7 عادت پنهانی که باعث مشکلات قلبی می شود

فرارو- این امکان وجود دارد که شما در ایجاد بیماری قلبی نقش داشته باشید و حتی آن را نمی دانستید. کارشناسان همچنین عادات سبک زندگی را به اشتراک می گذارند که برای محافظت از سلامت قلب و عروق باید از آنها اجتناب کرد.

هافینگتون پست این موضوع به خوبی شناخته شده است که برخی از عادات مانند سیگار کشیدن یا نوشیدن مقادیر زیاد الکل می تواند حتی در حال حاضر به قلب شما آسیب برساند. با این حال، بسیاری از عادات روزمره که ما واقعاً به آنها فکر نمی کنیم، مانند تعداد دفعات مسواک زدن، مکمل هایی که مصرف می کنیم و مقدار قهوه ای که می نوشیم نیز می توانند بر سلامت قلب ما تأثیر بگذارند. آنچه انجام می دهیم، می خوریم و می نوشیم می تواند به طور قابل توجهی بر فشار خون، کلسترول و ضربان قلب ما تأثیر بگذارد و در نهایت بر عملکرد کلی قلب ما تأثیر بگذارد.

در اینجا برخی از عادات روزانه وجود دارد که می تواند باعث مشکلات قلبی شود:

1- رژیم یا حذف برخی مواد مغذی بزرگ

مردم اغلب فکر می کنند که رژیم غذایی سالم و متعادلی دارند، اما در واقع برایشان مشکلات قلبی ایجاد می کنند. به عنوان مثال، برخی افراد از رژیم غذایی کم کلسترول پیروی می کنند و از چربی های سالمی که حاوی درشت مغذی های مهم هستند اجتناب می کنند. سپس ممکن است فرد کربوهیدرات زیادی مصرف کند.

اگرچه این نوع رژیم باعث افزایش سطح کلسترول نمی شود، اما می تواند منجر به افزایش وزن شود و استرس زیادی را به سیستم قند و سیستم دیابت وارد کند. رژیم های غذایی وحشتناک می توانند به طور مشابه بر سیستم قلبی عروقی تأثیر بگذارند و نتایج تحقیقات نشان داده است که تغییر ناگهانی و شدید در عادات غذایی می تواند منجر به بدتر شدن عملکرد قلب شود.

2- انزوای اجتماعی و تنهایی

جدایی از دیگران نیز می تواند تأثیر عمیقی بر سلامت قلب ما داشته باشد. نتایج یک مطالعه اخیر نشان داد که زنان سالخورده زمانی که در انزوای اجتماعی زندگی می کنند 8 درصد بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و زمانی که تنها زندگی می کنند 5 درصد بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی قرار دارند. برای افرادی که هم انزوای اجتماعی و هم تنهایی را تجربه می کنند، خطر بیماری قلبی تا 27 درصد افزایش می یابد.

انزوای اجتماعی می تواند منجر به افسردگی شود و افسردگی می تواند منجر به عوامل خطرزای قلبی عروقی مانند فشار خون بالا، سبک زندگی کم تحرک و عادات غذایی نامناسب شود. ارتباطات اجتماعی می تواند به بهبود نتایج سلامت قلب کمک کند.

هفته عادات پنهانی که باعث ناراحتی قلبی می شود///// ترجمه آقای

3- سلامت دندان ها ضعیف است

مشکلات دندانی مانند پوسیدگی لثه و دندان می تواند خطر عفونت های باکتریایی در جریان خون را افزایش دهد. انتقال باکتری از دهان به خون بسیار آسان است. یک مطالعه جدید نشان می دهد که تشخیص دندان های منظم با نتایج بهتر سلامت قلب مرتبط است. مشخص شده است که التهاب لثه و سلامت ضعیف دهان منجر به یک بیماری التهابی می شود که می تواند مشکلات قلبی مانند کلسترول بالا یا پارگی پلاک را تشدید کند. سلامت دهان مهم است.

4-داروها و مکمل های مخصوص

برخی داروها باعث مشکلات قلبی عروقی می شوند. به عنوان مثال، داروهای ADHD (برای درمان اختلال نقص توجه و بیش فعالی) می توانند سیستم عصبی را تقویت کرده و باعث افزایش ضربان قلب و فشار خون شوند. داروهایی که دارای اثر ادرارآور هستند، مانند داروهای ضد هورمونی اسپیرونولاکتون، می توانند فشار خون را کاهش دهند و منجر به علائمی مانند سبکی سر و سرگیجه در افراد مبتلا به فشار خون طبیعی پایین شوند.

