کووید-19: افزایش آلودگی چین در دستور کار نشست ویروس کرونا WHO

در ژنو، سخنگوی WHO طی یک نشست خبری برنامه ریزی شده تایید کرد که دانشمندان چینی برای شرکت در جلسه گروه مشاوره فنی در مورد COVID-19 (TAG) دعوت شده اند.

این گروه متخصص 30 نفره در ژوئن 2020 تشکیل شد تا به آژانس بهداشت سازمان ملل متحد و کشورهای عضو در مورد جهش ها و انواع ویروس کرونا مشاوره دهد. آخرین جلسه این گروه در ماه اکتبر بود.

در بیانیه قبلی سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که از دانشمندان چینی دعوت شده است تا اطلاعات دقیقی در مورد توالی‌یابی ویروسی به نشست تخصصی در مقر سازمان جهانی بهداشت در ژنو ارائه کنند.

چیزی به شانس نمانده است

این توسعه به دنبال یک رویارویی “سطح بالا” جمعه گذشته بین WHO و مقامات بهداشتی چین است که از آنها خواسته شد اطلاعات بیشتری درباره استراتژی کووید-19 چین به اشتراک بگذارند.

سازمان بهداشت جهانی توضیح داد: «مقامات سطح بالا از کمیسیون ملی بهداشت چین و اداره ملی کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها به سازمان جهانی بهداشت درباره استراتژی و اقدامات در حال تحول چین در زمینه‌های اپیدمیولوژی، نظارت بر انواع، واکسیناسیون، مراقبت‌های بالینی، ارتباطات و تحقیق و توسعه توضیح دادند.»

تجدید نظر را به اشتراک بگذارید

آژانس سازمان ملل به ویژه از مقامات چینی خواست تا توالی‌یابی ویروسی، مدیریت بالینی و ارزیابی تأثیر افزایش کووید را تقویت کنند.

WHO مجدداً خواستار به اشتراک گذاری منظم داده های خاص و به موقع در مورد وضعیت اپیدمیولوژیک شدوی خاطرنشان کرد، از جمله داده های توالی ژنتیکی بیشتر، داده های مربوط به تأثیر بیماری از جمله بستری شدن در بیمارستان، پذیرش و مرگ در بخش مراقبت های ویژه (ICU) – و داده های مربوط به واکسیناسیون های تحویل شده و وضعیت واکسیناسیون، به ویژه در افراد آسیب پذیر و افراد بالای 60 سال

ارزش تقویت کننده ها

علاوه بر ارائه حمایت آژانس بهداشت سازمان ملل متحد در این زمینه ها، بیانیه WHO مجددا بر اهمیت واکسیناسیون و تقویت کننده ها “برای محافظت در برابر بیماری های شدید و مرگ برای افراد در معرض خطر” تاکید کرد.

سازمان نیز برای کمک به مقابله با تردید واکسن ارائه شده است در چین، جایی که گزارش شده است که از سیاست دیرینه “صفر کووید” فاصله گرفته است.

تدروس بر “اهمیت شفافیت” تاکید کرد

که در یک توییت جمعه شب گذشته، تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیر کل آژانس سازمان ملل متحد، گفت که تیم او “دوباره بر اهمیت شفافیت تاکید کرده است. به اشتراک گذاری منظم داده ها برای تدوین ارزیابی دقیق ریسک و اطلاع رسانی پاسخ موثر

علاوه بر ارائه حمایت آژانس بهداشت سازمان ملل متحد در این زمینه ها، WHO همچنین پیشنهاد کمک به مقابله با تردید واکسیناسیون در چین را ارائه کرد، جایی که گزارش شده است که از سیاست طولانی مدت “صفر کووید” فاصله گرفته است.

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

تماس با ما