5 پاسخ مدرن جالب

فرارو- هل سلمال و معماهای هوش روش به اختبار رست بریا برازی هوش روش است. در این مطلب 5 پازل را برای شما آماده کرده ایم. سعی کنید این مشکلات را بدون نگاه کردن به پاسخ ها حل کنید. پاسخ معلمان در انتهای مقاله قابل مشاهده است.

ماماها

پازل اول: سبدی حاوی سیب، پرتقال و گل رز روی میز است. علی و حسن و رضا هر کدام میوه گرفتند. علی و حسن میوه های متفاوتی دارند. حسن و رضا هر دو یک میوه را خوردند. علی و حسن انتخاب نشدند. اگر علی سیب را انتخاب می کرد، رضا هم دنبالش می آمد. که میووه ای رهندند که میوه ی هرکدند از آنها؟

پازل دوم: فرض کنید برکه ای داریم که گل ها و زنبورها روی آن ها پرواز می کنند. حالا دو مورد زیر را با دقت بخوانید:
1- اگر هر زنبوری روی گلی بنشیند یک زنبور بدون گل زندگی می کند.
2- اگر هر دو زنبور روی یک گل بنشینند یک گل باقی می ماند. چند زنبور و گل وجود دارد؟

Mystery Mon: پدر، مادر و دو فرزند می خواهند از رودخانه عبور کنند. یک قایق در کنار رودخانه وجود دارد که فقط می تواند وزن یک بزرگسال یا دو کودک را تحمل کند. این خانواده چهار نفره چگونه می توانند با کمترین جمعیت با قایق به آن سوی رودخانه بروند؟

راز چهارم: هفت شمش طلا به شما می دهند که یکی از آنها تقلبی و سبکتر از شش شمش دیگر است. شمش تقلبی را با ترازو دو فوت پیدا کنید و آن را تنها دو بار وزن کنید.

راز پنجم: لیلا می گوید مریم دروغگو است. Мариям миговый глнош дроггу ист. گلنوش می گوید مریم و لیلا هر دو دروغگو هستند. اگر هر یک از این سه نفر یا همیشه راست می‌گویند یا همیشه دروغ می‌گویند، واقعاً چه کسی راست می‌گوید؟

معماهای هوش همور با استبدال

پاسخ به کارشناسان

پاسخ پازل اول:
علی یک پرتقال و حسن و رضا یک سیب چیدند.

پاسخ پازل دوم:
طبق توضیحات 4 زنبور عسل و 3 گل وجود دارد.

پاسخ این معما این است:
این خانواده می توانند حداقل 9 بار از رودخانه عبور کنند تا به سمت دیگر برسند. راه حل های مختلفی برای این مشکل وجود دارد که در ادامه به یکی از آنها می پردازیم:

اگر یک بزرگسال بخواهد به آن طرف رودخانه برود، حداقل یک کودک باید آنجا باشد تا قایق را بچرخاند (البته یک بزرگسال هم می تواند قایق را بچرخاند، اما در عمل هیچ پیشرفتی حاصل نشده است، زیرا یک بزرگسال این کار را انجام داده است. رفته و یکی برگشته) . پس برای داشتن یک فرزند از طرف دیگر، ابتدا هر دو فرزند با قایق به آن طرف رودخانه بروند و سپس یکی از آنها به تنهایی برگردد. در حرکت سوم قایق، مادر به سمت دیگر خانواده حرکت می کند و در حرکت چهارم، کودکی که در آن سمت بود، قایق را می چرخاند.

تا آن زمان مادر هنوز آنجاست و بقیه اعضای خانواده هنوز آنجا هستند. در حرکت پنجم دو کودک دوباره به آنجا می روند و یکی از آنها دوباره قایق را می چرخاند. تاکنون تعداد عبور رودخانه ها به شش برابر رسیده است. در حرکت هفتم پدر با قایق به آنجا می رود و بچه که مادرش آن طرف بود قایق را پس گرفت. حالا پدر و مادر هر دو به مقصد رسیده اند و دو فرزند این طرف آب هستند. در قاعد معما شده است. در حرکت آخر و نهم، دو بچه هم با قایق به آنجا می روند و با هم به خانواده می پیوندند!

پاسخ پازل چهارم:
روی هر کف ترازو سه عدد بالشتک قرار دهید. اگر وزن دو نخل یکی باشد، هفت شمش که روی ترازو گذاشته می شود، همان است که از همه آن ها سبک تر و جعلی است. اگر دو كف هم وزن نيستند، سه كف دست فندك را سه عدد نگه داريد، زيرا در ميان اين سه كف سبك تر است. دو سکه را در ترازوی دو طرف قرار دهید. اگر مساوی باشند، مجموعی که در ترازو نیست سبکتر و جعلی است. اگر یکی سبکتر باشد، سکه جعلی است.

پاسخ پازل پنجم:
مریم صادق است. اگر گلنوش در مورد لیلا حقیقت را بگوید لیلا دروغگو است. در این صورت حرف لیلا نیز به معنای راستگو بودن مریم است. اما راستگو بودن مریم به معنای دروغگو بودن هم هست. پس گولنوش درست نیست. اگر فرض کنیم که لیلا راستگو باشد، یعنی مریم دروغگو باشد، حرف مریم در واقع به معنای راستگو بودن گلنوش است که اینطور نیست که در بالا اشاره کردیم. پس فقط مریم حقیقت را می گوید.

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

تماس با ما