این بدان معنا نیست که همه باید داروهای خود را کنترل کنند. با این حال، کسانی که مستعد ابتلا به فشار خون بالا یا مشکلات ریتم قلب هستند، ممکن است نیاز به دقت در دوز داروهای خود داشته باشند. پزشک شما باید سلامت قلب گذشته شما را هنگام تعیین دوز مناسب برای شما در نظر بگیرد. مکمل ها همچنین می توانند بر قلب تأثیر بگذارند، به ویژه در میان افرادی که ویتامین ها و مکمل های گیاهی مصرف می کنند که واقعاً به آنها نیاز ندارند.

مکمل ها می توانند با داروهای تجویز شده تداخل داشته باشند و اثرات مضری بر قلب داشته باشند. توصیه می شود در مورد مکمل ها با پزشک مشورت کنید تا مشخص شود که آیا ممکن است اثرات قلبی عروقی داشته باشند یا خیر.

5- کافئین زیاد

قهوه دارای کافئین است و به طور کلی برای قلب بی خطر است و اثر محافظتی دارد. نتایج تحقیقات نشان می دهد که نوشیدن دو فنجان قهوه در روز بیشترین فواید قلبی عروقی را دارد. با این حال، نوشیدن بیش از حد قهوه می تواند تأثیر منفی داشته باشد، زیرا باعث تسریع فعالیت قلب و افزایش ضربان آن می شود. همچنین مصرف زیاد قهوه باعث انقباض عروق خونی و افزایش فشار خون می شود. کافئین تا دوز 300 تا 400 میلی گرم بی خطر در نظر گرفته می شود و بیشتر از آن می تواند تعدادی از اثرات منفی داشته باشد.

نتایج تحقیقات نشان داد که قهوه فیلتر شده با سطح کلسترول بهتری نسبت به قهوه بدون فیلتر مانند فرنچ پرس مرتبط است. اغلب اوقات، ما نمی دانیم که کلسترول مربوط به قهوه است، اما قهوه فیلتر شده در مقایسه با قهوه فیلتر شده کمتر، کلسترول بد کمتری دارد. به طور کلی، هر چه قهوه تیره تر باشد، برای بدن سالم تر است.

6- استرس کنترل نمی شود

هنگامی که سیستم جنگ یا گریز بدن به طور مزمن فعال می شود، می تواند باعث التهاب در بدن و ترشح طولانی مدت هورمون های استرس مانند آدرنالین شود. این عوامل با هم می توانند باعث تغییرات فیزیولوژیکی در بدن شوند، از جمله افزایش فشار خون، کلسترول بالا، چاقی، مقاومت به انسولین و اختلالات ریتم الکتریکی.

استرس مزمن همچنین می تواند خطر لخته شدن خون را در سراسر بدن افزایش دهد. اگر لخته در یک شریان از قبل نازک ایجاد شود، می تواند باعث حمله قلبی شود. به همین دلیل است که ممکن است اغلب افرادی را ببینید که تحت استرس مزمن زیادی هستند دچار حمله قلبی می شوند. عوامل استرس زا در اطراف ما وجود دارند و فرار از آنها دشوار است. فعالیت هایی که به کاهش استرس کمک می کنند مانند مدیتیشن، یوگا، ورزش و سرگرمی های لذت بخش توصیه می شود. از آنجایی که این محرک ها از بین نمی روند، مهم است که یاد بگیرید چگونه استرس خود را به طور موثر مدیریت کنید.

هفته عادات پنهانی که باعث ناراحتی قلبی می شود///// ترجمه آقای

7- زیاد یا کم بخوابید

بیشتر افراد به هفت تا هشت ساعت خواب در شبانه روز نیاز دارند. خواب زیاد یا کم می تواند منجر به مشکلات قلبی عروقی از جمله حملات قلبی و سکته شود. این موضوع نه تنها به کمیت مربوط می شود، بلکه به کیفیت نیز مربوط می شود. خواب باکیفیت و ترمیم کننده برای حفظ سلامت قلب بسیار مهم است. خواب کم کیفیت با فشار خون بالا، کلسترول بالا و آترواسکلروز (تجمع پلاک در شریان ها یا تصلب شرایین) مرتبط است.

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبردانشگاهGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channel