8 روش قطعی و موثر درمان خانگی برای رفع جوش صورت

رفع جوش

برای دسترسی آسان‌تر می‌توانید از طریق اپلیکیشن هم نسبت به گرفتن نوبت اقدام کنید و از مشاوره‌های متنی و پیامکی یا تلفنی استفاده کنید. ورزش کردن نیز ضمن تنظیم سوخت و ساز بدن موجب دفع سموم و مواد زائد از بدن و از بین رفتن جوش و آکنه و زیبایی پوست می‌شود. بنابراین توصیه می‌شود کسانی که به دنبال درمان جوش صورت هستند علاوه بر رعایت رژیم غذایی و استفاده از ماسک‌های گیاهی سطح استرس خود را با با مدیتیشن کنترل کنند. یخ همچنین با کاهش جریان خون در ناحیه جوش، آن ناحیه را بی‌حس کرده و به طور موقتی درد آن را کاهش می‌دهد. البته استفاده از یخ روی پوست نکات مهمی دارد، از جمله دقت برای پیشگیری از سرمازدگی پوست یا ایجاد کهیر سرما.

این فولیکول‌ها ممکن است با چربی یا سلول‌های مرده پوست مسدود شده یا به دلایل هورمونی بسته شوند. شایع‌ترین دلیل بسته شدن فولیکول‌های مو افزایش بیش‌ازحد سبوم (چربی طبیعی پوست) بوده که خود را به‌صورت جوش نشان می‌دهد. اما عوامل دیگری نیز می‌توانند باعث بروز جوش در بخش‌های مختلف بدن شوند که در ادامه درباره آن‌ها بیشتر توضیح خواهیم داد.

– کپسول داکسی سایکلین برای جوش صورت

این جوش‌ها ممکن است قرمز یا حتی کبود باشند و جای زخم ایجاد کنند. هرچه زودتر برای درمان جوش‌های شدید به پزشک متخصص مراجعه کنید، آسیب ایجاد شده در پوست شما کمتر خواهد شد. ضمن اینکه پزشک می‌تواند بنا به تشخیص خود از داروهایی استفاده کند که التهاب و درد را کمتر کرده و فرایند درمان را سریع‌تر سازد. بعضی افراد این روش را در کاهش آکنه مفید ‌می‌دانند، ولی ممکن است در برخی افراد باعث ایجاد واکنش شود.

این مواد باعث از بین بردن چربی‌ها و سلول‌های جمع شده در منافذ پوستی شده و آن‌ها را باز می‌کنند. این داروها را می‌توان از موثرترین داروهای موضعی برای درمان آکنه دانست.

۱۱. به متخصص پوست مراجعه کنید

با هدف قرار گرفتن رگ‌های خونی توسط پرتوی لیزر، التهاب و قرمزی کاهش می‌یابد. اسیدهای آلی موجود در سرکه سیب می‌توانند به ازبین‌بردن باکتری‌های ایجادکننده آکنه و بهبود ظاهر اسکارها کمک کنند. مالیدن سرکه سیب روی پوست ممکن است باعث سوزش یا تحریک آن شود؛ بنابراین با احتیاط از آن استفاده کنید. از آنجاییکه روغن‌ها چربی دوست هستند، می‌توانند با جلوگیری از تبخیر آب، پوست را مرطوب کرده و آن را هیدراته نگه دارند. این رویداد در داشتن صورت سالم، تولید متعادل چربی و درمان بیماری‌های پوستی مانند آکنه نقش مهمی دارد. نوجوانان بیشتر از دیگر اقشار جامعه در معرض ابتلاء به جوش صورت هستند.

این درمان ها شامل اسانس‌های روغنی، گیاهان دارویی، مکمل‌های طبیعی و برخی تغییرات ساده در شیوه زندگی است. در این مطلب، با روش‌های درمان خانگی جوش صورت و مواد طبیعی در دسترس برای از بین بردن جای جوش و روش استفاده از آن‌ها آشنا می‌شوید. ازجمله مواد موثر دیگر در درمان جوش‌های غیرالتهابی، رتینوئیدهای موضعی حاوی ویتامین A نظیر رتینول، آداپالن و ترتینوئین هستند.

درمان‌های خانگی برای از بین بردن جوش صورت

انواع دیگر جوش‌ها نظیر پاپول، پاسچول، ندول و کیست از انواع التهابی هستند که درمان آن‌ها دشوارتر و زمان‌بر است. لیمو، سفیدکننده‌ای طبیعی است که به کمرنگ شدن جای انواع زخم روی پوست شما کمک می‌کند.

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances