کریستینا فرناندز دی کرشنر: دست کم 14 پلیس در اعتراض هواداران معاون رئیس جمهور آرژانتین زخمی شدند.

خبرگزاری رسمی آرژانتین تلام گزارش داد که پلیس پس از آن که گروهی از مردم نرده هایی را که دولت شهر دستور داده بود در نزدیکی محل اقامت معاون رئیس جمهور نصب شود، بر روی معترضان فرو ریختند، از چوب و گاز اشک آور استفاده کرد.

به گفته فیلیپه میگل، رئیس دفتر دولت بوئنوس آیرس، حداقل 14 افسر پلیس در این خشونت ها مجروح شدند. به گفته دولت محلی، چهار معترض در پی درگیری ها دستگیر شدند.

ماکسیمو کرشنر، چپ میانه، پسر کریستینا فرناندز، رئیس‌جمهور سابق آرژانتین و معاون رئیس‌جمهور کنونی این کشور، در میان نیروهای پلیس ضدشورش در جریان تظاهرات در بوئنوس آیرس، آرژانتین، در 27 اوت ژست می‌گیرد.

شهردار بوئنوس آیرس، هوراسیو رودریگز لارتا، گفت که افسران مجروح در بیمارستان تحت مداوا هستند.

لارتا گفت: “تظاهرات به وضعیت خشونت تبدیل شد. گروهی از تظاهرکنندگان شروع به پرتاب نرده ها، پرتاب سنگ و حمله به پلیس کردند.” و افزود: “در شهر بوئنوس آیرس خشونت حد است.” ما اجازه نمی‌دهیم که موقعیت‌های خشونت‌آمیز وجود داشته باشد، تا زمانی که (چنین موقعیت‌هایی) وجود دارد، پلیس وارد عمل خواهد شد.»

یک دادستان فدرال در آرژانتین روز دوشنبه از فرناندز دی کرشنر برای اجرای حکم 12 سال زندان به اتهام فساد مالی خواست. دادگاه هنوز در مورد درخواست دادستان تصمیم نگرفته است.

آلبرتو فرناندز، رئیس جمهور آرژانتین، آنچه را که به گفته وی استفاده از خشونت توسط دولت شهر علیه تظاهرات شهروندان “در آزادی و دموکراسی” است، محکوم کرد.

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

تماس با ما