گوترش: روز جهانی بشردوستانه به “بهترین های بشریت” تبریک می گوید |

او گفت: «به دور از کانون توجه و خارج از سرفصل، انسان‌دوستان به طور شبانه روزی تلاش می‌کنند تا دنیای ما را به مکانی بهتر تبدیل کنند.

“بر خلاف شانس باور نکردنی، اغلب در معرض خطر بزرگ شخصی، آنها رنج را در برخی از آنها کاهش می دهند. خطرناک ترین شرایط قابل تصور

“این یک روستا طول می کشد”

روز جهانی بشردوستانه هر ساله در 19 آگوست برگزار می شود. در سال 2008 توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد برای بزرگداشت سالگرد بمباران مقر سازمان ملل متحد در بغداد عراق در سال 2003 که منجر به کشته شدن 22 امدادگر شد، تعیین شد.

موضوع امسال – یک دهکده طول می کشد – این واقعیت را برجسته می کند که هر زمان و هر کجا مردم در بحران باشند، دیگران هستند که به آنها کمک می کنند.

“این روستا شامل افراد آسیب دیده است که همیشه اولین کسانی هستند که در هنگام وقوع بلایا واکنش نشان می دهند – همسایه هایی که به همسایگان کمک می کنند. آن شامل یک جامعه جهانی که برای حمایت از آنها گرد هم می آیند دبیرکل سازمان ملل گفت که آنها بازسازی و بازسازی می شوند.

“و شامل صدها هزار نفر از افراد بشردوستانه – داوطلبان و متخصصان به طور یکسان است. ارائه خدمات بهداشتی و آموزشی. غذا و آب. سرپناه و حفاظت. کمک و امید».

نیازهای بی سابقه

تعداد افرادی که به کمک های بشردوستانه نیاز دارند، به دلیل درگیری ها، تغییرات آب و هوایی، همه گیری کووید-19، فقر، گرسنگی و سطوح بی سابقه آوارگی هرگز بالاتر نبوده است.

آقای آقای گفت: روز جهانی بشردوستانه فرصتی است برای بزرگداشت انسان دوستان در همه جا. گوترش

ما به فداکاری و شجاعت آنها درود می فرستیم ادای احترام به کسانی که جان خود را از دست دادند در پی این امر شریف آنها بهترین های بشریت را نشان می دهند.»

همبستگی و قدردانی

به عنوان بخشی از این یادبود، دفتر امور بشردوستانه سازمان ملل متحد، OCHA، یک کمپین یک هفته ای رسانه های اجتماعی را راه اندازی کرد. #این روستا را می گیرد، برای عموم نشان دادن همبستگی با افرادی که به تعلق نیاز دارند، قسم بخور قدردانی برای کسانی که برای ارائه آن تلاش می کنند.

کمک های بشردوستانه شامل معلمانی می شود که به عنوان راه نجات برای کودکان گرفتار در بحران عمل می کنند. آنها به پسران و دختران کمک می کنند تا به یادگیری ادامه دهند تا آینده خود را از دست ندهند.

معلمان همچنین به ویژه از دختران، کودکان دارای معلولیت، و جوانانی که آواره شده اند، مانند مهاجران و پناهندگان، یا کسانی که در کشور خود ریشه کن شده اند، حمایت روانی اجتماعی ارائه می کنند.

OCHA گزارش داد که در سال گذشته، نزدیک به 110 میلیون کودک در شرایط اضطراری قادر به دسترسی به آموزش رسمی یا غیر رسمی، از جمله یادگیری زودهنگام بودند.

اول زن و دختر

در همین حال، صندوق جمعیت سازمان ملل متحد (UNFPA) در تلاش است تا اطمینان حاصل کند که پاسخ اضطراری نیازها، حقوق و منزلت زنان و دختران را در اولویت قرار می دهد.

امسال، آژانس قصد دارد به 54.5 میلیون زن، دختر و جوان تحت تأثیر بحران با مراقبت های بهداشتی جنسی و باروری نجات دهنده، اطلاعات و لوازم، در میان سایر خدمات.

افرادی مانند شکیلا پروین، مامایی آموزش دیده توسط UNFPA که به پناهندگان روهینگیا در اردوگاه های کاکس بازار، بنگلادش خدمت می کند، ستون فقرات کار انسان دوستانه او هستند.

او مراقبت های مامایی را انجام داده است تا مادران بتوانند نوزادان خود را حتی در بحبوحه سیل های بزرگ ناشی از باران های موسمی با خیال راحت به دنیا بیاورند.

خانم “با اطمینان از این خدمات می توانم به کاهش میزان مرگ و میر مادران و کودکان کمک کنم، که یکی از رضایت بخش ترین بخش های شغل من است.” پروین اخیرا گفت. “وقتی خوشحالی مادری را در نوزاد سالمش می بینم، زندگی ام معنادار می شود.”

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

تماس با ما