

یکی از مقامات FDA در ایمیلی به تایمز نوشت که این آژانس افزودنی‌های غذایی را بر اساس تعدادی از عوامل، از جمله «میزان مورد انتظار مصرف (قرار گرفتن در معرض رژیم غذایی)» و «مطالعات آزمایشگاهی حامی ایمنی» ارزیابی می‌کند.

با این حال، در عمل، بسیاری از مواد شیمیایی تحت مقرراتی به نام «به‌طور کلی به‌عنوان ایمن شناخته می‌شوند» تأیید می‌شوند، که بیان می‌کند که یک افزودنی غذایی می‌تواند در صورتی که توسط «کارشناسان واجد شرایط» ایمن تشخیص داده شود، از بررسی توسط FDA خودداری کند.

این مقام آژانس نوشت: اگر نگرانی‌هایی پس از تأیید یک ماده شیمیایی وجود داشته باشد، یا اگر تحقیقات جدید و مرتبط در دسترس باشد، «FDA ایمنی مواد تشکیل دهنده را دوباره ارزیابی می‌کند». به عنوان مثال، FDA شواهد مربوط به دی اکسید تیتانیوم را پس از تصمیم اتحادیه اروپا برای ممنوعیت آن در سال 2022 بررسی کرد. گزارش حاصل نشان داد که “هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد قرار گرفتن در معرض رژیم غذایی با این افزودنی نگرانی برای سلامت انسان است.”

یک نکته بحث این است که اکثریت قریب به اتفاق تحقیقات در مورد این افزودنی ها در حیوانات انجام شده است زیرا انجام تحقیقات سم شناسی در انسان دشوار (و غیراخلاقی) است. در نتیجه، نمی توان گفت که حذف رد 3 یا دی اکسید تیتانیوم از رژیم غذایی آمریکایی، تعداد افرادی که از سرطان رنج می برند را با دقت کامل به میزان مشخصی کاهش می دهد. فابر گفت. اما هر کاری که بتوانیم برای کاهش قرار گرفتن در معرض مواد سرطان زا، چه مواد سرطان زا شناخته شده یا مشکوک، انجام دهیم، گامی در جهت درست است.

دکتر. ساتیانارایانا افزود: «اگرچه ممکن است یک غذای فردی دارای غلظت بالقوه مضر نباشد، اما این واقعیت که ما غذاهای زیادی می خوریم، شروع به جمع شدن در بدن می کند. و سیستم نظارتی ما کل این مفهوم را از دست داده است.»

بهترین راه برای دوری از افزودنی های غذایی بالقوه خطرناک این است که از خوردن غذاهای آماده و فرآوری شده خودداری کنید و در عوض از مواد تازه استفاده کنید. اگر چیزی بسته بندی شده می خرید، حتما برچسب ها را بخوانید. دکتر. Sathyanarayana گفت که یک قانون کلی خوب این است که غذاهایی با لیست مواد تشکیل دهنده کوتاه انتخاب کنید و از غذاهایی با موادی که قادر به تلفظ آنها نیستید صرف نظر کنید. او از مواد نگهدارنده هیدروکسی آنیزول بوتیله (BHA) و هیدروکسی تولوئن بوتیله (BHT)، نیترات سدیم و نیتریت سدیم و گوشت با هورمون رشد گاوی به عنوان سایر مواد شیمیایی که باید از آنها اجتناب کرد، یاد کرد.

به گزارش کارگروه محیط زیست، طی چند سال گذشته، چندین تولیدکننده مواد غذایی و فروشگاه های زنجیره ای مواد غذایی استفاده یا فروش محصولات حاوی برخی یا همه این افزودنی ها را متوقف کرده اند. هر پنج افزودنی دارای جایگزین‌های شیمیایی هستند که هدف یکسانی دارند و برای مصرف انسان ایمن‌تر تلقی می‌شوند – اما گران‌تر هستند. اگر این لوایح تصویب شوند، می‌تواند برندهای بیشتری را تشویق کند که از آن پیروی کنند زیرا ممکن است تولید یک دسته از محصولات برای کالیفرنیا و نیویورک و دیگری برای بقیه ایالات متحده از نظر اقتصادی عاقلانه نباشد.

برخی از کارشناسان می گویند این صورتحساب ها به اندازه کافی پیش نمی روند. در عوض، آنها می گویند که یک بازنگری کامل در روند بررسی FDA ضروری است.

“در حالی که من قدردانی می‌کنم که تمرکز روی پنج ماده شیمیایی مصلحت‌آمیز است، اما واقعاً یک مشکل گسترده‌تر و یک مشکل سیستمی را از دست می‌دهد.” تراسنده گفت. در یک بیانیه سیاستی او و دکتر. Sathyanarayana از طرف آکادمی اطفال آمریکا نوشت، آنها خواستار 9 تغییر در نحوه تنظیم مواد افزودنی غذایی توسط دولت فدرال هستند.

به همین ترتیب، آقای فابر فرآیند بازبینی عموماً به‌عنوان ایمن را یک «خلاف» خواند که باید بسته شود و گفت که بسیاری از کارشناسان خارجی که این بررسی‌ها را انجام می‌دهند توسط شرکت‌های شیمیایی تولیدکننده افزودنی‌ها استخدام می‌شوند.

او گفت: «مصرف‌کنندگان مطمئناً می‌توانند برچسب‌ها را بخوانند و از این مواد شیمیایی اجتناب کنند، اما این نباید به عهده مصرف‌کنندگان باشد که ما را ایمن نگه دارند.» ما یک FDA داریم که در سال 1958 برای اطمینان از ایمنی این مواد شیمیایی مواد غذایی مورد اتهام قرار گرفت و FDA ما را ناامید کرده است.

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

تماس با ما