گوشت تولید شده در آزمایشگاه برای اولین بار در ایالات متحده به فروش رسید

وزارت کشاورزی روز چهارشنبه برای اولین بار تولید و فروش گوشت آزمایشگاهی را تایید کرد و راه را برای دو شرکت کالیفرنیایی برای فروش مرغ تولید شده از سلول های حیوانی باز کرد.

احتمالاً سال ها طول می کشد تا خریداران بتوانند گوشت تولید شده در آزمایشگاه را در فروشگاه های مواد غذایی خریداری کنند. اما تصمیم دولت در نهایت اجازه فروش گوشت تولید شده در آزمایشگاه را در خطوط ایالتی پس از گذراندن بازرسی های فدرال می دهد.

این تصمیم نقطه عطفی برای شرکت‌هایی است که گوشت‌های سلولی تولید می‌کنند و مصرف‌کنندگانی که به دنبال جایگزین‌هایی برای جوجه‌هایی هستند که در مزرعه‌ای کارخانه‌ای پرورش یافته و کشتار شده‌اند.

حامیان پروتئین های جایگزین همراه با شرکت هایی که به دنبال تایید فدرال بودند – Upside Foods و Good Meat – این خبر را برای صنعت گوشت و سیستم غذایی گسترده تر در لحظه نگرانی فزاینده در مورد اثرات زیست محیطی تولید گوشت و درمان آن جشن گرفتند. حیوانات

دکتر “این تایید اساساً نحوه ورود گوشت به میز ما را تغییر خواهد داد.” Uma Valeti، مدیر اجرایی و موسس Upside Foods در بیانیه ای گفت. “این یک گام بزرگ رو به جلو به سوی آینده ای پایدارتر است – آینده ای که انتخاب و زندگی را حفظ می کند.”

این تصمیم ایالات متحده را به دومین کشور جهان پس از سنگاپور تبدیل می کند که مجوز تولید و فروش گوشت آزمایشگاهی را صادر می کند. بروس فردریش، رئیس مؤسسه Good Food، یک سازمان غیرانتفاعی متمرکز بر گوشت سلولی و گیاهی، گفت که تأیید ایالات متحده گامی حیاتی برای صنعت است و افزود که «جهان به سیستم تأیید ایمنی غذای ایالات متحده نگاه می کند. و اکنون بسیاری از دولت ها به دنبال آن خواهند آمد.»

حامیان گوشت کشت شده می گویند این محصول نتایج بهتری برای محیط زیست، ایمنی غذا و رفاه حیوانات دارد. اما شکاکان نسبت به خطرات علمی و ایمنی محتاط هستند و می گویند که مزایای زیست محیطی ادعا شده اثبات نشده است. مشکلات در مورد چگونگی افزایش محصول برای مصرف انبوه وجود دارد.

به گفته آقای دکتر، حدود 100 شرکت در سراسر جهان، از جمله ده ها شرکت در ایالات متحده، بر تولید گوشت کشت شده تمرکز دارند. فردریش. به گفته شرکت تحقیقات بازار Grand View Research، این صنعت در سال 2022 حدود 247 میلیون دلار ارزش داشت و طبق پیش بینی شرکت مشاوره مک کینزی و شرکت، می تواند تا سال 2030 به 25 میلیارد دلار برسد.

گوشت تولید شده در آزمایشگاه با سلول های گرفته شده از یک حیوان شروع می شود. سپس این سلول ها با آب و نمک و مواد مغذی مانند اسیدهای آمینه، ویتامین ها و مواد معدنی تغذیه می شوند. سپس سلول ها در مخازن بزرگی به نام کولتیواتور یا بیوراکتور تکثیر می شوند. هنگام برداشت، محصول اساساً گوشت چرخ کرده است که سپس به شکل سوسیس، سوسیس یا فیله در می آید. گوشت فاقد استخوان، پر، منقار و سم است و نیازی به ذبح ندارد.

Upside Foods and Good Meat از توضیح بیشتر در مورد ظرفیت تولید فعلی خود خودداری کرد، اما دکتر. والتی سال گذشته گفت که این شرکت در نهایت به “ده ها میلیون پوند محصول” خواهد رسید.

این غذای مرغ در مقایسه با بیش از 300 میلیون تن گوشت مصرف شده در سراسر جهان است – این رقم فقط انتظار می رود افزایش یابد.

هر دو شرکت فروش مرغ را به مصرف کنندگان آمریکایی از طریق رستوران های شریک آغاز خواهند کرد: Upside Foods در Bar Crenn در سانفرانسیسکو، و Good Meat در مکانی نامشخص که توسط آشپز خوزه آندرس در واشنگتن اداره می شود. سخنگوی این شرکت ها گفت که این مدل هم امکان آموزش مصرف کننده و هم بازخورد را فراهم می کند.

پس از اجرای آزمایشی اولیه، هر دو شرکت همچنین پیش‌بینی می‌کنند تولید خود را افزایش داده و به سایر انواع گوشت گسترش دهند. (گوشت گاو، با محتوای چربی بالاتر و طعم پیچیده تر، تکثیر آن سخت تر است.)

با این حال، سوالاتی در مورد چارچوب قانونی در مورد گوشت کشت شده و نگرش مصرف کنندگان نسبت به محصولات وجود دارد.

بسیاری از دامداران و گروه‌های کشاورزی از نامیدن این گونه‌ای که در آزمایشگاه پرورش می‌یابد «گوشت» نامیده می‌شوند و قانون‌گذاران را لابی می‌کنند تا از این کلمه محافظت کنند. خدمات بازرسی و ایمنی مواد غذایی، آژانس دپارتمان کشاورزی که وظیفه بازرسی شرایط تاسیسات فرآوری را بر عهده دارد، هنوز در حال تهیه پیش نویس مقرراتی در مورد نحوه برچسب گذاری محصولات غذایی مشتق شده از سلول های حیوانی است. در حال حاضر، دو شرکت کالیفرنیایی محصولات خود را “مرغ کشت سلولی” می نامند، برچسبی که آژانس هفته گذشته تایید کرد.

جدا از نبردهای معنایی و نظر مصرف کننده، آقای. فریدریش هشدار داد که محصولات گوشتی کشت شده، زمانی که در نهایت وارد قفسه‌های مواد غذایی شوند، در مقایسه با سوسیس‌ها و سوسیس‌های معمولی گران‌تر خواهند بود – مشابه اینکه انرژی‌های تجدیدپذیر در ابتدا گران‌تر از نفت و گاز بودند.

با این وجود، او مطمئن است که “گوشت کشت شده خود را خواهد فروخت.”

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

تماس با ما